ЗСУ просуваються до ще одного села на Бахмутському напрямку

Семаковська Тетяна 09:41, 31 Жовтня 2023
Бійці 37 ОМБР / Генштаб

За 30 жовтня ЗСУ продовжили штурми на Бахмутському напрямку і здійснили підтверджене просування вперед. Геолокаційні кадри вказують на те, що українські сили просунулися на північний схід від Курдюмівки.

Такі дані передає Інститут вивчення війни

Ситуація довкола Бахмута

Відомо, що наші сили продовжують наступальні дії на південь від Бахмута і завдають втрат російським військам у цьому районі.

Кілька російських військових оглядачів стверджували, що українські сили безуспішно намагалися просунутися за залізничну лінію між Кліщіївкою та Андріївкою.

Ще одне джерело стверджувало, що українським силам вдалося просунутися за залізничну лінію на південь від Андріївки та закріпитися на нових позиціях. Опубліковані геолокаційні кадри вказують на те, що ЗСУ просуваються у напрямку Курдюмівки.

Карта боїв / Інститут вивчення війни

Російські війська продовжили наземні атаки під Бахмутом 30 жовтня, але не здійснили жодних заявлених або підтверджених просувань. Росіяни не полишають спроб відновити втрачені позиції біля Андріївки та Кліщіївки. Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська “значно посилили своє угруповання” під Бахмутом і перейшли від оборонних дій до більш “активних”.

Російські військові оглядачі стверджують, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута в районі сіл Берхівка, Васюківка та Оріхово-Василівка.

Нагадаємо, що 29 жовтня росіяни атакували Хромове. За деякими джерелами окупанти, начебто, витіснили українські сили з позицій біля Берхівського водосховища. Однак, в Інституті вивчення війни не підтверджують цей факт. Бої довкола Бахмута продовжуються.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Європу: куди саме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 24 Листопада 2024
Потяг / фото “Укрзалізниця”

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”.

Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в Facebook.

Новий рейс із Києва до Будапешта

Прямий потяг №9/10 з Києва до Будапешта запустять вже 15 грудня. Він курсуватиме щодня у складі декількох спальних вагонів, які складаються з “купе” на чотири місця та “люкс” на два.

Потяг відправлятиметься з Києва о 10:16 і прибуватиме до Будапешта о 06:00. Зворотний потяг із Будапешта вирушатиме о 22:40 і прибуватиме до Києва о 19:11. Вартість квитка в купейному вагоні поки орієнтовна. Вона складає 3 000 гривень.

Зазначається, що розробка нового рейсу відбувалася таким чином, щоб синхронізувати його з роботою аеропорту Ференца Ліста, який вважається найбільшим в Угорщині. Це дозволить громадян України швидко відправлятися майже у будь-яку країну світу.

Сам розклад розробляли також з урахуванням й того факту, щоб пасажирам було зручно робити пересадки на потяги у Відень, Зальцбург, Мюнхен, Інсбрук, Цюрих, а також у напрямку Румунії, Словенії й інших європейських країн. Час очікування між пересадками становитиме не більше двох годин.

Назва нового потягу “Укрзалізниця”

В компанії “Укрзалізниця” також проводять опитування щодо вибору фірмової назви нового рейсу. У коментарях вже є безліч варіантів, серед яких “Сузір’я Дунаю” чи “Карпатська стріла”. Пропонувати назву можна на сторінці компанії в Facebook за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Листопада 2024
Горотерапія для військових / фото Metta, NGO

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по 8 грудня 2024 року.

Про це повідомили представники Metta, NGO в Facebook

Відпочинок для військових

Відпочинок для військових відбудеться з 5 по 8 грудня 2024 року в Карпатах. Організатори обіцяють військовим зцілення через походи горами та повернення до себе через взаємодію з іншими людьми. Все це супроводжуватимуть психологи та гіди, серед яких також ветерани війни. Зокрема, нинішній похід проводитиме Олексій Кушнєр з Nomad.live.

Сам виїзд запланований на 5 грудня, о 07:30, зі Львова. Спеціальний автобус безплатно довезе учасників до місця зустрічі. Їм же гарантують й повністю безплатне проживання та харчування.

При собі рекомендують мати наступні речі:

  • речі по погоді;
  • капці домашні або шкарпетки (для комфорту в притулку);
  • зручне взуття, яке може витримувати дощ (якби раптом ми потрапили під дощ в поході);
  • дощовик;
  • вушні затички та маска за потреби для комфортного сну;
  • термос;
  • ліки за індивідуальною потребою (загальна аптечка в нас є);
  • музичний інструмент – якщо хочете прихопити зі собою);
  • смаколики собі;
  • рушник;
  • одяг для сну;
  • килимок /каремат чи сідачку;
  • термочашку або будь-яке інше горнятко, ложку (для перекусу в мандрівках).

Як долучитися

Для того, щоб взяти участь в поході, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Берхівка

“Працювати з ними не легко”: у рф скаржаться на атаки ЗСУ біля Берхівки

Село Берхівку росіяни називають “важливим стратегічним пунктом”, де дислокуються їхні Іванівські десантники (331-й полк Свірської 98-ї дивізії ПДВ, який перебував в Іваново). Окупанти скаржаться, що […]

“Без води, проте зі сміттям”: як живуть українці в Донецьку

Війна росії проти України почалася задовго до 24 лютого 2022 року. Перша фаза фізичної окупації територій нашої держави у сучасній історії відбулася ще 2014 року. […]

захисники

«Біля Бахмута окупанти копіюють тактику Сил оборони», — Гетьман

На Бахмутському напрямку російські окупанти змінюють тактику. Загарбники намагаються переймати досвід ЗСУ та атакувати невеликими групами. Про це військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман […]

10:20, 11.10.2023 Микола Ситник