Збір для ЗСУ: захиснику з Бахмута потрібна машина

Семаковська Тетяна 18:34, 26 Грудня 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

27-річний бахмутянин Євген зараз боронить Запорізький напрямок. Для того, щоб робити це ефективніше, військовому та його побратимам потрібна машина. Євген закликає небайдужих долучитися до збору на автівку.

Редакція поговорила з Євгеном та дізналася, для чого потрібна автівка, а також, як захисники святкували Різдво.

Автівка для ЗСУ

Євген (прізвище з міркувань безпеки не вказуємо) все життя прожив у Бахмуті. Тут хлопець навчався та знайшов улюблену роботу. Коли прийшла повномасштабна війна, Євген не став чекати мобілізації, хлопець сам записався до війська.

Його направили на Запорізький напрямок, тож вже понад рік бахмутянин разом з побратимами тримає тут оборону. Ситуація важка, втім військовий не втрачає оптимізму. Нещодавно захисники навіть відсвяткували Різдво, але замість пампухів та куті, у них була мівіна й ковбаса.

Щоб допомогти хлопцям виконувати завдання, Євген оголосив збір на автівку. Потрібно 200 тисяч гривень.

Зараз ми їздимо на позиції на грузовій машині, а це самогубство, бо постійні обстріли. У небі багато “пташок” (ред. російські БПЛА), тому нам потрібна машина,

Євген // військовий

Вантажівка, якою пересуваються військові, не мобільна. Нею важче маневрувати, а, отже, більше шансів потрапити під російський обстріл.

Убезпечити захисників можна, задонативши на банку — https://send.monobank.ua/jar/3rK6FV1sxt. Навіть найменша сума буде цінною. Зараз військові назбирали вже 23 762 з необхідних 200 тисяч гривень.

Номер картки: 5375 4112 1052 1857

За qr-code посилання на банку

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни зняли відео з жінкою, яка називає себе бахмутянкою: що не так у її свідченнях

Валентина Твердохліб 11:06, 28 Листопада 2025
фейки
Жінка, яка називає себе бахмутянкою / скриншот

Росіяни зняли новий ролик, в якому використали людину з окупованих територій Донеччини. Героїнею відео стала жінка, яка, нібито, родом з Бахмута. Вона евакуювалась на підконтрольну рф територію, зараз мешкає в одному з храмів.

Про це стало відомо з росджерел.

Бахмутянка в сюжеті росіян

Росіяни зняли новий сюжет. У центрі ролика — жінка, яка не називає свого ім’я, але стверджує, що вона родом з Бахмута. Під час повномасштабної війни вона, нібито, перебувала в місті допоки її не вивезли російські військові. Каже, що свідомо не виїжджала з міста, оскільки хотіла виїхати до росії.

У свідченнях жінки є тези, які активно просуває росія. Серед них — розповіді про нестачу хліба і води в Бахмуті. За її словами, без їжі і води люди сиділи два роки, а волонтери привозили хліб і воду лише українським військовим. Цивільним, нібито, нічого не давали.

Жінка розповіла фейки, які активно поширюють російські пропагандисти / скриншот

Насправді ж хліб у Бахмут возили і роздавали допоки це було безпечно. Зокрема, до лютого 2023 року хліб бахмутянам роздавав художник Микола Єрьомка, який до останнього залишався в місті. Гуманітарну допомогу видавали в Народному Домі, взимку 2023 року там залишалися три людини на видачі. Гуманітарна місія завершилась коли припинився підвоз хліба через безпекову ситуацію.

Ситуація з водопостачанням була складною. Воду припинили подавати через російські обстріли. Натомість у місто підвозили питну воду, а в січні 2023 року волонтери бурлили свердловину для потреб мешканців. Згодом її знищили росіяни.

Також жінка розповідає про те, що Бахмут, нібито, “зруйнували українці, а на росію спихнули відповідальність”. При цьому про російських окупантів жінка відгукується позитивно. Каже, що “вони боролись за кожне життя”. Також жінка каже, що українські захисники, нібито, стріляли у спину росіянам, які рятували людей.

Цими фейками росіяни намагаються виправдати власні злочини. Адже є підтверджені факти, коли саме російські війська атакували евакуаційні колони з Бахмута. Внаслідок ударів були і загиблі, зокрема внаслідок обстрілу колони 5 травня 2023 року загинула літня жінка, чотирьох чоловіків вдалося врятувати. Евакуація з Бахмута тривала допоки була можливість, поліцейські і волонтери вивозили людей з територій, які були впритул до лінії фронту.

Наразі жінка, яка називає себе бахмутянкою, мешкає на підконтрольній рф території. Спочатку росіяни вивезли її в Луганськ, але де вона перебуває саме зараз не повідомляється. Їй, нібито, виділили кімнату при храмі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На Бахмутському напрямку: росіяни мають просування в Сіверській громаді — карта

Валентина Твердохліб 09:43, 28 Листопада 2025
сіверській громаді
Лінія фронту в районі Сіверська / скриншот мапи DeepState

Російська армія має нові просування на Донеччині. Їх зафіксували в Бахмутському районі: ворог просунувся у Сіверській громаді.

Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA.

Просування рф на Донеччині

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби, 27 листопада, російська армія мала просування на Слов’янському напрямку фронту. Ворог пройшов вперед поблизу села Серебрянка Сіверської громади, що на кордоні Донеччини і Луганщини.

сіверській громаді
Просування рф у Сіверській громаді / скриншот мапи DeepState

Загалом, за даними Генштабу, протягом минулої доби на Слов’янському напрямку українські захисники зупинили 13 атак. Росіяни намагалися просунутися вперед у районах Ямполя, Дронівки, Серебрянки, Виїмки, Федорівки та в напрямку Закітного.

Втрати рф за 27 листопада

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 27 листопада російська армія втратила:

  • близько 1100 військових;
  • 7 танків;
  • 15 бойових броньованих машин;
  • 21 артилерійську систему;
  • 63 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 48 одиниць автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЗСУ Бахмутський напрям

“Активно працюємо на обороні”, — Передовичок розповів, за що вдячний росіянам

На Бахмутському напрямку українські військові зайняли оборонні позиції, російська армія активізувала штурми. Ворог закидає наших захисників штурмовими групами. Працює російська артилерія, яка стріляє й по […]

Мапа боїв

“Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиці не закінчаться ніколи”, — експерт

Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиць міста та того, який був би для України оптимальний курс дій, не припиняться і триватимуть постійно. Дійти консенсусу […]

10:42, 14.11.2023 Микола Ситник
Аліса Чумак дружина військовополоненого

“Для сина тато — це фотокартка у шафі”. Історія Аліси Чумак, дружини полоненого нацгвардійця

Бахмутянка Аліса — дружина військовополоненого нацгвардійця Дениса Чумака, який вже майже два роки знаходиться на території росії. Чоловік служив кінологом та був на Азовсталі, звідки […]