Казки про сомів та нарциси: топ-5 фільмів для весняного настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 29 Березня 2024
Перегляд фільму / фото ілюстративне

Весною часом хочеться провести час за приємним переглядом фільму. Крім того таке часопооводження допомагає відволіктися та налаштуватися на позитивний настрій.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку найкращих фільмів про весну, до яких захочеться повертатися знову і знову.

Що подивитись для весняного настрою у 2024 році

Гарні весняні фільми — це легкі комедійні та романтичні фільми, які наповнені глибиною та сенсом. Не останню роль в них відіграє відображення контрасту між холодною зимою та теплою весною.

Їж, молись, кохай (Eat Pray Love, 2010)

Герої фільму / кадр з фільму “Їж, молись, кохай”

Фільм “Їж, молись, кохай” — це романтична історія, в основі якої ховається багато роздумів та ідей.

Кінокартина розповість глядачеві історію Елізабет Гілберт, яка має все на світі, окрім щастя. Все її життя проходить по чужому сценарію. Якось, вона вирішила все змінити та взяти власну долю в руки, після чого починає свій шлях з подорожі по світу. Її ціль — пошук щастя та самої себе.

Чого хочуть жінки (What Women Want, 2000)

Нік Маршал / кадр з фільму “Чого хочуть жінки”

Незвична комедія з весняним настроєм, яка сповнена курйозних моментів. В центрі сюжету співробітник рекламного агентства Нік Маршал — самозакохана людина з сильним почуттям власної важливості. Все його життя йде легко: він успішний, має гроші та має популярність серед жінок. Однак, він навіть не думав, що доля приготувала для нього серйозні випробування.

Якось керівництво компанії, де працював чоловік, вирішило, що їм потрібен новий керівник креативного відділу. Так Нік познайомився з Дарсі, яка краще розбирається в рекламі товарів для жінок. 

Повний обурення і сповнений духом суперництва, Нік отримує завдання від Дарсі досліджувати повсякденні жіночі вироби. Але під час досліду з ним трапляється нещастя, а після він виявляє надзвичайну здатність читати думки, причому виключно жіночі. Жах охопив чоловіка, однак згодом він, оцінивши свої переваги, вирішує скористатися новою здатністю в корисливих цілях.

Що з цього вийде та чи допоможе Ніку читання жіночих думок у пошуках власного щастя — дізнавайтесь у фільмі.

Ла-Ла Ленд (La La Land, 2016)

Постер фільму “Ла-Ла Ленд” / ілюстрація з відкритих джерел

ФІльм-рекордсмен, який отримав за раз 14 Оскарів, розповість шалену історію кохання Мії та Себастьяна. Вона — молода амбіційна актриса, яка мріє стати кінозіркою, а він — талановитий джазовий піаніст, який мріє стати визнаним композитором і відкрити свій джаз-клуб. Однак, молоді люди змушені виживати, кожного дня виборюючи право на власні мрії.

І ось доля зводить їх разом, окриляючи молоду пару. Кохання  стає тим елементом, якого їм не вистачало для успіху. Однак, все не так, як хотілось би, адже попереду ще шлях з безліччю випробувань їх почуттів.

Велика риба (Big Fish, 2003)

Тисяча нарцисыв батька Выльяма / кадр з фільму “Велика риба”

Кінокартина “Велика риба” — це легкий фільм, знята за романом Деніела Уоллеса. Вона розповість цікаву історію Вільяма Блума, батька якого спокійно можна назвати бароном Мюнхгаузеном сучасності. Він розповідав сину історії про полювання на гігантського сома, білих магів, та знайомство з дружиною, яку він зачарував тисячею жовтих нарцисів.

Ці байки, сотні разів переказані батьком-казкарем, тільки дратують його прагматичного сина. Хлопець розуміє, що його батько працює звичайним комівояжером, який продавав свої товари в різних місцях.

Однак, все змінюється після смерті батька, адже Вільям починає цікавитися реальним батьківським життям. Саме тоді починає виявлятися, що багато небилиць з казкових розповідей, які хлопець почув у дитинстві, були правдивими.

Весняні надії (Hope Springs, 2012)

Кей Соумс / кадр з фільму “Весняні надії”

Чарівна романтична комедія, яка дозволяє по-новому поглянути на сімейне життя і вчить цінувати близьких людей, розповість історію Арнольда і Кей Соумс. Пара разом вже цілих 30 років та розуміє, що їм їх почуттям потрібен перезапуск, який дозволить  відродити колишні трепетні й романтичні стосунки.

Саме тому подружжя пакує валізи та відправляється в невелике курортне містечко Грейт Хоуп Спрінгс, щоб відродити старі почуття одне до одного за допомогою сімейного психолога Бернарда Фелда. Щоправда, це зробити буде досить складно, адже на шляху до цього виникає безліч перепон.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям стати на квартирний облік у 2025 році: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 28 Квітня 2025
Квартирний облік / фото ілюстративне, iStock

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати власне помешкання, переселенці можуть стати на квартирний облік за місцем проживання, що дає змогу надалі отримати власне житло.

Детальніше про те, як ВПО стати на квартирний облік, — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ВПО стати на квартирний облік у 2025 році

Внаслідок повномасштабного вторгнення внутрішньо переміщені особи в Україні переживають важкі часи, адже багато хто був змушений залишити свої домівки та переїхати до безпечніших регіонів. На новому місці вони можуть отримати безоплатне тимчасове житло, але для цього потрібно стати на облік.

Як оформити тимчасове проживання

Безоплатне житло для переселенців надається з комунальної власності громади, де вони зареєстровані у Єдиній базі даних ВПО. Житло надається безплатно строком на один рік із можливістю подовження.

Скористатися цією можливістю можуть ВПО, які не мають власного житла або чия житлова площа становить менше ніж 13,65 м² на одну особу або 35,22 м² на домогосподарство (відповідно до Постанови №409). Винятком є житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях або в районах активних бойових дій.

Право на безоплатне користування житлом зберігається на час дії воєнного стану та ще шість місяців після його завершення. Переселенці оплачують лише комунальні послуги.

Місця тимчасового проживання надаються переважно таким категоріям громадян:

  • багатодітним сім’ям;
  • сім’ям із дітьми;
  • вагітним жінкам;
  • непрацездатним особам;
  • пенсіонерам, чиє житло зруйноване або стало непридатним для проживання.

Перебування на обліку ВПО, які потребують тимчасового житла, не є підставою для відмови у подальшому взятті їх на соціальний квартирний облік.

Як стати на квартирний облік 2025

Для ВПО квартирний облік став одним із реальних способів отримати власне житло. Стати на облік у 2025 році можна за місцем фактичного проживання, виконавши певні умови та зібравши необхідний пакет документів.

Для цього потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем своєї реєстрації як ВПО.

До заяви необхідно додати копії таких документів:

  • документ, що посвідчує особу та громадянство України (паспорт громадянина України або інший офіційний документ);
  • довідку про статус ВПО;
  • довідки про статус ВПО членів сім’ї (за наявності);
  • документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб тощо);
  • документ, що підтверджує опікунство чи піклування (якщо є неповнолітні або недієздатні особи під опікою);
  • ідентифікаційний код (РНОКПП).

Також слід надати довідки, що підтверджують підстави для пріоритетного надання житла (наприклад, багатодітність, вагітність, інвалідність, пенсійний вік або втрата житла через бойові дії).

Після подання всіх необхідних документів відповідний орган ухвалює рішення про взяття заявника та його сім’ї на квартирний облік.

Скільки чекати на житло для ВПО

Тривалість очікування житла залежить від наявності відповідних приміщень у житловому фонді громади.

Час очікування житла для безстрокового користування також визначається черговістю, за якою переселенці були поставлені на квартирний облік. Ця процедура застосовується і до надання соціального житла.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 26 Квітня 2025
Робота за ПК / фото ілюстративне, iStock

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб зафіксувати важливе повідомлення, сторінку з новинами або підтвердження оплати.

Детальніше про те, як просто та легко зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці незалежно від моделі пристрою — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці

У повсякденному житті багато українців стикаються з необхідністю швидко поділитися важливою інформацією — від підтвердження платежу до фрагмента листування чи сторінки з новинами. У таких випадках на допомогу приходить проста, але надзвичайно корисна функція — скриншот.

Зробити його дуже легко. Для цього потрібно використовувати комбінації клавіш або спеціальні застосунки.

Як зробити скриншот на Android

Мобільний телефон з Android / фото ілюстративне, iStock

Щоб зробити скриншот на мобільному пристрої з операційною системою Android, необхідно одночасно натиснути кнопки “Живлення” та “Зменшення гучності”. Іноді їх потрібно потримати кілька секунд.

Якщо все вдалося, у верхньому лівому куті з’явиться мініатюра знімка екрана, яка дозволить швидко перейти до “Галереї”. Готові скриншоти також можна знайти в розділах “Галерея” або “Скриншоти”.

Ще один варіант — скористатися меню швидкого доступу, потягнувши екран вниз. У списку функцій знайдіть пункт “Знімок екрана” або “Скриншот”.

Як зробити скриншот на iPhone

iPhone / фото ілюстративне, iStock

iPhone вже давно став невід’ємною частиною життя мільйонів користувачів та користувачок, а функція створення скриншотів — однією з найпопулярніших. Щоб зробити скриншот, потрібно одночасно натиснути кнопку збільшення гучності та бічну кнопку живлення, а потім одразу їх відпустити.

Якщо ж у вас модель з кнопкою Home (Touch ID), натисніть її одночасно з кнопкою живлення.

Готовий знімок з’явиться в нижньому лівому куті екрана. Його також можна знайти в застосунку “Фото”.

Як зробити скриншот на комп’ютері

Робота за комп’ютером / фото ілюстративне, iStock

Скриншоти на комп’ютерах та ноутбуках із Windows робляться за однією схемою. Найпростіший спосіб — натиснути клавішу Print Screen (може позначатися як PrtScr, PrtSc або Prt Scr). На деяких ноутбуках вона працює лише разом із клавішею Fn.

Знімок екрана потрапляє в буфер обміну. Щоб його зберегти, вставте його в будь-який застосунок (наприклад, Paint або месенджер) за допомогою комбінації Ctrl+V. У Paint після вставлення файл можна зберегти на комп’ютер.

Зверніть увагу: якщо після скриншоту ви скопіюєте щось інше, зображення з буфера зникне.

Якщо потрібен знімок лише частини екрана, можна скористатися:

  • Win+Shift+S — з’явиться вікно, у якому можна виділити потрібну ділянку. Вона потрапить у буфер обміну, а далі її слід вставити в застосунок і зберегти.
  • Застосунком “Ножиці” (або Snipping Tool) — він також дозволяє зробити скриншот певної частини екрана.

Як зробити скриншот на macOS

MacBook в роботі / фото ілюстративне, iStock

На комп’ютерах Apple для повного знімка екрана натисніть Shift+Command+3. У кутку екрана з’явиться мініатюра — по ній можна клацнути для редагування.

Якщо потрібно заскринити лише частину екрана, натисніть Shift+Command+4. З’явиться курсор у вигляді хрестика — ним потрібно виділити потрібну ділянку. Утримуючи клавішу пробіл (Space), можна перемістити область перед зйомкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям стати на квартирний облік у 2025 році: інструкція

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати […]

15:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб […]

10:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]

15:45, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися […]

14:30, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність […]

16:15, 23.04.2025 Скопіч Дмитро