Казки про сомів та нарциси: топ-5 фільмів для весняного настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 29 Березня 2024
Перегляд фільму / фото ілюстративне

Весною часом хочеться провести час за приємним переглядом фільму. Крім того таке часопооводження допомагає відволіктися та налаштуватися на позитивний настрій.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку найкращих фільмів про весну, до яких захочеться повертатися знову і знову.

Що подивитись для весняного настрою у 2024 році

Гарні весняні фільми — це легкі комедійні та романтичні фільми, які наповнені глибиною та сенсом. Не останню роль в них відіграє відображення контрасту між холодною зимою та теплою весною.

Їж, молись, кохай (Eat Pray Love, 2010)

Герої фільму / кадр з фільму “Їж, молись, кохай”

Фільм “Їж, молись, кохай” — це романтична історія, в основі якої ховається багато роздумів та ідей.

Кінокартина розповість глядачеві історію Елізабет Гілберт, яка має все на світі, окрім щастя. Все її життя проходить по чужому сценарію. Якось, вона вирішила все змінити та взяти власну долю в руки, після чого починає свій шлях з подорожі по світу. Її ціль — пошук щастя та самої себе.

Чого хочуть жінки (What Women Want, 2000)

Нік Маршал / кадр з фільму “Чого хочуть жінки”

Незвична комедія з весняним настроєм, яка сповнена курйозних моментів. В центрі сюжету співробітник рекламного агентства Нік Маршал — самозакохана людина з сильним почуттям власної важливості. Все його життя йде легко: він успішний, має гроші та має популярність серед жінок. Однак, він навіть не думав, що доля приготувала для нього серйозні випробування.

Якось керівництво компанії, де працював чоловік, вирішило, що їм потрібен новий керівник креативного відділу. Так Нік познайомився з Дарсі, яка краще розбирається в рекламі товарів для жінок. 

Повний обурення і сповнений духом суперництва, Нік отримує завдання від Дарсі досліджувати повсякденні жіночі вироби. Але під час досліду з ним трапляється нещастя, а після він виявляє надзвичайну здатність читати думки, причому виключно жіночі. Жах охопив чоловіка, однак згодом він, оцінивши свої переваги, вирішує скористатися новою здатністю в корисливих цілях.

Що з цього вийде та чи допоможе Ніку читання жіночих думок у пошуках власного щастя — дізнавайтесь у фільмі.

Ла-Ла Ленд (La La Land, 2016)

Постер фільму “Ла-Ла Ленд” / ілюстрація з відкритих джерел

ФІльм-рекордсмен, який отримав за раз 14 Оскарів, розповість шалену історію кохання Мії та Себастьяна. Вона — молода амбіційна актриса, яка мріє стати кінозіркою, а він — талановитий джазовий піаніст, який мріє стати визнаним композитором і відкрити свій джаз-клуб. Однак, молоді люди змушені виживати, кожного дня виборюючи право на власні мрії.

І ось доля зводить їх разом, окриляючи молоду пару. Кохання  стає тим елементом, якого їм не вистачало для успіху. Однак, все не так, як хотілось би, адже попереду ще шлях з безліччю випробувань їх почуттів.

Велика риба (Big Fish, 2003)

Тисяча нарцисыв батька Выльяма / кадр з фільму “Велика риба”

Кінокартина “Велика риба” — це легкий фільм, знята за романом Деніела Уоллеса. Вона розповість цікаву історію Вільяма Блума, батька якого спокійно можна назвати бароном Мюнхгаузеном сучасності. Він розповідав сину історії про полювання на гігантського сома, білих магів, та знайомство з дружиною, яку він зачарував тисячею жовтих нарцисів.

Ці байки, сотні разів переказані батьком-казкарем, тільки дратують його прагматичного сина. Хлопець розуміє, що його батько працює звичайним комівояжером, який продавав свої товари в різних місцях.

Однак, все змінюється після смерті батька, адже Вільям починає цікавитися реальним батьківським життям. Саме тоді починає виявлятися, що багато небилиць з казкових розповідей, які хлопець почув у дитинстві, були правдивими.

Весняні надії (Hope Springs, 2012)

Кей Соумс / кадр з фільму “Весняні надії”

Чарівна романтична комедія, яка дозволяє по-новому поглянути на сімейне життя і вчить цінувати близьких людей, розповість історію Арнольда і Кей Соумс. Пара разом вже цілих 30 років та розуміє, що їм їх почуттям потрібен перезапуск, який дозволить  відродити колишні трепетні й романтичні стосунки.

Саме тому подружжя пакує валізи та відправляється в невелике курортне містечко Грейт Хоуп Спрінгс, щоб відродити старі почуття одне до одного за допомогою сімейного психолога Бернарда Фелда. Щоправда, це зробити буде досить складно, адже на шляху до цього виникає безліч перепон.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]