Залізниця біля Кліщіївки стала епіцентром боїв: що кажуть росіяни про свій наступ

Семаковська Тетяна 09:40, 16 Жовтня 2023
Військовий на позиції/ Генштаб

Українські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом, є просування на південь від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися до залізничної лінії на північ від Кліщіївки. Російські пабліки почали визнавати свої поразки й пишуть про просування ЗСУ.

Такі дані передає Інститут вивчення війни.

За даними аналітиків, російські джерела поширюють інформацію про продовження українських наземних атак на південь від Бахмута на лінії Кліщіївка-Курдюмівка-Андріївка.

Кліщіївка. Просування біля залізничної колії

Бої біля Кліщіївки/ скріншот

На опублікованих 15 жовтня геолокаційних відеозаписах видно, як підрозділи 4-ї бригади Луганської народної республіки (ЛНР)  завдають ударів по українських позиціях на залізничній лінії на північ від Кліщіївки. Це свідчить про успіхи українських військ у цьому районі. Міністерство оборони Росії заявило 15 жовтня, що підрозділи Південного угруповання російських військ відбили українські атаки в районі Кліщіївки, Дубово-Василівки та Оріхово-Василівки. 

Рос. пабліки про свої провали на фронті/ скріншот

Російський блогер заявив, що українські війська атакували в районі Курдюмівки, але не уточнив, чим це закінчилось. Він стверджував, що бої також відбувалися поблизу Кліщіївки та Андріївки. На одному із опублікованих росіянами відео видно, що в районі Бахмута діють підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії.

Російські пабліки пишуть, що Збройні Сили України не просто закріпили позиції поблизу залізничної лінії, а місцями просунулися й закріпилися вже за залізницею. 

Український Генеральний штаб повідомив, що 15 жовтня українські війська відбили чотири російські атаки на південь від Бахмута в районі населених пунктів Кліщіївка та Андріївка.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Боєць ЗСУ

«На півдні Бахмута окупанти перебувають не в дуже завидному положенні біля залізниці», — Калашніков

На Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої за залізницю. Бойові дії не вщухають на південному фланзі Бахмута, поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У цьому районі Сили […]

11:11, 04.10.2023 Микола Ситник
БПЛА

«Поблизу Кліщіївки тривають важкі бої в районі залізниці», — Євлаш

На півдні Бахмута, поблизу звільненої Кліщіївки, тривають бої за залізницю. Ця ділянка є надзвичайно важливою, оскільки через неї відбувається постачання російських сил.  Про це начальник […]

10:44, 23.09.2023 Микола Ситник
Українські артилеристи

Експерт пояснив, які переваги мають ЗСУ над росіянами під Бахмутом

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ здобули низку переваг над окупаційною російською армією. Сили оборони тримають під вогневим контролем трасу з Горлівки до Бахмута та […]

12:58, 29.09.2023 Микола Ситник