Залізниця біля Кліщіївки стала епіцентром боїв: що кажуть росіяни про свій наступ

Семаковська Тетяна 09:40, 16 Жовтня 2023
Військовий на позиції/ Генштаб

Українські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом, є просування на південь від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися до залізничної лінії на північ від Кліщіївки. Російські пабліки почали визнавати свої поразки й пишуть про просування ЗСУ.

Такі дані передає Інститут вивчення війни.

За даними аналітиків, російські джерела поширюють інформацію про продовження українських наземних атак на південь від Бахмута на лінії Кліщіївка-Курдюмівка-Андріївка.

Кліщіївка. Просування біля залізничної колії

Бої біля Кліщіївки/ скріншот

На опублікованих 15 жовтня геолокаційних відеозаписах видно, як підрозділи 4-ї бригади Луганської народної республіки (ЛНР)  завдають ударів по українських позиціях на залізничній лінії на північ від Кліщіївки. Це свідчить про успіхи українських військ у цьому районі. Міністерство оборони Росії заявило 15 жовтня, що підрозділи Південного угруповання російських військ відбили українські атаки в районі Кліщіївки, Дубово-Василівки та Оріхово-Василівки. 

Рос. пабліки про свої провали на фронті/ скріншот

Російський блогер заявив, що українські війська атакували в районі Курдюмівки, але не уточнив, чим це закінчилось. Він стверджував, що бої також відбувалися поблизу Кліщіївки та Андріївки. На одному із опублікованих росіянами відео видно, що в районі Бахмута діють підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії.

Російські пабліки пишуть, що Збройні Сили України не просто закріпили позиції поблизу залізничної лінії, а місцями просунулися й закріпилися вже за залізницею. 

Український Генеральний штаб повідомив, що 15 жовтня українські війська відбили чотири російські атаки на південь від Бахмута в районі населених пунктів Кліщіївка та Андріївка.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити квиток на поїзд Київ–Варшава: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 13 Липня 2025
Поїзд / фото Укрзалізниця

Польща залишається одним із найпопулярніших напрямків для українців — саме там, за офіційними даними, проживає найбільша кількість наших громадян серед усіх країн Європейського Союзу. Поїзд Київ–Варшава — один із найбільш популярних маршрутів, тож квитки на нього розкуповують майже миттєво.

Детальніше про те, як купити квиток на поїзд Київ–Варшава — в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як купити квиток на поїзд Київ–Варшава

Польща залишається найпопулярнішою країною ЄС серед українців. Через це напрямок Київ–Варшава має постійний попит, а квитки часто розкуповують одразу після відкриття продажу.

Придбати квиток Київ–Варшава можна виключно на сайті Укрзалізниці або в застосунку компанії. При цьому варто пам’ятати, що Укрзалізниця інтегрувала «Дію» у свій застосунок для верифікації акаунтів. Це означає, що будь-яка купівля квитка потребує підтвердження особи за допомогою Дія.Підпису.

Алгоритм дій

Щоб збільшити шанси на вдалу покупку квитка до Варшави, варто підготуватися заздалегідь. Створіть особистий кабінет на сайті Укрзалізниці — під час реєстрації вводьте свої прізвище та ім’я латиницею, як у закордонному паспорті. Це значно прискорить процес оформлення квитків. Також переконайтеся, що у вашому смартфоні встановлено застосунок “Дія” і ви маєте активний Дія.Підпис, адже він може знадобитися під час авторизації.

Купівлю квитка варто здійснити в день його появи у продажу. Рекомендується встановити нагадування за кілька хвилин до початку — найчастіше це 8:00. Далі у вас буде лише 5–15 хвилин, щоб знайти квиток і завершити покупку. Якщо за цей час оплата не буде здійснена, квиток повернеться у продаж.

Зазначимо, що в пошуковому полі потрібно вказати станцію прибуття “Варшава Всходня“, адже саме сюди прибуває більшість міжнародних поїздів, на відміну від Центральної або Заходньої станцій, які використовуються для міжрегіональних чи міжміських потягів.

Як купити квиток на поїзд Варшава–Київ: гід

Придбати квитки на міжнародні поїзди з Польщі до України можна як у залізничних касах, так і через офіційний застосунок Укрзалізниці. Онлайн-варіант значно зручніший — достатньо мати смартфон, інтернет і кілька хвилин часу.

Що потрібно зробити для купівлі онлайн:

  • завантажити застосунок Укрзалізниці на свій телефон, якщо ще не користувалися ним. Для підтвердження особи підготуйте електронний підпис у «Дії» (Дія.Підпис);
  • у пошуку рейсів обрати маршрут: Варшава Всходня – Київ;
  • вказати дату й час поїздки, після чого обрати доступний вагон і місце;
  • заповнити дані пасажира відповідно до закордонного паспорта;
  • сплатити квиток онлайн — і одразу після оплати отримати електронний проїзний документ, який не потрібно друкувати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гармонія природи: як виглядали околиці Часового Яру до війни

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 13 Липня 2025
Окен квітів поблизу Часів Яру / фото Олександр Сотников

До повномасштабної війни Часів Яр був одним із наймальовничіших куточків Донеччини — містом із зеленими пагорбами, глибокими кар’єрами та панорамами, що відкривалися з висоти. Його ландшафти, тихі вулички й простори довкола притягували фотографів і мандрівників.

Детальніше про те, як виглядали околиці міста Часів Яр до війни — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр: околиці міста до війни

До війни Часів Яр і його околиці вражали спокоєм і природною красою. Височенні пагорби, глибокі балки, густі лісосмуги та чисте повітря створювали атмосферу затишку й сили. Цей регіон був не лише стратегічно важливим, а й напрочуд мальовничим — місцем, де природа гармонійно поєднувалася з життям маленького міста.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікував бахмутянин Олександр Сотников у Facebook. Усі світлини датовані 2018 роком.

Локація на околицях міста / фото Олександр Сотников
Озеро поблизу Часів Яру / фото Олександр Сотников
Вид на околиці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Боєць ЗСУ

«На півдні Бахмута окупанти перебувають не в дуже завидному положенні біля залізниці», — Калашніков

На Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої за залізницю. Бойові дії не вщухають на південному фланзі Бахмута, поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У цьому районі Сили […]

11:11, 04.10.2023 Микола Ситник
БПЛА

«Поблизу Кліщіївки тривають важкі бої в районі залізниці», — Євлаш

На півдні Бахмута, поблизу звільненої Кліщіївки, тривають бої за залізницю. Ця ділянка є надзвичайно важливою, оскільки через неї відбувається постачання російських сил.  Про це начальник […]

10:44, 23.09.2023 Микола Ситник
Українські артилеристи

Експерт пояснив, які переваги мають ЗСУ над росіянами під Бахмутом

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ здобули низку переваг над окупаційною російською армією. Сили оборони тримають під вогневим контролем трасу з Горлівки до Бахмута та […]

12:58, 29.09.2023 Микола Ситник