Залізниця біля Кліщіївки стала епіцентром боїв: що кажуть росіяни про свій наступ

Семаковська Тетяна 09:40, 16 Жовтня 2023
Військовий на позиції/ Генштаб

Українські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом, є просування на південь від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися до залізничної лінії на північ від Кліщіївки. Російські пабліки почали визнавати свої поразки й пишуть про просування ЗСУ.

Такі дані передає Інститут вивчення війни.

За даними аналітиків, російські джерела поширюють інформацію про продовження українських наземних атак на південь від Бахмута на лінії Кліщіївка-Курдюмівка-Андріївка.

Кліщіївка. Просування біля залізничної колії

Бої біля Кліщіївки/ скріншот

На опублікованих 15 жовтня геолокаційних відеозаписах видно, як підрозділи 4-ї бригади Луганської народної республіки (ЛНР)  завдають ударів по українських позиціях на залізничній лінії на північ від Кліщіївки. Це свідчить про успіхи українських військ у цьому районі. Міністерство оборони Росії заявило 15 жовтня, що підрозділи Південного угруповання російських військ відбили українські атаки в районі Кліщіївки, Дубово-Василівки та Оріхово-Василівки. 

Рос. пабліки про свої провали на фронті/ скріншот

Російський блогер заявив, що українські війська атакували в районі Курдюмівки, але не уточнив, чим це закінчилось. Він стверджував, що бої також відбувалися поблизу Кліщіївки та Андріївки. На одному із опублікованих росіянами відео видно, що в районі Бахмута діють підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії.

Російські пабліки пишуть, що Збройні Сили України не просто закріпили позиції поблизу залізничної лінії, а місцями просунулися й закріпилися вже за залізницею. 

Український Генеральний штаб повідомив, що 15 жовтня українські війська відбили чотири російські атаки на південь від Бахмута в районі населених пунктів Кліщіївка та Андріївка.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Валентина Твердохліб 18:00, 7 Листопада 2024
житло
Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини / фото Вадим Філашкін

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Житло для дитячих будинків сімейного типу

Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.

Житло нададуть у:

  • Київській області — 5 родин;
  • Одеській області — 4 родини;
  • Дніпропетровській області — 3 родини;
  • Вінницькій області — 2 родини;
  • Івано-Франківській області — 2 родини;
  • Полтавській області — 1 родина;
  • Черкаській області — 1 родина;
  • Кіровоградській області — 1 родина;
  • Закарпатській області — 1 родина.

Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.

Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Валентина Твердохліб 16:49, 7 Листопада 2024
Приміщення Бахмутського ІРЦ до війни / фото Бахмутська міськрада

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.

Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.

Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання

Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.

Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.

Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина. Це діти дошкільного і шкільного віку. З ними займаються двоє фахівців-консультантів — практичний психолог і дефектолог.

Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.

“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.

Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.

“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на інклюзивній програмі. Однак більша частина вихованців — це ті, що знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.

Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.

“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Боєць ЗСУ

«На півдні Бахмута окупанти перебувають не в дуже завидному положенні біля залізниці», — Калашніков

На Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої за залізницю. Бойові дії не вщухають на південному фланзі Бахмута, поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У цьому районі Сили […]

11:11, 04.10.2023 Микола Ситник
БПЛА

«Поблизу Кліщіївки тривають важкі бої в районі залізниці», — Євлаш

На півдні Бахмута, поблизу звільненої Кліщіївки, тривають бої за залізницю. Ця ділянка є надзвичайно важливою, оскільки через неї відбувається постачання російських сил.  Про це начальник […]

10:44, 23.09.2023 Микола Ситник
Українські артилеристи

Експерт пояснив, які переваги мають ЗСУ над росіянами під Бахмутом

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ здобули низку переваг над окупаційною російською армією. Сили оборони тримають під вогневим контролем трасу з Горлівки до Бахмута та […]

12:58, 29.09.2023 Микола Ситник