Захиснику, який втратив кінцівку на Бахмутському напрямку встановили протез

Семаковська Тетяна 13:10, 5 Вересня 2023

34-річний військовий Сергій Євтушенко родом з Рівненщини. Раніше чоловік працював будівельником, але з початком повномасштабної війни мобілізувався до лав ЗСУ. Спочатку захищав кордон на межі з Білоруссю, у квітні 2023 року його передислокували на Бахмутський напрямок у склад 3-ОШБР. Сергій підірвався на міні, та як наслідок втратив кінцівку. Протез йому встановили у Львові.

Перше медичне об’єднання Львова розповіло історію захисника

Сергій підірвався на міні у Бахмуті

Сергій Євтушенко родом із села Тинне Рівненської області, чоловіку 34 роки. У мирному житті він працював кухарем, а потім мобілізувався добровільно. Спочатку захищав кордон на межі із Білоруссю. У квітні 2023 року захисник перевівся до 3-ї окремої штурмової бригади, яка воює в одній з найгарячіших точок – в районі Бахмуту. Там 13 червня Сергій і отримав важке поранення.  

Ми йшли змінювати хлопців. Побратим, який йшов попереду, підірвався на міні. Я підбіг йому допомагати та не зауважив, що прямо біля нього – ще одна міна. Один неправильний рух і я теж підриваюсь. Пам’ятаю кожну секунду. Чую клацання і вся земля летить догори разом зі мною. Оговтавшись я побачив, що пальців на одній нозі немає. Ось так маленька помилка може дуже дорого коштувати і я прямий приклад цьому.

Сергій Євтушенко // військовий

У Львові військовий прибув із інфекцією ураженої ноги

Сергій вчиться ходити. Фото: Львівське ТМО

Після поранення Сергій наклав собі турнікет та поповз по території, яка була замінована, щоб врятуватися. Військового доправили до лікарні, де хірурги намагалися зберегти бійцеві ногу. Кінцевою точкою у лікуванні став Центр НЕЗЛАМНІ у Львові. 

Сюди чоловіка привезли вже з інфекцією стопи та гомілки, довелося ампутувати кінцівку лівої ноги, щоб уникнути подальшої інфекції. Рана військового успішно загоїлася і лише за два місяці після поранення Сергій зміг стати на протез. 

Після опанування ходьби на протезі Сергій Євтушенко захисник хоче спершу навідати побратима, з яким тоді разом підірвалися на мінах і який втратив обидві кінцівки. А згодом хоче повернутися у стрій.

Це свята справа. Ми повинні зробити і зробимо те, що наші предки не могли зробити протягом останніх 300 років – вигнати ворогів, щоб вони більше не лізли у наші справи та вибороти незалежність.

Сергій Євтушенко // військовий

Фото: Перше ТМО Львова

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Евакуація з Донеччини у жовтні: куди і як часто їздять евакуаційні рейси

Валентина Твердохліб 12:00, 18 Жовтня 2024
Евакуаційний потяг, евакуація
Евакуація населення / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій області триває евакуація населення. Людей закликають виїжджати з небезпечних територій, аби зберегти здоров’я і життя. Евакуацію організовує обласна влада спільно з громадами.

Як проходить евакуація з Донеччини у жовтні, повідомили в Донецькій ОВА.

Евакуація з Донецької області у жовтні

У жовтні жителів Донеччини евакуюють у Дніпропетровську та Львівські області. Евакуаційні рейси курсують щодня. Евакуація до більш безпечних регіонів повністю безоплатна.

Також з 24 вересня розпочалася евакуація до Чернівецької області. Її реалізовує спеціальний потяг, який курсує раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня.

Алгоритм для людей, які бажають виїхати з Донеччини простий. Щоб евакуюватися, необхідно:

  • залишити заявку за телефонами: 0800 500 121, +380 (73) 050 0121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal). Заявки на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю приймають за телефоном: 0800 332 614.;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда;
  • за необхідності оселитися в місцях тимчасового розміщення, які надаються безоплатно.

Що пропонують евакуйованим

Люди, які евакуювалися до інших регіонів, можуть розраховувати на різні види допомоги. Зокрема, їм надають:

  • безоплатне житло у закладах комунальної форми власності Дніпропетровської, Львівської та Закарпатської областей;
  • щомісячну виплата допомоги на проживання деяким категоріям ВПО;
  • гуманітарну допомогу;
  • психологічну допомогу;
  • медичну допомогу.

Нагадаємо, що для родин з дітьми можливе безоплатне розселення у громадах Закарпатської області. Евакуаційні рейси на Закарпаття здійснюються за заявками військових адміністрацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Семаковська Тетяна 11:15, 18 Жовтня 2024
Cтарі фотографії з Бахмута / скриншот з росмі

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться обраними кадрами.

Бахмут, старі фотографії містян

За словами російського оператора, він та його команда пройшлися по зруйнованним квартирам бахмутян, де їм вдалося знайти їх фотографії. На них зображене життя одразу декількох поколінь містян.

Гуляння на одній з фотографій / скриншот з росмі
Щасливе сімейне життя минулих поколінь бахмутян / скриншот з росмі
Одразу декілька поколінь жителів Бахмута на одному кадрі / скриншот з росмі
Святкова атмосфера / скриншот з росмі
Шкількі роки бахмутянок / скриншот з росмі
Дитинство на старих фотографіяї / скриншот з росмі

Битва за Бахмут

Офіційно битва за місто почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста.

У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це остаточним “звільненням Бахмута”.

Наразі місто майже на 100% зруйноване. Однак, навіть так, ймовірно, в ньому проживає цивільний.

Читайте також:

Володимир Єлець

Води не було, вологу витягували із стовбурів соняшника: як утримували Бахмут розповів військовий Володимир Єлець

Бахмут — місто, за яке ведуться бої вже понад 9 місяців. Від колишнього життя тут нічого не залишилося. В Бахмуті тривали і тривають одні з […]

Часів Яр

Депутат з Часів Яру розповів про роботу бойовим медиком в Бахмутській ТРО

Бойовий медик з Бахмутського ТРО на позивний “Зубна фея” раніше працював стоматологом у Часів Ярі, мав приватний кабінет. Крім того, чоловік був чинним депутатом міськради, […]

«Після перемоги згадаю всіх тих, кого втратили на цьому шляху», — захисник з Бахмутського напрямку

Українські військові вже більше року захищають Бахмут від російських окупантів. Одним з захисників є боєць із позивним Рогозь. Він заступник командира 1-го штурмового бату. Про […]

17:20, 27.08.2023 Ганна Бокова