Депутат з Часів Яру розповів про роботу бойовим медиком в Бахмутській ТРО

Семаковська Тетяна 16:39, 4 Вересня 2023

Бойовий медик з Бахмутського ТРО на позивний “Зубна фея” раніше працював стоматологом у Часів Ярі, мав приватний кабінет. Крім того, чоловік був чинним депутатом міськради, але коли почалася повномасштабна війна, записався в ТРО й служить бойовим медиком.

Більше про себе військовий розповів у сюжеті Бахмутський ОБ ТрО.

Служба в ТРО

Бойовий медик. Фото: скріншот з відео

Військовий Констянтин працював стоматологом у Часів Ярі, з початком повномасштабної війни записався до місцевої територіальної оборони. Чоловік каже, що його підрозділ укомплектували за чотири дні. Понад 1500 осіб бажаючих, пригадує Констянтин, нікуди не змогли записатися, бо людей було більше, ніж місць.

Спочатку Констянтин служив у мінометному підрозділі, був старший навідник міномету. Потім став першим бойовим медиком мінометки, а вже обійняв посаду фельдшера медичного пункту військової частини.

Військовий каже, що неодноразово йому довелося потрапляти під обстріли. Чоловік доставляє до стабілізаційних пунктів поранених. На Бахмутському напрямку, каже військовий, робота була відлагожена — поранених привозили за 4, 4,5 хвилини й потім надавали допомогу.

На Лиманському напрямку ситуація була вже інша, пригадує бойовий медик. Каже, що в зимовий період пораненого транспортували 40 хвилин. Через погану дорогу із заметами, постійні обстріли росіян, та довгу поїздку до стабпункту – рятувати побратимів було складно.

Було страшно, коли відкриваєш мішки із загиблими, й бачиш людей знайомих. Їх треба відправити, а я розумію, що в когось батька не стало, в когось чоловіка…Вчора ще говорили, а сьогодні вже лежить обгоріле (ред. тіло)…Але що робити, ти мусиш дивитися. Мені батько завжди казав, що чоловіком треба бути, а чоловік — це той, хто захищає, не ховається.

Констянтин // Бойовий медик

Констянтин додає, для нього закінчення війни — це повернення кордонів України до 2014 року, включно із Кримом та ТОТ.

Про тактику росіян в Бахмуті

Зруйнований росіянами Бахмут. Фото: з відкритих джерел

Констянтинові батьки раніше проживали в Бахмуті, зараз їхній дім став руїною.

Дім в Бахмуті, де жили мої батьки в Бахмуті від нього навіть фундаменту не залишилося, як й самого Бахмута. Що там залишилося? Відсотків 10 багатоповерхівок та відсотків 60 приватного сектору. У них тактика така (ред. урбіцид). Вони стирають місто з лиця землі, потім вони заходять туди, коли там вже немає двох стінок, куди сховатися.

Констянтин // бойовий медик

Нагадаємо, що про урбіцид Бахмута редакції розповідала соціологиня Марія Грищенко.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Володимир Єлець

Води не було, вологу витягували із стовбурів соняшника: як утримували Бахмут розповів військовий Володимир Єлець

Бахмут — місто, за яке ведуться бої вже понад 9 місяців. Від колишнього життя тут нічого не залишилося. В Бахмуті тривали і тривають одні з […]

«Після перемоги згадаю всіх тих, кого втратили на цьому шляху», — захисник з Бахмутського напрямку

Українські військові вже більше року захищають Бахмут від російських окупантів. Одним з захисників є боєць із позивним Рогозь. Він заступник командира 1-го штурмового бату. Про […]

17:20, 27.08.2023 Бокова Ганна

«Коли побратими нас побачили, то були в шоці, думали ми загинули»: Історія з Бахмутського фронту

Благодійний Фонд «Взаємодопомога», який допомагає українській армії нещодавно почав новий проєкт, у якому військові розповідають свої історії з фронтових буднів. Один із бійців Фідель, який […]