Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.
Митрополит Митрофан
Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні.
База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування.
В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях.
Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.
Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.
Нагадаємо, що ми аналізували роботу таких Бахмутських КП за півтора року — 2023 та перше півріччя 2024:
“Бахмут-вода”;
“Бахмутська житлова управляюча компанія;
Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”
Бахмутське бюро технічної інвентаризації”,
А також роботу “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”.
Переглянути інформацію про витрати комунальних підприємств та зарплати керівників КП можна за посиланням. Крім того, ми зверталися до директорів цих комунальних підприємств та до керівництва Бахмута прокоментувати конкретні обов’язки робітників, які досі продовжують працювати у бахмутських КП в евакуації. А ще, чому не звітують про роботу, якщо отримують фінансування з бюджету? Чи отримують відсоток зарплати працівники, які перебувають у штаті, але не виконують обов’язків? Чи заброньовані ці працівники від служби в ЗСУ? І загалом, який стратегічний сенс має утримання КП міста в евакуації. Втім, отримати коментарі усно нам не вдалося, за більш як тиждень, нам відповіли вже на запит.
Інновації та партнерство — стратегічний сенс КП
У відповідь на запит нам надали таку відповідь: “Стратегічний сенс роботи комунальних підприємств в умовах воєнного стану має проактивний та адаптивний підходи, які фокусуються на інноваціях, партнерстві, дотриманні законодавства, комунікації та моніторингу”.
Що робили комунальні підприємства у 2023-2024 роках?
Як повідомляють у Бахмутській ВА, комунальні підприємства після окупації міста й евакуації:
звітують до всіх Державних служб України, профільних департаментів та Управлінь Бахмутської міської ради;
надають обґрунтовані відповіді на запити від населення щодо поховання громадян на території Бахмутської МТГ під час воєнного стану;
ведуть постійний моніторинг доступної інформації масштабів руйнування, та її періодичного оновлення, підприємством ведеться постійний моніторинг та оцінка збитків завданих у ході бойових дій.
Детально про роботу кожного підприємства — читайте нижче.
КП “Бахмут-Вода”
У відповіді на запит нам повідомили, що, КП “Бахмут-вода” наразі продовжує роботу з абонентського обслуговування, формує відповіді на запити пенсійного фонду у кабінеті підприємства, звернення абонентів через сайт Абонент інфо, пошту тощо. КП бере участь у судових процесах щодо стягнення боргів за водопостачання та водовідведення, на початок повномасштабного вторгнення це 41 позовна заява та 171 заява про видачу судового наказу про стягнення боргу за послуги водопостачання та водовідведення на користь КП. Крім того, стягують заборгованості, які виникли в абонентів, і які подали до початку воєнного стану. Здають в оренду спецтранспорт, проводять періодичну підготовку документації, а також формують та викладають на Прозорро документацію для здачі техніки в оренду.
Перелічені задачі крім директора, Романа Спічкіна, керівництво КП включає такі посади:
головний бухгалтер;
начальник планового відділу;
начальник служби реалізації;
заступник начальника служби реалізації;
начальник відділу кадрів;
начальник юридичного відділу;
начальник водопровідних мереж.
Штатну кількість працівників “Бахмут-води” складає 101 працівник, з них 4 виконують посадові обов’язки, з іншими дія трудового договору призупинена.
Робота КП КП “Бахмут-вода” обійшлася бюджету на липень 2024 року у понад 2,5 мільйона гривень на фінансову підтримку для безперебійної роботи та виплати заробітної плати, 90,8 тисячі гривень на оренду приміщень і оплату комунальних послуг. Також 49,8 тисячі гривень на програмне забезпечення. На придбання та реєстрацію спеціалізованої техніки ще 41 тисяча гривень, а також запчастини для автомобільного транспорту — 67,4 тисячі гривень. Паливо для перевезення гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади вартувало ще 94,8 тисячі гривень. Так за півтора року 2024 на функціонування КП бюджет Бахмута витратив понад 2,8 мільйона гривень.
КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”
Як повідомили у Бахмутській міськраді, КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” продовжує надавати послуги мешканцям громади, які на теперішній час мають статус ВПО. Серед них — видача різних довідок.
КП надає довідки про склад сім’ї або зареєстрованих осіб: у 2023 році видано 224 таких довідок, у 2024 році — 325 довідок, які стосуються 476 осіб.
На підприємстві збереглася актуалізована база даних мешканців міста, завдяки чому надають такі довідки, в тому числі й жителям будинків, які створили ОСББ та знаходились у самостійному управлінні.
У штаті КП на липень 2024 — 5 працівників, 4 з яких виконують свої обов’язки, серед них зокрема директор підприємства та головний бухгалтер, який формує кошториси, складає звітності тощо.
Робота “Бахмутської житлової управляючої компанії” обходиться бюджету у більш як 6.8 мільйонів гривень. Витрати КП включають: фінансову підтримку для безперебійної роботи та виплати заробітної плати — 6.8 мільйона гривень, придбання та реєстрацію техніки й обладнання — 30,9 тисячі гривень, а також придбання палива для доставляння гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади 14,9 тисячі гривень.
“БАХМУТЕЛЕКТРОТРАНС”, КП “ПРОГРЕС” забезпечують перевезення гуманітарної допомоги, надають допомогу транспортом комунальної власності Бахмутської міської територіальної громади для забезпечення підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади, в умовах воєнного стану. Витрати з бюджету на КП “ПРОГРЕС” склали більше ніж 3,1 мільйона гривень, це:
фінансова підтримка для безперебійної роботи та виплати заробітної плати складають 3,1 мільйона гривень;
придбання та реєстрація техніки й обладнання для потреб КП — 2,9 тисячі гривень;
придбання палива для доставляння гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади ще 11,2 тисячі гривень.
Штатна чисельність працівників “Прогресу” складає 37,5, з них 2 виконують обов’язки.
Найбільш детальний звіт з кількісними показниками роботи ми отримали по роботі «Бахмутське бюро технічної інвентаризації». Вони протягом липня — грудня 2023 року:
надали 3213 консультацій;
отримали 3438 запитів від державних реєстраторів, суддів, правоохоронних органів та звернень (скарг) громадян;
876 осіб звернулося на особистий прийом;
обробили звернення та надали 1863 довідки про правову належність нерухомого майна (безплатних за запитами державних реєстраторів, суддів, правоохоронців та платних за зверненнями громадян, адвокатів, нотаріусів);
надали 610 письмових роз’яснень,
47 відповідей на звернення громадян через «урядову гарячу лінію»
За 9 місяців 2024:
надали 2544 консультації;
отримали 2181 запит від державних реєстраторів;
1213 осіб звернулося на особистий прийом за отриманням платних послуг;
надали 1204 довідки.
На роботу Бахмутського БТІ з бюджету витратили близько 1,1 мільйона гривень, серед витрат — зарплати, комп’ютерна техніка, канцтовари, програмне забезпечення та інші витрати. На липень 2024 у штаті КП 5 працівників, 4 з яких виконують свої обов’язки, один працівник проходить військову службу за контрактом, робоче місце за ним зберігається. За інформацією Бахмутської ВА, підприємство найбільше працює з населенням в евакуації.
Приймають на роботу та контролюють дисципліну: які обов’язки виконують директори КП
Що входить до переліку посадових обов’язків керівників КП. Серед іншого, керівництво, наприклад:
забезпечує дотримання правил охорони праці та техніки безпеки;
обирає форми й системи оплати праці;
встановлює працівникам розміри тарифних ставок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах визначених чинним законодавством України та колективним договором;
вживає заходів заохочення і накладає дисциплінарні стягнення відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку.
Працівники, які перебувають у штаті КП, але не виконують обов’язків не отримують коштів — повідомили у Бахмутській ВА. Також у відповіді зазначили, що заброньовані від призову під час мобілізації лише директори КП, решта працівників не заброньовані.
Комунальні підприємства в Бахмуті, за винятком Бюро технічної інвентаризації, надали загальні звіти, без чітких кількісних показників роботи. Відсутність конкретних результатів роботи в евакуації та відкритої інформації щодо стратегії діяльності КП, призводить до формування неоднозначної суспільної думки про доцільність їхнього існування під час окупації та руйнування міста.
На тлі цих обставин у громади виникає резонне питання: “Яка роль комунальних підприємств для міста, яке зараз не має можливості використовувати їхній потенціал у стратегічно важливих напрямках?” Відповідь на це питання залишається недостатньо зрозумілою для мешканців.
Якщо ж місцева влада і КП проводять важливу роботу в умовах евакуації або мають довгострокові плани, спрямовані на відновлення міста, ефективна комунікація цих дій з громадою стала б критично важливим елементом. Прозорі звіти та інформація про конкретні кроки й досягнення КП допоможуть не тільки уникнути хибних суджень, але й підтримають довіру громади в цей складний період.
Що купували для Бахмутського району в евакуації за серпень, вересень та жовтень. Розбираємо найбільші закупівлі керівництва міст району на порталі Прозорро.
Соледар
Управління соцзахисту Соледарської міськради у серпні замовляли послуги з пересилання поштових відправлень Укрпоштою, вартість склала 201 тисяча гривень.
У тому ж місяці Управління соцзахисту Соледарської міської ради оплатили перевезення гуманітарної допомоги, що вартувало 34,5 тисячі гривень.
На зиму для Управління ЖКГ Соледарської міськради придбали 410 кубічних метрів деревини придбали за 2,7 мільйона гривень, закупівлю зробили у вересні
У жовтні для Соледарського соцзахисту придбали ноутбук вартістю 26,7 тисячі гривень.
Торецьк
У 53,5 тисячі гривень обійшлися у серпні Торецькій міській військовій адміністрації кубки, медалі та грамоти. Придбали 2 кубки, 156 медалей, 179 медалей та 15 плакеток. Більше за останній час нічого на Прозорро не купляли.
Бахмут
У вересні Бахмутська міська військова адміністрація придбала талони на 2 400 літрів бензину А-95, що вартувало 145 тисяч гривень.
Державна символіка — прапорці обійшлися Бахмутській міській раді у 15 тисяч гривень у жовтні.
Металеві стелажі для Архівного відділу Бахмутської районної адміністрації коштували майже 49 тисяч гривень.
5 зарядних станцій придбала Бахмутська міська рада у жовтні, вони вартували 223 тисячі гривень.
Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради придбали 3 235 упаковок новорічних подарунків, що обійшлися у 650 тисяч гривень.
Новорічні подарунки також придбав Бахмутський міський центр соціальних служб. Йдеться про 80 упаковок новорічних подарунків за 29,7 тисячі гривень.
У матеріалі Бахмут та Сіверськодонецьк: як працюють комунальні підприємства в евакуації та у скільки обходяться міським бюджетам редакція досліджувала роботу КП окупованого Бахмута в евакуації. […]
Що купували для Бахмутського району в евакуації за серпень, вересень та жовтень. Розбираємо найбільші закупівлі керівництва міст району на порталі Прозорро. Соледар Управління соцзахисту Соледарської […]
Бахмутські посадовці в евакуації отримують чималі премії та зарплати. Наприклад, за період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень […]
Що купує керівництво села Званівка в останні місяці. Розбираємо найбільші закупівлі відомств на порталі Прозорро. Званівка — село у Бахмутському районі, адміністративний центр Званівської об’єднаної […]
Комунальні підприємства “Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, “Бахмут-вода”, “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”, “Опитненьське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, “Бахмутська житлова управляюча […]