З російської окупації в Європу: як виїхати до країн ЄС з українським паспортом

Семаковська Тетяна 13:00, 2 Жовтня 2024
Виїзд з ТОТ / фото ілюстративне, россмі

Наразі багато українців опинилися в складних умовах життя в російській окупації, де їх змушують відмовлятися від усього українського на користь російського. Зокрема, мова йде про паспорти. Утім, навіть в таких умовах є вихід — виїзд до країн ЄС через росію.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, як українцям виїхати з окупації з українськими паспортами та з якими викликами вони можуть зустрітися під час подорожі.

Виїзд з ТОТ: як це зробити

Виїхати з тимчасово окупованої території України до Європи можна зокрема й через росію. Цей процес довгий і небезпечний, але є українці, які все ж наважуються його пройти.

Для того, щоб виїхати з окупованих територій існує два шляхи. Перший проходить через Крим, а другий — через окуповані міста Маріуполь та Новоазовськ. Вже з них вивозять перевізники до росії, де можна або в Європу.. 

Також з росії можна потрапити до Білорусі, де також можна перейти білорусько-український кордон в районі КПП “Мокрани — Доманове”. або потрапити до країн ЄС.

Скільки коштує виїзд з ТОТ

Виїзд з ТОТ часто коштує понад 250 доларів США / фото ілюстративне

Наразі на окупованих територіях існують багато компаній, які проводять перевезення. Ціни різні. Якщо у великих перевізників умови сталі, то в тих, хто працює в менших масштабах, ціни можуть залежати лише від водія.

Загалом же ціни варіюються від 250 до 600 доларів або з 10 000 до 25 000 гривень.

Варто зазначити, що з виїздом з ТОТ допомагають волонтери. Вони займаються безплатними перевезеннями громадян до Європи. Зокрема, мова йде про громадську організацію Rubikus.

Які проблеми можливі під час виїзду з ТОТ до Європи

Найбільша проблема, з якою можуть стикатися українці на ТОТ під час виїзду — це окупанти та їх фільтраційні заходи.

Під час виїзду потрібно буде проїхати немало блокпостів, де потрібно приділити увагу “правилам безпеки”. Волонтери рекомендують:

  • придумати історію, а саме вирішити куди ви їдете й чому;
  • почистити список контактів та видалити українські відомства чи тих, хто проходить службу  в ЗСУ;
  • почистити листування та відписатися від патріотичних груп;
  • зробити електронні варіанти документів та завантажити їх в “хмару”;
  • поговорити з дітьми: оголосіть їм “правила безпеки”.

Також на блокпостах важливо поводитися тихо, відповідати на питання окупантів та не давати їм власну приватну інформацію.

Далі проблеми можуть виникнути на адміністративних кордонах ТОТ, де можливі допити від працівників російських спецслужб. На них варто залишатися нейтральним, лаконічним та спокійним, щоб не повестися на провокацію. 

Під час виїзду також потрібно розуміти, що при собі потрібно мати кошти на зворотний шлях, адже громадянина можуть не пропустити далі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Марія Носуля Носуля Марина 17:00, 24 Вересня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.

Митрополит Митрофан

Відповідь СБУ / скриншот

Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні. 

База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування. 

В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях. 

Митрополит Митрофан у Горлівці разом із захарченком / скриншот

Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.

Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премії для міськради: бездоганне виконання планів та необмежений розмір

Марія Носуля Носуля Марина 12:00, 24 Вересня 2024
Будівля міськради / фото Бахмутська міська рада

За період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 також отримав понад 600 тисяч гривень заробітної платні, заступник мера Сергій Родін — понад 288 тисяч гривень, а секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — більш як 700 тисяч гривень. Секретар та заступник начальника ВА Бахмута з окладом менш як 20 тисяч (від 5 до 19 тисяч) отримували щомісячні премії до 57 тисяч гривень. Старости сіл Бахмутського району з окладами  від 12 до 18 тисяч гривень отримували премії до 40 тисяч гривень. 

Редакція звернулася до Бахмутської ВА щодо обґрунтування та критеріїв преміювання працівників. Детальніше у матеріалі.

Бахмут. За що призначають премії

У відповіді на запит де редакції попросила надати обґрунтування премій нам повідомили, що премії призначають за розпорядженням начальника військової адміністрації за такими критеріями:

  • своєчасність та якість виконання завдань і доручень органів вищого рівня; 
  • стан виконання посадових обов’язків;
  • якість підготовки проєктів розпоряджень начальника Бахмутської міської військової адміністрації, листів, протоколів і інших документів, що утворюються в процесі діяльності Бахмутської міської військової адміністрації;
  • бездоганне і вчасне виконання планів роботи, розпорядчих документів, протокольних доручень та завдань керівництва;
  • своєчасність і якість виконання заходів, передбачених планами роботи, виконання додаткового обсягу робіт;
  • своєчасний розгляд листів установ, організацій, забезпечення своєчасного і всебічного розгляду звернень громадян; 
  • дотримання трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • ініціативність в роботі;
  • подання пропозицій щодо вдосконалення роботи;
  • відсутність дисциплінарних стягнень і заходів дисциплінарного впливу.

Обмежень у максимальному розмірі немає, як і критерій оцінки роботи міськради

Премії виплачують за кошти фонду преміювання та економії фонду оплати праці з бюджету Бахмутської територіальної громади. Розмір премії встановлюється конкретно кожному працівнику у відсотках до посадового окладу та не має обмежень максимального розміру. Розмір премії можуть збільшити або зменшити, це залежить від особистого вкладу кожного працівника у загальні результати роботи Бахмутської міської військової адміністрації. 

Раніше Бахмут IN.UA дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи. 

У Бахмутській міськраді на той час (18 квітня 2024 року) не існувало KPI у співробітників/ниць. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.

У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.

Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.

Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.

Зміни до Закону про органи місцевого самоврядування

У квітні 2024 року Комітет державної влади рекомендував парламенту винести на голосування законопроєкт, що стосується зокрема виплат премій ОМС.

Йшлося про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).

Законопроєкт передбачає дві основних зміни:

  • встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
  • обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному вебсайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.

 Станом на 23 вересня 2024 року проєкт закону очікує розгляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Статус УБД під час війни: які документи для цього потрібні

Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]

12:20, 04.10.2024 Скопіч Дмитро

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]

17:30, 03.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Авторизація через Дію.Підпис: що це таке та як її пройти

Дія.Підпис — сучасний електронний підпис, який використовують для підписання документів та оформлення послуг застосунку та на порталі Дія. Він також створює можливість для авторизації в […]

16:20, 02.10.2024 Скопіч Дмитро

Що варто купити, щоб підготуватися до комфортної зими: список необхідної техніки

Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто […]

15:10, 01.10.2024 Скопіч Дмитро