ОМС хочуть зобов’язати оприлюднювати всі дані про премії чи доплати працівникам

Семаковська Тетяна 15:40, 18 Квітня 2024
Парламент / фото з відкритих джерел

Органи місцевого самоврядування хочуть зобов’язати повідомляти про всі рішення щодо встановлення премій, доплат, чи інших грошових виплат працівникам. Крім того, всі премії чи доплати повинні обґрунтуватися, тобто в ОМС повинні пояснити, хто і за що отримує доплати. Такий законопроєкт розглядував та рекомендував парламенту винести на голосування Комітет держвлади.

Про це повідомляє Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.

Премії для ОМС

Комітет держвлади сьогодні розглянув та рекомендував парламенту винести на голосування два законопроєкти, один з яких має відношення до місцевого самоврядування, а саме виплати премій ОМС:

Йдеться про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).

Законопроєктом передбачається дві основних зміни:

  • встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
  • обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному веб-сайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.

Премії в Бахмуті

Нагадаємо, що журналісти “Бахмут IN.UA” помітили значне підвищення зарплат співробітників Бахмутської міської ради, тому вирішили дослідити процедуру, за якою ухвалюють рішення про такі зарплати. Ми дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи.

На підставі отриманих відповідей визначили, що на сьогодні у Бахмутській міській раді не існує KPI у співробітників. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.

У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.

Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.

Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр та Вовчанськ наступні: ISW назвали міста, які окупантів планують захопити найближчим часом

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Травня 2024
Бойові дії / фото Генштаб ЗСУ

Російські окупанти планують захопити міста Часів Яр і Вовчанськ. Саме ці населені пункти мають зараз для них найбільше стратегічне значення.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Битва за Часів Яр

Згідно з даними аналітиків, зараз в Часів Ярі контрольована ситуація. Окупанти не досягли помітних тактичних успіхів у районі міста. Проте, вони не полишають спроб захопити Часів Яр, проводячи механізовані штурми на околицях міста, що, ймовірно, може слугувати підтвердженням загальної інтенсивності боїв.

Аналітики зазначають, що втрата Часів Яру може стати критичною для ЗСУ, адже саме це місто забезпечило б окупантами вигідні позиції та для подальших наступальних операцій на Костянтинівку і Дружківку — населені пункти, які утворюють основний оборонний пояс України в Донецькій області.

Майже аналогічна ситуація на півночі Харківської області, де ворог, ймовірно, обрав захоплення Вовчанська як одну з ключових тактичних цілей першої фази наступальної операції на цьому напрямку. Росія намагається розширити “буферну зону”, щоб досягти ефективної дальності дії артилерії до Харкова та його околиць. Це також повинно стягнути частину захисників України на цей напрямок з Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові будуватимуть доступне житло для ВПО, людей з інвалідністю та учасників реабілітації

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 18 Травня 2024
Концепція соціального житла / іслюстрація бюро Drozdov Partners

У Львові розпочнеться будівництво комплексу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в медичному центрі “Незламні”. Проєкт передбачає зручне розташування та комфортні умови для мешканців.

Про це повідомило видання The Village.

Соціальне житло для ВПО

Згідно з проєктом архітектурного бюро Drozdov Partners, нові житлові будинки будуть збудовані поруч із медичним центром “Незламні”. Вони становитимуть комплекс соціального житла, що належатиме муніципалітету Львова. Квартири надаватимуться в оренду для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в центрі “Незламні”.

Комплекс соціального житла для ВПО / іслюстрація бюро Drozdov Partners
Комплекс для ВПО / іслюстрація бюро Drozdov Partners

Щоб забезпечити комфортне житлове середовище та сусідство між мешканцями, архітектори обрали типологію міської вілли для будівництва комплексу. Будинки матимуть однакові розміри, але на поверхах можна буде облаштувати квартири різних типів залежно від потреб.

Інклюзивність житла

Особлива увага приділяється доступності житла для людей з інвалідністю. Входи до будинків будуть організовані як з вулиці Миколайчука на нижньому поверсі, так і через двір. Крім того, у всіх будинках передбачені бомбосховища.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр та Вовчанськ наступні: ISW назвали міста, які окупантів планують захопити найближчим часом

Російські окупанти планують захопити міста Часів Яр і Вовчанськ. Саме ці населені пункти мають зараз для них найбільше стратегічне значення. Про це йдеться у звіті […]

У Львові будуватимуть доступне житло для ВПО, людей з інвалідністю та учасників реабілітації

У Львові розпочнеться будівництво комплексу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в медичному центрі “Незламні”. Проєкт передбачає […]

13:00, 18.05.2024 Скопіч Дмитро

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не […]

12:00, 18.05.2024 Гук Лідія

Битва за Часів Яр: у ЗСУ розповіли, як змінилась тактика наступу росіян

Ситуація в місті Часів Яр знаходиться на піковому рівні напруженості. Росіяни не полишають спроби захопити населений пункт, щоб продовжити окупацію Донеччини. Про це в ефірі […]

День музеїв: які заклади існували в Бахмуті та що з ними сталося під час війни

Сьогодні, 18 травня, в Україні та світі святкують День музеїв, це свято є нагадуванням про необхідність знати власну історію, поважати її та робити висновки на […]