ОМС хочуть зобов’язати оприлюднювати всі дані про премії чи доплати працівникам

Семаковська Тетяна 15:40, 18 Квітня 2024
Парламент / фото з відкритих джерел

Органи місцевого самоврядування хочуть зобов’язати повідомляти про всі рішення щодо встановлення премій, доплат, чи інших грошових виплат працівникам. Крім того, всі премії чи доплати повинні обґрунтуватися, тобто в ОМС повинні пояснити, хто і за що отримує доплати. Такий законопроєкт розглядував та рекомендував парламенту винести на голосування Комітет держвлади.

Про це повідомляє Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.

Премії для ОМС

Комітет держвлади сьогодні розглянув та рекомендував парламенту винести на голосування два законопроєкти, один з яких має відношення до місцевого самоврядування, а саме виплати премій ОМС:

Йдеться про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).

Законопроєктом передбачається дві основних зміни:

  • встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
  • обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному веб-сайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.

Премії в Бахмуті

Нагадаємо, що журналісти “Бахмут IN.UA” помітили значне підвищення зарплат співробітників Бахмутської міської ради, тому вирішили дослідити процедуру, за якою ухвалюють рішення про такі зарплати. Ми дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи.

На підставі отриманих відповідей визначили, що на сьогодні у Бахмутській міській раді не існує KPI у співробітників. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.

У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.

Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.

Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тропічний “Інфлюенсер” та напружений “Клаустроби: без сну”: п’ять захопливих трилерів, від яких не відірватися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 16 Березня 2025
Напружений сюжет та тривога від людьскої природи у трилері “Єретик” / скриншот

Напружені сюжети, неочікувані повороти та постійне відчуття тривоги — все це характерні особливості фільмів жанру трилер. Вони є одними з найулюбленіших жанрів кіно багатьох кінолюбів, адже надають незабутній досвід та гострі емоції.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з п’яти небанальних фільмів жанру трилер, від яких неможливо відірватися.

Фільми жанру трилер 2025: добірка

Фільми жанру трилер — це особливість сучасного кінематографу, який поєднує різні елементи та створює цільні сюжети, котрі тримають глядачів та глядачок в напрузі від першої до останньої сцени.

Це постійна інтрига, несподівані сюжетні повороти, психологічна глибина сюжетів та відчуття небезпеки. Саме ці елементи роблять трилери настільки популярними серед кіноманів.

Інфлюенсер (Influencer, 2022)

Подорож до дикого острова / скриншот

Напружливий, інтригуючий та неймовірно цікавий — це все про фільм “Інфлюенсер”, який доступний для перегляду українською мовою.

Трилер розповість історію зірки соцмереж Медісон, яка відправляється в подорож до Таїланду. В житті дівчини одразу ж розпочалися проблеми: хлопець в останній момент не зміг полетіти з нею, а вже на місці хтось увірвався в номер і вкрав її паспорт.

Неочікувано для Медісон її посміхається доля, адже на допомогу приходить випадкова знайома — дівчина на прізвисько CW. Вона складає компанію самотній зірці та пропонує їй ексклюзивну можливість відпочити на одному з диких островів біля курортного міста. Медісон занадто пізно починає підозрювати, що CW могла щось замислити. Втім, пастка вже закривається.

Клаустроби без сну (Double Blind, 2024)

Смертельний експеримент від фармацевтичної корпорації / фото з відкритих джерел

Трилер та жахи — ідеальне поєднання для фільмів, які варто подивитися ввечері. Ці дві якості поєднує в собі стрічка “Клаустрофоби: Без сну”.

Фільм з незвичною назвою розповість історію дівчини на ім’я Клер, яка стає волонтером клінічного випробування, організованого відомою фармацевтичною корпорацією.

Його суть проста — перевірка ефективності нового препарату і спостереження за його впливом на організм учасників. Проте, все завершується повним хаосом. Це пов’язано з тим, що учасники під час експерименту дізнаються, що засинання під впливом препарату призведе до їхньої негайної загибелі.

Вони замкнені в ізольованому просторі, змушені підпорядковуватися правилам та використовувати всі свої ресурси, щоб не заснути та вийти з цієї жахливої ситуації.

Єретик (Heretic, 2024)

Психологічна битва віри та “єретика” / скриншот

Віра — одна із найрозповсюдженіших сюжетних основ для трилерів. Саме такі фільми жахають власною реалістичністю та тим, що глядачі не можуть відірватися від них. І “Єретик” — це ідеальне тому підтвердження.

Стрічка розповідатиме про двох молодих місіонерок Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, які приїжджають до будинку доброзичливого чоловіка на ім’я містер Рід. Чоловік запросив представниць релігійної групи до себе додому, адже висловив зацікавленість дізнатися більше про їхню віру.

Спочатку розмова жінок та містера Ріда була звичайною, але згодом стає зрозуміло, що наміри чоловіка далеко не добрі. Він розпочинає психологічну битву, використовуючи переконання місіонерок проти них. Основа ціль проста — дізнатися те, на що готові люди заради власних переконань.

Наглядачі (The Watchers, 2024)

Бункер для наглядання за людьми / cкриншот

“Наглядачі” — цікава дебютна робота режисерки Ішани Ш’ямалані, котра вже доступна для перегляду на стрімінгових сервісах українською мовою.

Стрічка розповідатиме глядачам історію дівчини на ім’я Міна, яка стала однією з потерпілих від впливу моторошного лісу. Залишившись на мілині, вона змушена піти вглиб темного лісу, щоб знайти допомогу. Проте, там вона зустрічає іншу жінку, яка кричить, закликаючи її бігти до бетонного бункера.

Утім, це лише початок моторошних подій найближчого майбутнього, де Міна та ще невелика група людей опиняється в кімнаті зі скляною стіною та електричним світлом, яке вмикається з настанням ночі. Саме в цей час за ними будуть спостерігати невідомі та дуже страшні Наглядачі, для яких люди — це лише іграшки для спостереження.

Кліпни двічі (Blink Twice, 2024)

Смертельний відпочинок “мрії” / скриншот

Психологічний аспект будь-якого трилеру — це те, через що глядачі записують їх у фільми, від яких неможливо відірватися. А особливо з цією задачею справляються детективні історії цього жанру.

Фільм “Кліпни двічі” — моторошна історія офіціантки на ім’я Фріда, яка познайомилася з мільярдером Слейтером Кінгом. Між ними швидко спалахує іскра, під час якої чоловік запрошує жінку приєднатися до нього та його друзів у відпустку мрії на його приватному райському острові.

Фріда погоджується та стає частиною відпочинку, який буває лише один раз на усе життя.

Ніхто не хоче, щоб ця подорож закінчилася, але коли починають відбуватися дивні речі, Фріда починає сумніватися у своєму сприйнятті реальності. І це стає відправною точкою для неї у пошуку істини, яку необхідно знайти, якщо Фріда хоче вибратися з цієї вечірки живою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історичні перемоги українців: як Святослав переміг візантійців з вдвічі меншим військом?

Семаковська Тетяна 12:00, 16 Березня 2025
Cвятослав / ілюстрація Бахмут IN.UA

У 971 році відбулася Доростольська битва — один із ключових епізодів правління князя Святослава Ігоревича. Після походу на Балкани та завоювання значної частини території Болгарії, Святослав зіткнувся з Візантійською імперією, яка на чолі з імператором Іоанном Цимісхієм виступила проти русів. Ця битва увійшла в історію, адже Святослав переміг візантійців з вдвічі меншим військом.

Спецпроєкт Бахмут IN.UA “Перемагали раніше — переможемо зараз!”. Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час.

Доростольська битва

Довготривала Доростольська битва почалася у 971 році між дружиною Святослава та армією Візантійської імперії. Князь-завойовник Святослав налагодив дружні зв’язки з Болгарським царством і вирішив скористатися їх територією, як плацдармом для наступу.

У ході декількох битв, що принесли тактичну поразку війську Святослава, з’явилася необхідність відступити до міста Доростол і зайняти там оборону. Доростол був міцною фортецею на правобережжі Дунаю, що візантійці боялися брати прямим штурмом, але вони не думали відступати і взяли місто у щільну облогу.

20 липня 971 року Святослав звернувся до своєї дружини і сказав про те, що краще померти, ніж втекти з великим соромом. Візантійський імператор Іоанн І Цимісхій стягнув до Доростолу 60 тисяч воїнів, щоб перемогти послаблену 30 тисячну дружину Русі-України. Руське військо билося на смерть, як і закликав великий князь. Візантійці дуже злякалися втрат, які вони почали нести.

За візантійськими джерелами, імперська армія втратила 38 тисяч воїнів загиблими, а кількісні показники втрат княжої дружини невідомі. Візантійці погодились на мир. Імператор Іоанн І, дуже вражений силою і мужністю князя та його воїнів, не просто вільно випустив залишки київських воїнів, а дав їм харчів на дорогу додому.

Вдячний Святослав віддав полонених візантійців і дав обіцянку не нападати на землі східної Римської імперії. Два правителі розійшлися з миром після довгої і кровопролитної війни.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тропічний “Інфлюенсер” та напружений “Клаустроби: без сну”: п’ять захопливих трилерів, від яких не відірватися

Напружені сюжети, неочікувані повороти та постійне відчуття тривоги — все це характерні особливості фільмів жанру трилер. Вони є одними з найулюбленіших жанрів кіно багатьох кінолюбів, […]

13:00, 16.03.2025 Скопіч Дмитро
299071116 463901905744908 2309903227484124870 n 72fb2

Історичні перемоги українців: як Святослав переміг візантійців з вдвічі меншим військом?

У 971 році відбулася Доростольська битва — один із ключових епізодів правління князя Святослава Ігоревича. Після походу на Балкани та завоювання значної частини території Болгарії, […]

“Виписка” з місця проживання для ВПО: як це зробити

У зв’язку з повномасштабним вторгненням багато ВПО змінюють місце проживання, а тому виникає потреба у знятті з реєстрації. Детальніше про те, як саме працює процедура, […]

11:00, 16.03.2025 Скопіч Дмитро
300845565 472208734914225 1273954670220684488 n d89d3

Історичні перемоги українців: як Ярослав Мудрий провчив половців

Ярослав Мудрий – один із найвидатніших правителів Київської Русі, який зміцнив державу, розширив її кордони та заклав основи законодавства, створивши “Руську Правду”. Саме за його […]

299714733 466844818783950 2712060337326051905 n 6f6b1

Історичні перемоги українців: як збудували місто Переяслав

Переяслав був одним із найважливіших міст Київської Русі, стратегічним і культурним центром, який відігравав ключову роль у захисті південних рубежів від кочовиків. Саме тут князь […]