Зміни у допомозі ВПО: які категорії отримуватимуть виплати

Семаковська Тетяна 16:15, 1 Квітня 2024
міни у допомозі ВПО: які категорії отримуватимуть виплати
Виплати родинам з дітьми до 18 років будуть подовжені / фото ілюстративне

Уряд вніс зміни у постанову №331 від 22 березня 2024 року, якою затверджено чергові зміни до Порядку надання фінансової допомоги на проживання ВПО. Є позитивні нововведення для тих родин, які виховують дитину до 18 років.

Які головні зміни запроваджено пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Хто може отримувати виплати 2024

Виплати ВПО з квітня 2024 року зможуть отримувати:

  • особи, житло яких знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання) тепер чітко вказані як особи, що можуть розраховувати на продовження виплат (проте слід відповідати всім іншим критеріям);
  • особи, які отримували допомогу та відмовилися від неї/яким вона була припинена, та (або) яких було знято з обліку як ВПО, у разі повторного взяття на облік як ВПО отримали право звертатися за продовженням виплат на шість місяців (проте слід відповідати всім іншим критеріям).
  • якщо у складі сім’ї, якій призначено допомогу, відбулися зміни, які призвели до збільшення членів сім’ї, розмір допомоги перераховується за заявою уповноваженого представника сім’ї з місяця, в якому таку заяву подано.

Також збільшено термін, встановлений для вжиття заходів із забезпечення своєї зайнятості другим з членів сімʼї, до 2-х місяців (було протягом 1-го місяця).

Виплати ВПО дітям до 18 років

Виплати на дітей до 18 років
Родини з дітьми до 18 років зможуть отримувати виплати / фото ілюстративне

Уряд ймовірно продовжить допомогу сімʼям, у яких виховуються діти до 18 років. Отримувати їх зможе:

  • один член сімʼї, який доглядає за дитиною до 3 років або яка потребує догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, до 6 років має можливість не вживати заходів додаткової зайнятості і претендувати на продовження виплат;
  • до 1 вересня 2024 року допомога може бути продовжена незалежно від місця знаходження закладу освіти, у якому дитина навчається онлайн, дистанційно повністю або частково;
  • діти / студенти до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і не мають власних сімей, мають право подавати заяву особисто, якщо проживають окремо від батьків.
  • дитина до 18 років, яка прибула без законного представника, може звернутися із заявою для продовження виплат.
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя, і самі патронатні вихователі, а також діти щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, з-поміж ВПО, отримали право на продовження виплат за заявою.

Крім того, опікуни і піклувальники отримали право на автоматичне продовження виплат.

Виплати ВПО для людей з інвалідністю та непрацездатних

Люди з інвалідністю
Люди з інвалідністю І та ІІ груп виплати отримуватимуть автоматично / фото ілюстративне

Розраховувати на виплати ВПО можуть й люди з інвалідністю. Особам з інвалідністю ІІІ групи допомога може бути продовжена на підставі особистого звернення, а особам з інвалідністю І-ІІ груп автоматично.

Також люди з тяжкими формами захворювання, що підтверджується документально (форми первинної облікової документації 027/о та/або 028/о), але яким не встановлено інвалідність, отримали право на продовження виплат за заявою.

Якщо говорити за осіб віком від 55 років, які на дату звернення за допомогою зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, або працюють/провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність тощо, але ще не досягли віку непрацездатності, отримали право на продовження виплат за заявою.

Щодо сімей, до складу яких включені тільки непрацездатні особи, то вони отримали право звертатися за призначенням допомоги разом.

Сім’ї, до складу яких включені фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду, що підтверджується документально отримали право звертатися за призначенням допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Січня 2025
цнап
ЦНАП / ілюстративне фото Facebook-сторінка Соледарської міськради

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації.

Яку допомогу надають у ЦНАПі, розповіли в Соледарській міськраді.

ЦНАП для ВПО із Соледара: послуги

Центр надання адміністративних послуг Соледарської міськради продовжує працювати у Дніпрі. Тут приймають мешканців Соледарської громади і надають їм різноманітну допомогу.

Звернувшись до ЦНАПу, можна отримати наступні послуги:

  • подання повідомлення про пошкоджене чи знищене майно;
  • зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримання витягу з реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу та видача посвідчень учасникам бойових дій;
  • позбавлення статусу учасника бойових дій за заявою;
  • видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
  • призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, який загинув чи помер внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • встановлення факту отримання ушкоджень здоров’я від боєприпасів;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

ЦНАП Соледара, контакти

ЦНАП Соледарської міськради працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47. Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця — з 08:00 до 15:45.

Прийом проводять за попереднім записом. Звертайтеся за телефоном: +380 (96) 164 2257.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Січня 2025
боєприпаси
Окупант підриває знайдений на пляжі боєприпас / фото росджерела

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не провели комплексне розмінування міста.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Маріуполь, розмінування

За майже два роки окупації Маріуполя псевдовлада так і не змогла провести комплексне розмінування міста. Цим окупанти наражають місцевих мешканців на небезпеку, адже натрапити на боєприпас чи міну можна навіть у громадських місцях. Вже відомий не один факт, коли місцеві жителі отримували поранення.

Днями вибухонебезпечні предмети знайшли на узбережжі Лівобережного району Маріуполя. Такі знахідки тут не рідкість. Наприклад, у вересні під час відходу води тут вже знаходили боєприпаси. Повністю очистити пляж від вибухонебезпечних предметів окупанти не змогли.

Окупант знайшов боєприпас на пляжі / фото росджерела

На ще один небезпечний предмет натрапили біля школи №1, яку росіяни зруйнували під час блокади Маріуполя. Тут знайшли бойову частину “Града”. Снаряд знаходився біля проїжджої частини.

Боєприпас, знайдений біля школи №1 / фото росджерела

Нагадаємо, що минулої осені росіяни проводили показове “розмінування” Бахмута. Втім, це більше було схоже на пошуки схронів зброї. Як це було — дивіться за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

цнап

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації. Яку допомогу […]

боєприпаси

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не […]

Послуги в ЦНАП

В ЦНАПі з’явилась нова послуга для ветеранів та їх родин

В 2025 році для ветеранів та їх сімей запрацювала нова послуга в ЦНАПі. Йдеться про отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни у Центрах […]

“Малевич” та “Дисидент”: 5 українських фільмів, які ми чекаємо в 2025 році

Український кінематограф в 2025 році презентує кілька фільмів, які варті уваги глядача. Це картини присвячені митцям, війні та людям. Редакція ділиться добіркою з 5 українських […]

казарми

На Донеччині окупанти облаштовують казарми в інтернатах і дитсадках

Росіяни закривають дитячі садки й інтернати на окупованих населених пунктах Донеччини. Вони переобладнують заклади під власні потреби. Зокрема, створюють там казарми для військових і біженців […]