Ірландія скорочує виплати, а Німеччина збільшує: які зміни очікують біженців з України закордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 10 Квітня 2024
Біженці у Великобританії / фото Associated Press

ЄС продовжують допомагати біженцям з України. Однак, це створює велике навантаження на їх економіку, через що вже зараз місцеві влади починають переглядати програми допомоги українцям та навіть скасовувати їх.

Про те, які ж зміни слід чекати у 2024 році громадянам України за кордоном, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

В яких країнах скасують програми українцям

У 2024 році ціла низка країн вносить зміни у державні програми допомоги українцям, які виїхали з України через початок повномасштабного вторгнення. Подекуди вони стосуються умов перебування в країні, а подекуди й скасувань важливих для багатьох виплат.

Країна 1. Польща

Прапор Польщі / фото ілюстративне

Польща — це одна з країн, в якій зараз проживають понад мільйон українців. Місцева влада усіляко підтримує громадян України, однак планує прийняти зміни в програмі допомоги.

Так, в Польщі для українців до 20 вересня 2025 року, якщо у Сеймі продовжать статус легального перебування, надаватимуть:

 • тимчасове використання приміщень для колективного проживання громадян України;
 • доступ до соціальних програм, наприклад, “Родина 800+”;
 • доступ до ринку праці та продовження терміну, коли лікарі, стоматологи, медсестри та акушерки з України можуть отримати дозвіл на роботу за фахом за спрощеною процедурою.

Водночас з цим, в новому варіанті закону про продовження допомоги планується скасування окремих програм соціальної допомоги для українських біженців. Зокрема, мова йде про:

 • надання одноразової грошової допомоги новоприбулим біженцям у розмірі 300 злотих (3000 гривень);
 • програму “40+” з надання 40 злотих (400 гривень) за добу полякам, щоб оплатити проживання українців;
 • програму “800+” для компенсації проживання та харчування українців, які перебували у колективних центрах.

Як зазначає директор міжнародної рекрутації міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик у коментарі РБК-Україна, скасування програм матиме найбільший влив на українців, які живуть в центрах біженців та не можуть працювати з тих чи інших причин. Цей факт може спонукати біженців до переїзду в інші країни ЄС, де ще надають безплатне житло для українців і соціальні пільги.

Країна 2. Великобританія

Великобританія скасувала одну з програм для українців / фото ілюстративне

Великобританія не входить до складу ЄС, однак також активно надає допомогу громадянам України. Вона продовжила візи українцям ще на 18 місяців, а саме до вересня 2026 року.

В той самий час, в лютому 2024 року відбулося закриття однієї з двох можливих програми, які дозволяють легальне перебування на території Великобританії. Мова йде про Ukraine Family Scheme (Програми допомоги сім’ям з України). Вона дозволяла біженцям легально в’їжджати Британії, якщо в них тут живуть родичі. Такий тип візи давав українцям навчатись, працювати й отримувати допомогу протягом наступних трьох років.

Після завершення дії програми в березні 2025 року потрібно буде подаватися на програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Країна 3. Німеччина

У Німеччині зростуть соціальні виплати / фото ілюстративне

Німеччина, не дивлячись на загальну тенденцію у світі зі скасування деяких програм, продовжує надавати їх та навіть збільшувати виплати. З початку 2024 року розміри соціальної допомоги та громадянської допомоги для українських біженців у Німеччині збільшились на 12%.  Наприклад, розмір виплат для одинаків або одиноких батьків склав 563 євро (23 800 гривень), що є зростанням у порівняні із попередніми 502 євро (21 200 гривень).

Розмір виплат для сімей на одного партнера збільшився з 451 євро (19 000 гривень) до 506 євро (21 400 гривень), а для дорослих у спеціальних закладах — до 451 євро (19 000 гривень), порівняно із попередніми 402 євро (17 000 гривень).

Призначені для підлітків віком 14-17 років виплати зросли з 420 євро (17 770 гривень) до 471 євро (19 900 гривень), а для дітей віком 6-13 років — до 390 євро (16 500 гривень). Для малечі до 5 років розмір виплат тепер складає 357 євро (15 100 гривень).

Разом з цим, влада Німеччини активно обговорює спеціальний законопроєкт, який дозволить частково скоротити виплати безробітнім українцям, котрі відмовилися від запропонованих вакансій без поважної причини. За словами міністр праці Губертуса Гайля, виплати можуть не надходити на строк до двох місяців, але при цьому центри зайнятості продовжуватимуть оплачувати житло та комунальні послуги.

Країна 4. Норвегія

Зміни для українців відбулися й в Норвегії / фото ілюстративне

Уряд Норвегії у 2024 році продовжить вживати заходи для скорочення допомоги, яку надають українським біженцям. Це робиться з метою зменшення привабливості країни для тимчасового захисту та для пришвидшення інтеграції тих, хто вже проживає в Норвегії.

Наприкінці січня 2024 року в Норвегії оголосили про припинення надання тимчасового альтернативного житла. Це означає, що українцям, які вибрали проживання у приватному житлі, а не в центрі прийому біженців, більше не надаватиметься фінансова допомога. Трохи згодом, з 15 лютого, уряд зменшив підтримку пар бездітних українців приблизно на 6 тисяч крон щомісяця. При цьому, держава не покриває витрати, пов’язані з домашніми тваринами.

Країна 5. Ірландія

Вулиця в Ірландії / фото ілюстративне

Невелика острівна країна Ірландія стала досить популярною точкою для біженців з України. Однак, вона також активно скорочує допомогу та вводить нові для перебування в країні.

За словами міністерки соцзахисту Хізер Хамфріс, в країні проживає понад 54 000 українців, які вже мешкають у державних помешканнях. Вони не повинні отримувати підвищені соцвиплати.

В той самий час, активно просувається ініціатива уряду щодо скорочення соціального забезпечення для новоприбулих українців з 220 євро (9 300 гривень) на тиждень до 38,80 євро (1 600 гривень). Зазначимо, що при цьому громадяни України мають право на державне житло протягом перших 90 днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 29 Травня 2024
Логотип платформи / фото BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також до бібліотеки уроків для школярів та вчителів. Це дозволить опановувати нові навички.

Про це повідомили представники навчальної платформи BecomingX в Instagram.

Безплатне навчання українців

За словами CEO та співзасновника BecomingX Пол Герні, головна мета запуску платформи в Україні полягає у тому, щоб надати громадянам можливість опановувати нові навички та професії для подальшого працевлаштування. Такий ефект досягається за допомогою тематичних відео, досліджень та вікторин. Платформа BecomingX Ukraine працює за підтримки “Дія.Освіта”.

Головною особливістю нової навчальної платформи стануть спікери — українські та світові зірки, серед яких Джулія Робертс, Ченнінг Тейтум, Кортні Кокс, Андрій Шевченко, Маша Єфросиніна, Еліна Світоліна та інші. Вони розповідатимуть інформацію з курсів, а також поділяться власним досвідом.

Крім фільмотеки з відео від українських та світових знаменитостей, платформа має окремі розділи для шкіл, де засновники надають українцям безплатний доступ до найстарішої у світі енциклопедії Britannica, підписка на яку для користувачів інших країн коштує від 1200 фунтів стерлінгів або 62 тисяч гривень. Також там є онлайн-платформи викладання та навчання CENTURY, проєкти ITSkills4U та Da Vinci, а також 3D-тури у найвідоміші світові музеї, парки та навіть поверхнею Марсу.
Доступ до платформи для українців безплатний. Для користування потрібно зареєструватися на сайті за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу. Про це повідомили в Мінцифрі. […]

18:00, 23.05.2024 Скопіч Дмитро