Ірландія скорочує виплати, а Німеччина збільшує: які зміни очікують біженців з України закордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 10 Квітня 2024
Біженці у Великобританії / фото Associated Press

ЄС продовжують допомагати біженцям з України. Однак, це створює велике навантаження на їх економіку, через що вже зараз місцеві влади починають переглядати програми допомоги українцям та навіть скасовувати їх.

Про те, які ж зміни слід чекати у 2024 році громадянам України за кордоном, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

В яких країнах скасують програми українцям

У 2024 році ціла низка країн вносить зміни у державні програми допомоги українцям, які виїхали з України через початок повномасштабного вторгнення. Подекуди вони стосуються умов перебування в країні, а подекуди й скасувань важливих для багатьох виплат.

Країна 1. Польща

Прапор Польщі / фото ілюстративне

Польща — це одна з країн, в якій зараз проживають понад мільйон українців. Місцева влада усіляко підтримує громадян України, однак планує прийняти зміни в програмі допомоги.

Так, в Польщі для українців до 20 вересня 2025 року, якщо у Сеймі продовжать статус легального перебування, надаватимуть:

  • тимчасове використання приміщень для колективного проживання громадян України;
  • доступ до соціальних програм, наприклад, “Родина 800+”;
  • доступ до ринку праці та продовження терміну, коли лікарі, стоматологи, медсестри та акушерки з України можуть отримати дозвіл на роботу за фахом за спрощеною процедурою.

Водночас з цим, в новому варіанті закону про продовження допомоги планується скасування окремих програм соціальної допомоги для українських біженців. Зокрема, мова йде про:

  • надання одноразової грошової допомоги новоприбулим біженцям у розмірі 300 злотих (3000 гривень);
  • програму “40+” з надання 40 злотих (400 гривень) за добу полякам, щоб оплатити проживання українців;
  • програму “800+” для компенсації проживання та харчування українців, які перебували у колективних центрах.

Як зазначає директор міжнародної рекрутації міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик у коментарі РБК-Україна, скасування програм матиме найбільший влив на українців, які живуть в центрах біженців та не можуть працювати з тих чи інших причин. Цей факт може спонукати біженців до переїзду в інші країни ЄС, де ще надають безплатне житло для українців і соціальні пільги.

Країна 2. Великобританія

Великобританія скасувала одну з програм для українців / фото ілюстративне

Великобританія не входить до складу ЄС, однак також активно надає допомогу громадянам України. Вона продовжила візи українцям ще на 18 місяців, а саме до вересня 2026 року.

В той самий час, в лютому 2024 року відбулося закриття однієї з двох можливих програми, які дозволяють легальне перебування на території Великобританії. Мова йде про Ukraine Family Scheme (Програми допомоги сім’ям з України). Вона дозволяла біженцям легально в’їжджати Британії, якщо в них тут живуть родичі. Такий тип візи давав українцям навчатись, працювати й отримувати допомогу протягом наступних трьох років.

Після завершення дії програми в березні 2025 року потрібно буде подаватися на програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Країна 3. Німеччина

У Німеччині зростуть соціальні виплати / фото ілюстративне

Німеччина, не дивлячись на загальну тенденцію у світі зі скасування деяких програм, продовжує надавати їх та навіть збільшувати виплати. З початку 2024 року розміри соціальної допомоги та громадянської допомоги для українських біженців у Німеччині збільшились на 12%.  Наприклад, розмір виплат для одинаків або одиноких батьків склав 563 євро (23 800 гривень), що є зростанням у порівняні із попередніми 502 євро (21 200 гривень).

Розмір виплат для сімей на одного партнера збільшився з 451 євро (19 000 гривень) до 506 євро (21 400 гривень), а для дорослих у спеціальних закладах — до 451 євро (19 000 гривень), порівняно із попередніми 402 євро (17 000 гривень).

Призначені для підлітків віком 14-17 років виплати зросли з 420 євро (17 770 гривень) до 471 євро (19 900 гривень), а для дітей віком 6-13 років — до 390 євро (16 500 гривень). Для малечі до 5 років розмір виплат тепер складає 357 євро (15 100 гривень).

Разом з цим, влада Німеччини активно обговорює спеціальний законопроєкт, який дозволить частково скоротити виплати безробітнім українцям, котрі відмовилися від запропонованих вакансій без поважної причини. За словами міністр праці Губертуса Гайля, виплати можуть не надходити на строк до двох місяців, але при цьому центри зайнятості продовжуватимуть оплачувати житло та комунальні послуги.

Країна 4. Норвегія

Зміни для українців відбулися й в Норвегії / фото ілюстративне

Уряд Норвегії у 2024 році продовжить вживати заходи для скорочення допомоги, яку надають українським біженцям. Це робиться з метою зменшення привабливості країни для тимчасового захисту та для пришвидшення інтеграції тих, хто вже проживає в Норвегії.

Наприкінці січня 2024 року в Норвегії оголосили про припинення надання тимчасового альтернативного житла. Це означає, що українцям, які вибрали проживання у приватному житлі, а не в центрі прийому біженців, більше не надаватиметься фінансова допомога. Трохи згодом, з 15 лютого, уряд зменшив підтримку пар бездітних українців приблизно на 6 тисяч крон щомісяця. При цьому, держава не покриває витрати, пов’язані з домашніми тваринами.

Країна 5. Ірландія

Вулиця в Ірландії / фото ілюстративне

Невелика острівна країна Ірландія стала досить популярною точкою для біженців з України. Однак, вона також активно скорочує допомогу та вводить нові для перебування в країні.

За словами міністерки соцзахисту Хізер Хамфріс, в країні проживає понад 54 000 українців, які вже мешкають у державних помешканнях. Вони не повинні отримувати підвищені соцвиплати.

В той самий час, активно просувається ініціатива уряду щодо скорочення соціального забезпечення для новоприбулих українців з 220 євро (9 300 гривень) на тиждень до 38,80 євро (1 600 гривень). Зазначимо, що при цьому громадяни України мають право на державне житло протягом перших 90 днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 27 Березня 2025
Поштомат / фото Нова Пошта

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.

Як отримати посилку в поштоматі

Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.

Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.

Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.

Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”

“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта

Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:

  • зайти в застосунок “Нова пошта”;
  • натиснути “Створити посилку”;
  • обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
  • обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
  • обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
  • створити експрес-накладну;
  • підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
  • покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.

Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.

Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”

Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта

Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:

  • зайти в мобільний застосунок компанії;
  • вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
  • переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
  • залишити додаток відкритим.

Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:

  • дочекатися з’єднання з поштоматом;
  • далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:25, 27 Березня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]

14:35, 27.03.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро