Як зберігати внутрішню стійкість під час війни: поради бахмутського психолога 

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 10 Травня 2024
Психологічна підтримка / фото ілюстративне

Психолог Андрій Кузнєцов розповів про те, як зберігати психологічну стійкість серед постійних викликів і тривоги війни. Його рекомендації допоможуть бахмутянам знайти баланс між надією та конкретними діями для покращення емоційного стану.

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала основні поради психолога.

Як покращити самопочуття під час війни

Головним наративом для бахмутян у 2023 році стало повернення додому та отримання компенсацій за зруйновані оселі. Люди покладалися на швидкі успіхи в контрнаступі, що давало їм надію та зменшувало тривогу.

Однак з часом, коли очікування не справджувалися, люди впадали у відчай. Потім з’являвся новий інформаційний привід, і надія поверталася. Такі емоційні гойдалки лише виснажували бахмутян.

Ключі до стійкості 

Психолог Кузнєцов радить зосереджуватися на тому, що можна зробити вже зараз для покращення свого становища. Це допоможе знизити стрес і реалістичніше планувати майбутнє. Важливо також збалансувати надію з конкретними діями для формування стійкості.

“У таких емоційних гойдалках люди тільки більше виснажували себе.  Ніхто не може заборонити людині надіятись і вірити у краще майбутнє, перемогу і повернення додому. Але, якщо ці думки залишаються лише думками, то вони з часом перетворюються на переконання, що все станеться само собою і не потрібно докладати власних зусиль”, – пояснює фахівець.. 

Водночас  однією зі складових стійкості, тобто здатності відновлюватися і протистояти труднощам, і є вміння бачити реальність та нові виклики, концентруючись на цьому, що зараз можна зробити, щоб покращити своє становище. Звісно, спираючись на власний досвід та ресурси, які є поруч.

Тому важливо робити те, на що зараз можете вплинути, завдяки цьому ви покращуєте свій емоційний стан, знижуєте рівень стресу і більш реалістично плануєте майбутнє. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 16:00, 3 Червня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

5 червня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр Підтримки бахмутян в Києві.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 5 червня, з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій;
  • уточнити персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовому встановити групу інвалідності через МСЕК: пояснення фахівців

Семаковська Тетяна 15:00, 3 Червня 2024
Військовий / фото ілюстративне

Військові, які отримали поранення внаслідок бойових дій, аби встановити групу інвалідності, мають звернутися до МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія). Окрім цього, захисники можуть отримати одноразову грошову допомогу.

Як військовому встановити групу інвалідності, пояснює платформа Принцип.

Як пройти МСЕК військовому

В Україні саме МСЕК має повноваження встановлювати групи інвалідності, яка за собою вже тягне відсоток втрати працездатності, потребу в протезуванні, реабілітації, медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту тощо. Довідка МСЕК дозволяє військовому отримати пільги та одноразову грошову допомогу.

Отримати направлення на МСЕК форми №088/0 можна лише через медичний заклад, проте військова частина може надати своє направлення з проханням провести для військовослужбовця МСЕК (його потрібно пройти протягом 7 днів з моменту отримання).

Якщо вам надали такий документ, то ви з направленням від військової частини йдете до лікарні. У випадку, якщо ви у відпустці або звільнені, то з направленням від ТЦК та СП (Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) й самостійним зверненням йдете до сімейного лікаря. МСЕК дозволяють пройти за місцем проживання чи лікування, навіть якщо це стаціонар (про це має бути зазначено у направленні).

Після огляду, впевнившись у порушення функцій організує, медики підписують форму №088/0, її надсилають до МСЕК.

Які документи треба для МСЕК

Для проходження МСЕК необхідні наступні документи:

  • направлення на МСЕК (форма № 088/о);
  • паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • військовий квиток або посвідчення офіцера (копія);
  • військово-облікові документи (довідка про проходження військової служби, витяг з послужного списку) або їхні копії;
  • свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК, або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв);
  • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти ф.025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф.027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого.

Зверніть увагу, якщо ви не можете прибути на огляд до МСЕК, то така комісія може ухвалювати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Грошова допомога військовим після МСЕК

Одноразова грошова допомога виплачується лише у разі встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності за рішенням МСЕК. Розмір допомоги встановлюється залежно від групи інвалідності та досягає зі 212 тисяч до 1 мільйона 211 тисяч гривень. Заяву потрібно подати у Комісії з питань нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з отриманим пораненням відповідного силового відомства.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 червня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

МСЕК інвалідність

Як військовому встановити групу інвалідності через МСЕК: пояснення фахівців

Військові, які отримали поранення внаслідок бойових дій, аби встановити групу інвалідності, мають звернутися до МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія). Окрім цього, захисники можуть отримати одноразову грошову […]

Як уникнути завищених платіжок за світло: пояснення фахівця

Українці, попри війну, повинні своєчасно оплачувати комунальні послуги. Утім, також важливо передавати показники електролічильника, адже від цього залежить те, чи отримують споживачі платіжку з фактичними […]

13:00, 03.06.2024 Скопіч Дмитро

Грошова допомога на оренду житла для ВПО від “Карітас” у Кривому Розі: деталі

Благодійна організація “Карітас Україна” у Кривому Розі розпочала реєстрацію ВПО для надання їм грошової допомоги на оренду житла. Про це йдеться в публікації благодійної організації […]

12:00, 02.06.2024 Скопіч Дмитро
Підлітки на спортмайданчику

Нова програма адаптації дітей ВПО в містах України: деталі

Громадська організація “Зрощуй суспільство” запускає масштабну програму, спрямовану на підтримку дітей із родин внутрішньо переміщених осіб у процесі їхньої соціалізації та адаптації в нових містах […]