Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:40, 14 Липня 2025
Анонс програми / фото Міністерства освіти та науки України

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без конкуренції з іншими абітурієнтами.

Про це повідомили представники Міністерства освіти та науки України.

Вступ до університетів для абітурієнтів з ТОТ 2025

В Україні для молоді з ТОТ розроблено спеціальну спрощену систему вступу до будь-якого закладу вищої освіти. Скористатися нею можуть вступники незалежно від того, чи мають вони українські документи — наприклад, паспорт або атестат.

Спрощена система передбачає окрему кількість місць у ЗВО по всій Україні, які надаються за спеціальною квотою — без конкурсу з іншими абітурієнтами. Вступ за цими місцями передбачає проходження співбесіди замість НМТ та зарахування на бюджетну форму навчання.

Представники МОН додають, що після зарахування вступник отримує статус студента, який передбачає доступ до гуртожитку, стипендії та пільг. У разі потреби абітурієнт також може оформити статус ВПО та регулярно отримувати різноманітну допомогу, зокрема грошову.

Як скористатися

Проєкт допомоги студентам з ТОТ реалізується в межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA. Ініціатива передбачає:

  • надання житла;
  • допомогу з документами;
  • супровід;
  • психологічну та медичну допомогу.

Детальніше з умовами та інструкцією з подання заяви на участь у програмі можна ознайомитися на офіційному сайті Bring Kids Back UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Конкуренція за майбутнє: чим бахмутські коледжі приваблюють вступників

Семаковська Тетяна 14:26, 11 Липня 2025

Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та професійно-технічної освіти вже борються за увагу абітурієнтів. Коледжі й ПТУ змагаються не лише програмами, а й умовами навчання, гуртожитками, стипендіями й навіть активністю в соцмережах. Бахмутські заклади — не виняток: попри війну та евакуацію, вони не лише відновили роботу, а й намагаються бути конкурентними.

Що пропонують майбутнім студентам цього року? Як заклади просувають себе у мережах? Детальніше у матеріалі Бахмут IN.UA.

Коледжі в Бахмуті

У Бахмуті до повномасштабної війни працювало кілька коледжів та ПТУ, які щорічно набирали дітей на навчання. Після початку вторгнення вони евакуювалися, і відновити свою роботу офлайн змогли:

  • Бахмутський Центр професійно-технічної освіти у Гощі;
  • Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця у Кам’янці-Подільському;
  • Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки у Полтаві.

Онлайн та у змішаному форматі працюють:

  • Бахмутський медичний фаховий коледж;
  • Бахмутський педагогічний фаховий коледж (змішаний формат навчання);
  • Бахмутський фаховий коледж транспортної інфраструктури.

Усі заклади уже почали вступну кампанію, наразі триває прийом документів від вступників. Ми проаналізували, чим приваблюють цьогорічних абітурієнтів.

Бахмутський Центр професійно-технічної освіти у Гощі

Бахмутський ЦПТО в Гощі / фото Facebook

Бахмутський ЦПТО з початку вторгнення зміг відновити роботу на Рівненщині, у Гощі. У період вступної кампанії для училища створили нову Facebook-групу. Вступити сюди можна після 9 або 11 класу. Серед переваг є наступне:

Путівник для вступників / скриншот
  • діти мають змогу навчатися офлайн, спілкуватися з однолітками не через камеру, а в реальності;
  • молодь тут бере активну участь у волонтерстві, коледж регулярно допомагає Збройним Силам й транслює успіхи дітей та їх залученість у соцмережі;
  • при вступі після 9 класу дитина отримує й спеціальність, й повну загальну середню освіту;
  • для дітей ВПО при вступі гарантовано безплатне проживання у гуртожитку;
  • аби дітям було легше обрати професію, тут зробили онлайн-путівник;
  • зручний сучасний сайт, у якому легко орієнтуватися;
  • є можливість отримувати стипендію.

Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця

Колектив та студенти Бахмутського коледжу мистецтв імені Івана Карабиця / фото Facebook

Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця відновив навчання у Кам’янці-Подільському. Активну вступну кампанію у Facebook зараз не ведуть — це їх основна мережа, де публікується контент, — але на сайті вже є оголошення для абітурієнтів.

Сайт Бахмутського коледжу мистецтв імені Івана Карабиця / скриншот

Серед переваг у коледжу є:

  • офлайн навчання;
  • діти регулярно займають призові місця, їздять на конкурси та виступають на концертах;
  • не обов’язково мати документ про закінчення мистецької школи;
  • є можливість отримувати стипендію;
  • можна вступати після 9 класів на 1-й курс на повний курс навчання, одночасно здобувши повну загальну середню освіту;
  • вступати можна після 11 класів на 1-й курс зі скороченим терміном навчання (2 роки 10 місяців);

Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки

Студенти коледжу демонструють поєдинок / фото Facebook

Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки працює у Полтаві. Активну вступну компанію ведуть з весни 2025 року, в основному транслюють її у Facebook. Вони також провели День відкритих дверей, де показували, чим займаються тут студенти.

Серед переваг наступне:

  • навчання офлайн;
  • надають гуртожиток дітям;
  • є стипендія;
  • учні, які беруть участь у різних типах змагань, зокрема й міжнародних, можуть отримувати вищу стипендію;
  • зручна навігація на сайті для абітурієнтів.

Бахмутський медичний фаховий коледж

Бахмутський медичний фаховий коледж / Facebook

Медичний коледж частково відновив роботу офлайн, заклад навчає студентів у змішаному форматі. У Facebook постійно нагадували про вступ до коледжу, проте з початку червня 2025 року постів не було. Активна вступна кампанія у соцмережах зараз не ведеться. На сайті закладу є повідомлення про вступ.

Оголошення про вступну кампанію / скриншот

Серед основних переваг є те, що теоретичні заняття проводять онлайн, а от очні — на базі різних медичних закладів. Тобто, можна навчатися за місцем проживання, й тут же пройти практику.

Бахмутський педагогічний фаховий коледж

Бахмутський педагогічний фаховий коледж / Facebook

Педагогічний коледж також працює у змішаному форматі (офлайн та онлайн), вступна кампанія тут активно просувається у Facebook.

Вступникам серед переваг пропонують наступне:

  • вступ без НМТ та ЗНО;
  • лише співбесіда або творчий конкурс в онлайн-форматі;
  • бюджетні місця;
  • одночасно диплом європейського зразка і свідоцтво про повну загальну середню освіту;
  • можливість поєднувати навчання і роботу;
  • академічна стипендія;
  • соціальна стипендія для пільгових категорій;
  • змішане навчання;
  • вступ до університетів на скорочений термін навчання.

Бахмутський фаховий коледж транспортної інфраструктури

Бахмутський фаховий коледж транспортної інфраструктури / Facebook

Транспортний коледж працює онлайн, вступну кампанію ведуть в Telegram. Активно готують дітей до співбесіди. Також дані про вступ можна знайти на сайті.

Анонс каналу з підготовкою до вступу / скриншот

Водночас немає швидкого переліку переваг для вступника, чи помічника у виборі професії, який міг б полегшити навігацію для абітурієнта.

Що у висновку

Попри вимушену евакуацію через бойові дії, більшість бахмутських коледжів та училищ змогли зберегти освітній процес, у різних форматах та містах. Частина з них відновила повноцінну офлайн-роботу на нових локаціях, решта залишилася працювати дистанційно.

Заклади, що змогли відновити офлайн роботу, демонструють вищу активність у просуванні своїх послуг: вони створюють путівники для вступників, активно ведуть соцмережі, організовують дні відкритих дверей та підкреслюють можливості. Онлайн-коледжі менш активні в комунікації з абітурієнтами, подекуди бракує новизни, доступності на сайтах або у соцмережах.

Ті заклади, які адаптувались до нових умов і зробили ставку на просту та зрозумілу комунікацію з молоддю, мають більше шансів зацікавити абітурієнтів. Водночас всі заклади намагаються зберегти свою спроможність та довіру вступників.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська школа мистецтв відкрила набір: хто може вступити та які напрямки

Валентина Твердохліб 11:15, 3 Червня 2025
Вихованці і викладачі Бахмутської школи мистецтв / фото Facebook-сторінка навчального закладу

Школа мистецтв Бахмутської МТГ оголосила набір учнів. Вступити до навчального закладу можуть діти віком від 6 років. Викладачі школи мистецтв навчають дітей грі на музичних інструментах, співу та образотворчому мистецтву.

Як працює школа мистецтв та які умови вступу, редакції Бахмут IN.UA розповіла Оксана Вороненко — заступниця директора з навчальної роботи.

Як працює Бахмутська школа мистецтв

З 2022 року Школа мистецтв Бахмутської МТГ працює в дистанційному форматі. Попри це заклад продовжує набирати нових учнів.

Вступити до школи мистецтв можуть діти з Бахмутської громади віком від 6 років. Навчання у школі платне. Щомісячний внесок складає від 200 до 300 гривень, залежно від спеціальності.

“Вартість навчання залежить від інструменту і спеціальності. Наприклад, більш популярні напрямки, такі як вокал, гітара, вони дорожчі. А от домра, баян, які є менш популярними, є і дешевшими”, — розповідає заступниця директора.

Діти, які планують вступати до музичного відділення школи, мають придбати інструменти. За можливості школа може надати деякі з них, але більшість інструментів залишились у Бахмуті і втрачені.

“Забезпечити всіх ми не можемо, але частково допомагаємо. Є можливість забезпечити дітей домрами і гітарами, які змогли вивезти. Деякі діти в нас мають інструменти від школи, але це одиниці, тому що майже всі інструменти залишились у Бахмуті. Якщо ж дитина бажає навчатись грі на фортепіано чи синтезаторі, то, звісно, батьки мають придбати їх за свій кошт, адже у школі їх просто немає”, — зазначає Оксана Вороненко.

Наразі у школі мистецтв навчаються 425 учнів. Цього року випустились 45 учнів, тож школа має можливість набирати нових дітей.

Також школа шукає можливості для виходу своїх учнів на сцену.

“У нас були такі випадки, коли діти переходили на навчання в інші школи, які працюють офлайн, але згодом поверталися до нас. Адже наші викладачі справжні професіонали і за цей час опанували роботу в дистанційному форматі. Фахівці набирають обертів, мають креативні підходи та постійно шукають нові форми роботи. Викладачі активно співпрацюють з Центрами підтримки бахмутян, закладами культури та освіти за місцями тимчасового проживання, проводять інтерактивні та концертні заходи для мешканців Бахмутської громади.

Також у цьому році ми змогли зробити великий живий концерт у Білій Церкві. Це був результат партнерства з Білоцерківською школою №1 ім. Ю. Павленка, Володимирської ХДШ ім. М.Рокицького та Музичної школи №1 м.Чернівців. Це було справжнє свято, де наші діти та викладачі попри дистанціне навчання гідно представили школу Бахмута. Діти вийшли на велику сцену вперше за три роки. І на цьому ми не збираємось зупинятися”, — розповіла Оксана Вороненко.

Виступ учнів Бахмутської школи мистецтв у Білій Церкві / фото Facebook-сторінка навчального закладу

Бахмутська школа мистецтв: набір, спеціальності

Наразі Бахмутська школа мистецтв проводить набір на музичне, вокально-хорове і художнє відділення.

Викладачі музичного відділення вчать гри на таких інструментах:

  • фортепіано;
  • скрипка;
  • сопілка, блокфлейта, труба, кларнет, саксофон;
  • акордеон, баян;
  • домра, гітара.

Викладачі вокально-хорового відділення вчать фольклорному, академічному співу і естрадному вокалу.

Художнє відділення навчає дітей образотворчому мистецтву.

Щоб бути прийнятим на навчання, потрібно подати заяву і пакет документів. Також вступники мають пройти іспити. Про дату і формат їх проведення батьків повідомлятимуть додатково.

Телефони для довідок: +380 (95) 476 3858, +380 (99) 442 0273.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою […]

“Курорт” у зруйнованому Бахмуті: окупанти опублікували свіже відео з вулиці Вартових неба (Чайковського)

Росіяни опублікували нове відео з тимчасово окупованого Бахмута, яке, ймовірно, було зняте у липні 2025 року. На ньому видно сучасний вигляд вулиць Вартових Неба (Чайковського) […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Львів побачить Bakhmut Before по-новому: актори театру озвучили виставку

25 липня у Львові відкриється виставка Bakhmut Before, яка містить понад 100 світлин-спогадів про довоєнний Бахмут. Відвідувачі зможуть побачити фото Бахмута та взяти участь у […]