Як Бахмутський медичний коледж працює в евакуації та які має плани на майбутнє

Валентина Твердохліб 12:13, 3 Березня 2025
коледж
Навчання в Бахмутському медичному коледжі / фото Facebook-сторінка коледжу

Бахмутський медичний фаховий коледж у 2022 році релокувався до міста Нові Санжари Полтавської області. Тут викладачі коледжу продовжують працювати і донині — проводять практичні заняття для студентів на базі лікувальних закладів.

Про роботу навчального закладу і плани на майбутнє редакції “Бахмут IN.UA” розповіла директорка коледжу Наталя Красножон.

Бахмутський медичний коледж: як працює

На сьогодні в Бахмутському медколеджі навчаються 503 студентів. Вони опановують професії в змішаному форматі навчання. Теоретичні заняття проходять дистанційно, а практичні — очно, на базі різних лікувальних закладів.

“Зараз у нас навчаються 503 студентів. Що стосується форми навчання, то вона змішана. Частину занять ми проводимо дистанційно — це теоретичні. А що стосується практичного навчання, то воно відбувається на базах лікувальних закладів. Це може бути амбулаторія, стаціонарне відділення, швидка допомога. Безумовно, працювати в нових реаліях складно, але ми продовжуємо роботу”, — каже директорка коледжу.

Для студентів і студенток медколеджу є дві спеціальності — “Медсестринство” і “Лікувальна справа”. Отримавши диплом, випускники мають можливість піти працювати в релоковані бахмутські медзаклади.

“Насправді виокремити спеціалізацію, яка була б більш популярною серед студентів, я не можу. Після спеціалізації “Медсестринство” наші студенти отримують диплом медсестри, а після спеціалізації “Лікувальна справа” — диплом фельдшера. І та, і та спеціальність дуже затребувані. Ми також виконуємо регіональне замовлення. Я сподіваюся, що і в цьому році зможемо його виконати, адже кількість дітей, які приходили до нас на День відкритих дверей, радує. Безумовно, наші випускники можуть отримати роботу і в бахмутських лікувальних закладах. Переважно, вони працюють там, де зараз живуть, але якщо це Дніпро, Бровари чи Київ, де є наші лікувальні заклади, їх беруть туди на роботу і надають їм перевагу”, — повідомляє Наталя Красножон.

Бахмутський медколедж: нова спеціальність

Є в медзакладі й амбітні плани щодо відкриття нової спеціалізації для вже працюючих фельдшерів. Цей напрямок хочуть розвинути за підтримки Програми розвитку ООН.

“Один з головних планів — це продовження нашої співпраці з ПРООН. Ми разом з ними у 2019 році розпочали проєкт з підготовки екстрених медичних техніків. А вже в цьому році ми плануємо зайнятися новою спеціалізацією для працюючих фельдшерів, яка надасть їм право отримати професію парамедика”, — розповіла Наталя Красножон.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]