В Україні триває набір держслужбовців у Резерв Відновлення, ці люди будуть працювати на деокупованих територіях. Вже подано понад 2 тисячі заявок, найбільшу перевагу кандидати надають роботі в Криму, Донеччині та Запорізькій області. Подати свою кандидатуру можуть і чоловіки й жінки.
Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо.
Куди потрібно звертатись, щоб змінити прізвище, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Зміна прізвища: коли можна це зробити
Є ряд причин, чому особа може змінювати прізвище, йдеться про:
реєстрацію шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;
власне бажання;
усиновлення або його скасування, визнання недійсним;
батько особи (яка досягла 14 років і бажає змінити по батькові) змінив своє ім’я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження.
Де міняти прізвище після одруження/розлучення?
Щоб змінити прізвище в паспорті вам потрібно звернутись до Державної міграційної служби України та надати наступний перелік документів:
довідка про реєстрацію місця проживання;
оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу;
паспорт, що підлягає обміну;
оригінал та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
квитанцію про сплату адмінзбору з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені, як платник;
особи, які є батьками мають надати оригінал та копію документів про народження дітей;
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
Протягом місяця вашу заяву розглянуть та видадуть новий паспорт.
Зміна прізвища або імені за власним бажанням
Щоб змінити ім’я або прізвище, необхідно звернутися до Державної міграційної служби України із заявою та документами. Процедура зміни прізвища за власним бажанням довша, вона може займати три місяці. Вам необхідно надати такі документи:
паспорт громадянина/ки України;
свідоцтво про народження;
свідоцтво про шлюб (якщо Ви перебуваєте в шлюбі);
свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
свідоцтва про народження дітей (якщо Ви маєте неповнолітніх дітей);
свідоцтва про зміну Вашого імені, імені батька чи матері, якщо вони були раніше змінені;
Ваша фотокартка;
квитанція про сплату державного мита.
Зміна прізвища, імені, по батькові у разі усиновлення або його скасування
Для того, щоб змінити прізвище дитині, усиновителі подають в суд заяву про усиновлення, в якій повинно міститися клопотання про зміну прізвища, імені та по батькові дитини. Далі суд видає рішення на підставі якого до актового запису про народження дитини або повнолітньої особи ДРАЦС вносить відповідні зміни. Суд видає нове свідоцтво про народження. Своєю чергою, свідоцтво про народження, видане раніше, вважається недійсним.
За умови, коли усиновлювачами є чоловік та жінка, змінюється прізвище та по батькові дитини. Можливо змінити й ім’я дитини, але потрібна згода дитини відповідно до її віку.
У випадку, якщо всиновителем є одна особа, то по батькові дитини змінюється. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім’я та по батькові можуть бути змінені за заявою усиновителя та усиновленої особи.
Російська окупаційна армія показала, як облаштувала свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. Воєнкор російського пропагандистського ЗМІ ігор лапік у сюжеті каналу “звезда” зняв російських військових у зруйнованих помешканнях.
Редакція публікує вибрані кадри.
Бахмут 2025: як росіяни використовують місто
У пропагандистському сюжеті російського телеканалу “звезда” ведуча повідомляє, що наразі з Бахмута російська армія веде розвідку безпілотниками та наступає на Часів Яр. Кореспондент росЗМІ ігор лапік показав західну частину міста Бахмут.
Російський воєнкор показує зруйнований мікрорайон, в кадрі видно дев’ятиповерхівки, в частини з них немає ні вікон, ні під’їздів.
Пропагандист каже, що саме з вікон багатоповерхівок росіяни відправляють безпілотники:
“Відправних точок хоч відбавляй. Кожного разу вони міняються, щоб ворог (ред. окупант каже про ЗСУ) не змалював. Звідси працюють розрахунки БПЛА 98-гвардійської іванівської дивізії”, каже окупант.
У квартирах бахмутян до дронів прикріплюють вибухівку, ними полюють на українські війська в Часів Ярі. Бахмут став базою дислокації для окупантів.
Дрон-камікадзе росіяни запускають прямо з під’їзду будинку, російський оператор БПЛА тим часом сидить в підвалі. Окупанти не приховують, що квартири бахмутян використовують просто як бази для керування та запуску дронів. Ховаються у підвалах. У сюжеті окупанти кажуть, що БПЛА звідси запускають до 30 разів на день.
У кадр потрапив командир взводу БПЛА 98 дивізії рф. Саме він командує запуском дронів по українських військових та вчиняє злочини перебуваючи на війні проти України. Окупант на відео посміхається, каже, що “підвищує ефективність своєї роботи” в Бахмуті.
Росіяни показують свій побут в Бахмуті, розташувались вони в чиїйсь квартирі. Видно тумбочку та газову плиту, позаду на другому видніється шафа для посуду. Ймовірно, це кухня в квартирі.
Російські окупанти облаштували собі позиції в квартирі бахмутян.
Нагадаємо, що Бахмут окупований з весни 2023 року.
Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо. Куди потрібно звертатись, […]
Російська окупаційна армія показала, як облаштувала свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. Воєнкор російського пропагандистського ЗМІ ігор лапік у сюжеті каналу “звезда” зняв […]
Соледарська міська військова адміністрація отримала клопотання від керівниці громадської організації “Територія жінок Донеччини” Наталії Тищук, щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади» (посмертно) […]
Жінки, які проживають в місті Київ, зокрема й внутрішньо переміщені особи, які постраждали від гендернозумовленого насильства можуть звернутися за допомогою до Київського міського центру гендерної […]
Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича. […]