Як у пеклі війни живуть мешканці Часів Яру

Микола Ситник 11:57, 30 Грудня 2023
Часів Яр
Багатоповерхівка в Часів Ярі / скриншот

Окупаційні війська рф щоденно продовжують обстрілювати прифронтовий Часів Яр. Попри небезпеку в місті залишаються сотні цивільних. Водночас деякі мешканці, які раніше покинули населений пункт, повертаються сюди, аби перезимувати.

Оператор-документаліст Роман Потапенко разом із волонтером Євгеном Ткачовим побував у Часів Ярі та показав, як живе прифронтове місто.

Щоденне пекло війни у Часів Ярі

За словами Євгена Ткачова, наразі військова адміністрація нараховує більше 900 осіб. Він розповів, що місцеві жителі продовжують сюди повертатися.

“Евакуація зараз йде тільки вимушена: хтось захворів, когось пораненило, у когось погіршився стан здоров’я. Добровільно мало хто хоче їхати, і навіть люди повертаються. Кілька десятків повернулися останнім часом. В основному це люди передпенсійного віку, які не змогли знайти роботу. Пенсії немає, виплати для переселенців маленькі. А тут годують безкоштовно, і постійно привозять гуманітарну допомогу. Люди приїжджають у надії на те, що війна ось-ось закінчиться, і хоч щось лишиться”, — каже Євген Ткачов.

Зазначимо, що навіть в умовах війни в місті продовжують працювати комунальні служби. Вони допомагають населенню ліквідовувати наслідки російських обстрілів.

“Місцева військова адміністрація, що у Часів Ярі, що у Сіверську працює на 10 балів за 9-ти бальною шкалою. І там, і там комунальники працюють, прибирають сміття у громадських місцях, ремонтують пробоїни, допомагають”, — додав Євген Ткачов.

Мешканці розповідають, що пережити зиму їм допомагає утеплення домівок та раціональне використання дров.

Утеплюється все, що може утеплитись, забивається. Закриваємо приміщення, якими не користуємось. Обмежуємо дрова. Тиждень тому під вікнами нашої квартири прилетіло. Знову без вікон були, ремонтували. Вчора до нашого будинку прилетіло. Балкон на 4-му поверсі знесло, наче його й не було. Це наше буття таке,

ділиться Віктор // житель Часів Яру

Більше унікальних історій дивіться у нашому новому відео:

Нагадаємо, попри небезпеку в Часів Ярі досі перебувають сотні жителів. Поліцейські залишаються поруч з людьми та допомагають їм вижити в пекельних умовах.

Раніше ми розповідали, як склалась доля історика-переселенця з Бахмута Микити Безмена. Сьогодні закоханий в історію чоловік живе у Києві, волонтерить та продовжує досліджувати історію України й рідної Донеччини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для бахмутян анонсували відкриття нових Центрів підтримки у двох містах: де саме

Валентина Твердохліб 15:20, 14 Листопада 2024
Центр підтримки бахмутян у Києві / фото Бахмутська міськрада

За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром будуть відкриті ще два осередки — у Сумах і Луцьку.

Про це в коментарі “Бахмут IN.UA” повідомив заступник начальника військової адміністрації Бахмута Олександр Марченко.

Центри підтримки бахмутян

13-14 листопада у Варшаві триває виставка-конференція ReBuild Ukraine, присвячена темі відбудови України. На заході присутня і делегація з Бахмута. 

Під час виставки-концеренції Олександр Марченко анонсував відкриття двох нових центрів підтримки бахмутян. Вони відкриються в Сумах і Луцьку. Точної дати, коли вони запрацюють, посадовець не уточнив.

У цих осередках бахмутяни зможуть отримати різноманітну допомогу.

“Плануємо відкрити хаб у місті Суми і в місті Луцьк. У хабах бахмутяни зможуть отримати допомогу в гуманітарному напрямку, медицині, соціальну підтримку. Хаб — це будівля, в якій працює декілька співробітників, які ведуть реєстрацію, надають допомогу, видають гуманітарні набори, оформлюють запити, допомагають нашим мешканцям адаптуватися в тій чи іншій громаді”, — зазначив Олександр Марченко.

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні працюють 11 хабів підтримки бахмутян. Вони приймають переселенців з Бахмута у містах:

  • Київ;
  • Дніпро;
  • Полтава;
  • Харків;
  • Одеса;
  • Жовті Води;
  • Кривий Ріг;
  • Костянтинівка;
  • Чернігів;
  • Вінниця;
  • Львів.

З адресами і графіком роботи центрів підтримки бахмутян можна ознайомитися в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гуманітарна допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі: як її отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:15, 14 Листопада 2024
Гуманітарна допомога / фото ілюстративне, iStock

Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що проживають у Дніпрі. Отримати її можна вже зараз.

Про це повідомили представники БФ “Вільні люди — вільна країна” в Telegram.

Гуманітарна допомога ВПО в Дніпрі

Продуктові набори в межах нового проєкту надання гуманітарної допомоги розраховані на новоприбулих ВПО (не раніше 1 червня 2024 року), які виїхали з наступних регіонів:

Донецька область — Костянтинівська, Покровська та Торецька ТГ;
Харківська область — Борівська, Вільхуватська, Вовчанська, Дворічанська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська та Петропавлівська ТГ.

Зазначається, що допомогою можуть скористатися лише ті, чиї домогосподарства раніше не отримували підтримку в інших локальних осередках фонду

Як зареєструватися

Для того, щоб ВПО отримали гуманітарну допомогу, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Саму допомогу видаватимуть в осередку фонду в місті Дніпро за сформованими заздалегідь списками, які публікуватимуть в Telegram-каналі БФ “Вільні Люди — Вільна Країна” за посиланням.

Як отримати виплати ВПО в разі повторної евакуації

Повторно виплати ВПО можуть оформити:

  • люди, які отримували виплати ВПО раніше, але втратили право чи відмовилися від виплат у звʼязку з поверненням додому;
  • люди, у яких в населеному пункті, куди вони повернулися, після 1 серпня 2023 року оголошено обовʼязкову евакуацію.

Яким критеріям слід відповідати, щоб отримати виплати:

  • майнові критерії (п. 7 та 7-1 Порядку);
  • бути зайнятим — працювати за трудовим договором, стояти на обліку в центрі зайнятості, вести підприємницьку діяльність тощо;
  • бути включеним до “евакуаційних списків”. Під час централізованої евакуації ОВА веде список людей, яких обов’язково/примусово евакуюють, та щотижня передає відповідну інформацію до Мінсоцполітики. Якщо Ви евакуюєтеся самостійно або за допомогою благодійних чи громадських організацій, про це обовʼязково слід повідомити ОВА, щоб вас включили в перелік.

Для призначення допомоги на проживання ВПО слід подати заяву. Звертатися потрібно лише особисто.

Заяву можна подати до:

  • органу соціального захисту населення;
  • ЦНАПу;
  • уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.

Можливість звернутися за призначенням виплат онлайн на сьогодні недоступна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

підтримки

Для бахмутян анонсували відкриття нових Центрів підтримки у двох містах: де саме

За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром […]

Гуманітарна допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі: як її отримати

Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що […]

14:15, 14.11.2024 Скопіч Дмитро

Машина для ЗСУ: як доєднатися до збору на автівку для війська

Дружина військового з Дніпропетровщини Стася Милославська збирає кошти на машину для ЗСУ. Автівки, які вона раніше придбала за власні гроші, вже повністю вийшли з ладу […]

евакуація

На небезпечні території Донеччини повертаються родини з дітьми: як реагує поліція

На Донеччині фіксують випадки повернення родин з дітьми на небезпечні території. Їх виявляють та просять знову евакуюватися в більш безпечні регіони. Про випадки повернення родин […]

На Київщині ВПО реєструватимуть на виплати ООН: дата

21 листопада у місті Гостомель запланований візит команди УВКБ ООН, яка реєструватиме переселенців та переселенок на отримання допомоги. Грошова допомога ООН складає 3 600 гривень […]