Мертве місто: росіяни показали засніжені руїни Бахмута

Микола Ситник 15:06, 22 Грудня 2023
Кадри з Бахмута
Нові кадри зруйнованого Бахмута / скриншот

Нещодавно окупанти опублікували новий відеоролик, у якому показали, як зараз виглядає понівечений російською армією Бахмут. Навіть грудневий сніг не здатний приховати злочини рф проти українського народу.

Відео оприлюднив у своєму Telegram-каналі один із відомих російських пропагандистів олег лур’є.

Бахмут у грудні 2023 року

На відео видно залишки будівлі розважального центру “Перемога”, розташованого по вулиці Ювілейній, 10. До повномасштабного вторгнення росії заклад був найбільшим приватним культурним осередком Бахмута.

Кадри з Бахмута
Залишки РЦ “Перемога” / скриншот

Неподалік від кінотеатру, ліворуч, можна побачити 2-поверхову будівлю Ощадбанку.

Кадри з Бахмута
Раніше тут було віділення Ощадбанку / скриншот

На кадрах також видно зруйнований дитячий садок та розбиті багатоповерхівки міста.

Кадри з Бахмута
Зруйнований дитячий садок / скриншот
@bahmut.in.ua Бахмут. Вулиця Горбатова… #бахмут #бахмутinua #донецькаобласть #бахмутськийрайон #бахмутцеукраїна ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

До слова, росіяни стверджують, що відбудують тимчасово окуповане українське місто.

Артемівськ (Бахмут) кілька днів тому. Страшне, мертве місто. Але настане час і Артемівськ ми відбудуємо. Як відбудували сталінград, Севастополь та курськ,

прокоментував відео // окупант

Кадри з Бахмута
Безлюдний Бахмут / скриншот
Кадри з Бахмута
Розбиті будинки мирних мешканців / скриншот
Кадри з Бахмута
Місто-привид / скриншот
Кадри з Бахмута
Вулиця в Бахмуті / скриншот
Кадри з Бахмута
Місто-руїна / скриншот
Кадри з Бахмута
Зруйновані мрії бахмутян / скриншот
@bahmut.in.ua У такому стані зараз наш Бахмут 😭 #донецькаобласть #бахмутinua #бахмут #бахмутськийрайон #бахмутцеукраїна ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

Нещодавно в мережі з’явилися кадри одного із кварталів тимчасово окупованого Бахмута. На відео не видно жодної вцілілої будівлі. Через окупантів колись мирне та квітуче місто стало сірим і безлюдним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 11 Травня 2024
Допомога переселенцям / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога у районах міста 

Координацію допомоги у різних районах Львова здійснюють місцеві адміністрації:

  • Залізничний район — вулиця Виговського, 34;
  • Личаківський район — вулиця Костя Левицького, 67;
  • Шевченківський район —  вулиця Липинського, 11;
  • Галицький район — вулиця Ференца Ліста, 1;
  • Сихівський район —  проспект Червоної Калини, 66.

Також у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Лимонна кислота та окріп: топ дієвих засобів від ягідних плям

Літом діти та дорослі полюбляють смакувати свіжими ягодами. Крім користі вони приносять ще й плями на одязі, які важко відіпрати. Вивести забруднення від ягід — […]

money g1c2412616 1920 f9b22

Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?

Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати […]

Знайомтесь, діпфейк: у чому небезпека та як розпізнати брехню

На сьогодні технологія діпфейк є доволі відомою: тримаючи у руках смартфон, можна створити як жартівливе відео, в якому “Анджеліна Джолі” вітає друга з Днем народження, […]