Як у міськраді працюють, аби забезпечити бахмутян житлом

Семаковська Тетяна 11:45, 5 Квітня 2024
Соціальне житло / фото ілюстративне

Бахмутяни вимушено покинули свої домівки, а в евакуації одна з головних проблем переселенців — це питання житла. Оренда обходиться дуже дорого, а придбати нову квартиру вдалося одиницям, адже ціни після початку повномасштабного вторгнення у багатьох містах зросли. Ми запитали Бахмутську міську раду, як вона працює над питанням забезпечення житла.

Житло для ВПО

У відповіді на запит нам повідомили, наразі Державна житлова політика України пропонує кілька варіантів у питанні житла, деякі з них доступні також для бахмутян. Перелічуємо всі опції нижче:

 • державна програма “єВідновлення”, яка передбачає придбання постійного житла за рахунок
  компенсаційних виплат за знищене майно у вигляді Сертифікату або відновлення
  пошкодженого житла за рахунок надання грошової компенсації на відновлення
  оселі;
 • державна програма “єОселя”, придбання постійного житла за рахунок
  іпотечного кредитування);
 • надання соціального житла, в тому числі для ВПО, йдеться про соціальні гуртожитки, квартири в багатоквартирних будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки).

Водночас станом на сьогодні, для мешканців Бахмутської громади програма “єВідновлення” не доступна, вони не можуть отримати компенсацію, бо не має можливості підтвердити факт знищення об’єктів нерухомого майна. Натомість можна скористатися програмою “єОселя”.

Програма “єОселя”

Програма “єОселя” доступна й для бахмутян / фото ілюстративне

Програма “єОселя” — це програма доступного кредитування житла, яка передбачає отримання кредиту на купівлю житла під відсоткові ставки 3% та 7% річних. Під 3% іпотечне кредитування доступне для окремих категорій громадян:

 • представників сил безпеки та оборони України та членів їх сімей;
 • медичних працівників;
 • педагогічних працівників;
 • наукових та науково-педагогічних працівників.

Під 7% іпотечне кредитування доступно для:

 • ветеранів війни та членів їх сімей;
 • учасників бойових дій;
 • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
 • сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сімей загиблих (померлих) Захисників і
  Захисниць України;
 • внутрішньо переміщених осіб;
 • іншим громадянам, які відповідають умовам Програми.

Соціальне житло для переселенців та малозабезпечених

Як нам повідомили у міськраді, для бахмутян, як для переселенців доступна й функція надання соціального житла. Соціальне житло – умовно безстрокове. Для отримання соціального житла громадянин повинен стати на соціальний квартирний облік.

ВПО беруться на облік відповідними органами місцевого самоврядування за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Чи може міськрада ініціювати будівництво житла для бахмутян на територіях інших областей

У розмовах з бахмутянами ми неодноразово чули питання, чи має можливість Бахмутська міськрада допомогти збудувати чи відремонтувати житло для переселенців поза межами Донеччини. Тож це питання ми поставили. Нам відповіли, що на теперішній час більшість підприємств Бахмутської
громади припинили свою діяльність або здійснюють її частково.

Відтак, надходження до бюджету громади зменшились. Тому формування житлового фонду поза межами Бахмутської міської територіальної громади коштом фінансування місцевого бюджету не можливо.

Втім у міськраді кажуть, що зараз шукають благодійні фонди та інвесторів, які б могли допомогти фінансово у розв’язанні питання житла для бахмутян.

Протягом 2023-2024 років бахмутська влада в евакуації провела кілька зустрічей з начальником Кіровоградської обласної військової адміністрації, з керівниками Дарницької РДА, Оболонської
РДА, Володимирської міської ради.

Також зустрічі з питань соціального житла для бахмутян проводили у Дніпропетровській області. Співпрацює міськрада також з КМДА, зазначимо, що саме у столиці є велика кількість бахмутян. Завдяки комісії, яка опікуватиметься ВПО, планується, що органи влади зможуть ефективно комунікувати з міжнародними гуманітарними та благодійними організаціями, аби ремонтувати житло для ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 15 Травня 2024
єВідновлення / фото Олени Шуляк

В Україні розширили перелік громад, де громадяни можуть купувати нове житло за житлові сертифікати єВідновлення. Тепер це можна зробити в громадах, які входять до категорії “території можливих бойових дій”.

Про це повідомила очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Сертифікати єВідновлення у 2024 році

За її словами, згідно з законодавством, яке регулює державну програму єВідновлення, раніше українцям було заборонено купувати житло не лише на територіях, де ведуться воєнні дії, а й на територіях, де вони були можливі. Зараз такий статус мають 15 громад на Миколаївщині, 16 громад на Сумщині, понад 40 громад на Харківщини, 14 громад на Херсонщині та 4 громади на Чернігівщині. Більшість з них вже давно знаходяться на безпечній відстані від лінії фронту або кордонів.

Після змін, які ухвалив уряд, купувати житло в обмін на житлові сертифікати єВідновлення дозволили саме на територіях, які мають статус тих, де воєнні дії все ще можливі.

Як отримати сертифікат

Для того, щоб отримати сертифікат та обміняти його на нове житло, потрібно подати заяву про зруйноване майно через Дію. Далі комісія опрацює отримані дані та визначить суму компенсації, яка вже надійде у вигляді житлового сертифіката в застосунку.

Подати заявку також можна в паперовому вигляді через ЦНАПи, органи соціального захисту населення або нотаріуси.

Зазначається, що перед тим, як отримати компенсацію, необхідно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:15, 7 Травня 2024
Компенсація / фото ілюстративне

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Про це повідомила голова Комітету державлади Олена Шуляк 

Компенсаційний механізм єВідновлення

Держава створила програму єВідновлення, за якою громадяни можуть подати заяву та отримати грошову компенсацію на ремонт чи відбудову пошкодженого або знищеного житла. Однак обов’язковою умовою є наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Певна категорія громадян не може отримати компенсацію через відсутність запису в ДРРП. Це стосується випадків, коли остання операція з нерухомістю відбулася до 2013 року, коли реєстр ще не функціонував, а паперові документи та архіви було втрачено.

Судовий процес для встановлення права власності 

Якщо громадянин не має документів на право власності на житло, єдиним шляхом отримання компенсації є звернення до суду для встановлення цього права. Судовий процес зазвичай триває  до трьох місяців, і в більшості випадків суд виносить позитивне рішення на основі наявних доказів.

Задля уникнення таких проблем у майбутньому, усі громадяни мають внести інформацію про своє житло до ДРРП. Це можна зробити через сайт “Дія” або звернувшись до ЦНАПів чи нотаріусів. Важливо також зберігати копії документів у цифровому форматі.

Для внесення інформації через Дію необхідно:

 • створити електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);
 • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті Дія за допомогою електронного підпису;
 • перевірити особисті дані у профілі користувача, оновити їх за необхідності;
 • заповнити онлайн-форму на отримання послуги;
 • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості до 01 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG;
 • перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.

Алгоритм реєстрації на сайті: “Послуги” — “Земля, будівництво, нерухомість” — “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” — “Подати заяву”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло

В Україні розширили перелік громад, де громадяни можуть купувати нове житло за житлові сертифікати єВідновлення. Тепер це можна зробити в громадах, які входять до категорії […]

12:00, 15.05.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Як отримати компенсацію на житло?

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]

Компенсація за житло

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень […]