Люди, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання житла в користування. Як правило, його надають людям, котрі постійно проживають у певному населеному пункті. На одну родину зазвичай дається окрема квартира чи будинок.
Чи можна згодом приватизувати житло, отримане в користування, відповідає юридичний порадник для ВПО.
Як одержати житло в користування?
Отримати житло в користування можна лише тим, хто перебуває на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Коли з’являється житло, яке можна дати в користування, виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної чи сільської ради на підставі рішення про надання жилого приміщення видає людині ордер. Він є єдиною підставою для заселення в надане житло.
Та отриманням ордера процес не закінчується. Після цього треба укласти договір на користування житлом.
Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Його укладають письмово між житлово-експлуатаційною організацією і людиною, на чиє ім’я видано ордер.
Приватизація житла, отриманого в користування
Користувач житла за письмовою згодою всіх повнолітніх членів родини, які з ним проживають, може придбати займані ним квартиру чи будинок.
Документи на приватизацію має подавати людина, на яку раніше було видано ордер. Приватизація здійснюється на всіх членів родини, які проживають з нею. При цьому в заяві треба вказати чи це буде спільна сумісна чи спільна часткова власність.
Читайте також:
- Як ВПО можуть придбати власну квартиру чи дім за зниженою ціною: розпитали про ідею у ГО “Заходи”
- Компенсація за житло для мешканців ТОТ: що змінилося за останній рік
- В Україні скасували виплати людям, які безоплатно прихистили переселенців — з якої причини
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!