Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:20, 19 Червня 2024
субсидія нарахування
Субсидія / фото ілюстративне

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до 1 липня 2024 року звернутися за їх продовженням.

Про це розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад на брифінгу, що відбувся 19 червня.

Субсидії та пільги 2024

Головне управління ПФУ у Донецькій області завершує фінансування соціальних виплат за червень. На ці потреби виділили 4 548,6 мільйонів гривень для 667,5 тисяч отримувачів. 

Деяким українцям необхідно виконати додаткові дії, аби не втратити право на субсидії та пільги.

Для цього варто звернутися до 1 липня 2024 року за продовженням житлової субсидії, якщо ви одночасно відповідаєте всім наступним критеріям:

  • є отримувачем/чкою житлово-комунальної субсидії або пільги;
  • був/ла отримувачем субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживав/ла (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • з початку повномасштабної агресії не звертався/лася до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

Способи звернення

Подати заяву та необхідні документи до органу Пенсійного фонду України можна:

  • онлайн (через вебпортал, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або портал Дія);
  • поштою (на адресу Головного управління: 49008, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Надії Алексєєнко, 106);
  • особисто (через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб територіальних громад, ЦНАПи).

Потрібні документи

Для перепризначення субсидії необхідно подати:

  • заяву;
  • декларацію;
  • договір оренди житла, у окремих випадках;
  • копію договору про реструктуризацію заборгованості;
  • документи, що підтверджують місце проживання тощо.

Адреси сервісних центрів ПФУ на території Донецької області:

  • місто Краматорськ, вулиця Південна, 21;
  • місто Словянськ, вулиця Соборна, 3; вулиця Університетська, 58 (відділення Приватбанку);
  • місто Лиман, вулиця Лесі Українки, 20а;
  • місто Дружківка, вулиця Ярослава Мудрого, 40;
  • місто Костянтинівка, вулиця Ціолковського, 25; вулиця Ціолковського, 27 (відділення Приватбанку);
  • місто Покровськ, вулиця Центральна, 154; вулиця Пирогова, 2 (відділення Приватбанку);
  • місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6;
  • місто Новогродівка, вулиця Центральна, 19 (Будинок дитячої творчості);
  • місто Добропілля, проспект Шевченка, 15 (УСЗН); м-н Молодіжний, 3 (відділення Приватбанку);
  • смт Олександрівка, вулиця Самарська, 5;
  • місто Мирноград, вулиця Центральна, 13.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безпідставно: Україна планує обстріляти школи та мирне населення росії, якщо програватиме війну

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 18 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Російські пропагандистські Telegram-канали поширюють інформацію: мовляв, у випадку програшу на фронті, Україна може розпочати кампанію терору з бомбардуванням російських шкіл та цивільних.

Утім, — такі звинувачення є безпідставними, адже не містять жодної підтвердженої інформації чи факту.

Обстріл російської інфраструктури та населення: початок неправди

8 червня британський щоденний таблоїд Daily Express, посилаючись на коментар британського аналітика Ніколаса Драммонда, на своєму сайті опублікував новину начебто про плани України вести терористичну діяльність у рф, якщо остання буде перемагати на фронті. 

Далі він заявив: Терористична діяльність включатиме бомбардування шкіл, бомбардування інфраструктури… що почнеться серйозно, якщо Зеленському буде нав’язано будь-яку мирну угоду.

У своєму твердженні аналітик Ніколас Драммонд не посилався на жодне джерело та не надав переконливих фактів.

Безпідставна новина про плани України щодо терору шкіл / скриншот

Через кілька днів після публікації, російські медіаресурси стали масово поширювати новину від Daily Express. Як Daily Express, рф не навела жодного аргументу, що свідчив би в правдивості заявленої інформації.

Риторика Ніколаса Драммонда співзвучна із наративами кремлівських дезінформаційних матеріалів. Адже Україна, на відміну від рф, не обстрілює цивільну інфраструктуру та не вбиває населення країни-ворога. Саме росія перша розпочала війну проти України, знищила не один садок та навчальні заклади, вбила сотні дітей та мирне населення, створили руїни з не одного міста, порушила міжнародні угоди, вбивши військовополонених, а зараз намагається створити для України образ “порушниці”.

Британський аналітик Ніколас Драммонд та цитування у ЗМІ

Варто зазначити, що Ніколас Драммонд — аналітик і консультант оборонної промисловості, що спеціалізується на наземних війнах, а також колишній піхотний офіцер британської армії. Так він називає себе у соціальних мережах.
Також його зрідка цитували й українські медіа, як от Суспільне у новині про виробництво Німеччиною САУ для України, портал Мілітарний про бронетранспортери, які отримала Британія тощо. Всі ці інформаційні приводи українські ЗМІ брали зі сторінки у соцмережі X (ред. — колиш. Twitter) Драммонда. Втім, в описі акаунту зазначено, що всі погляди, висловлені автором, є його власними, відтак не відображають думки певної установи тощо.

Таблоїд Daily Express

Російські новинні ресурси звернули увагу на Драммонда саме після виходу цієї новини, що показово грає на руку кремля. Підтверджують “експертність” та нібито правдивість його слів тим, що Драммонд це сказав у своєму коментарі британському таблоїду Daily Express

Хоча насправді експертність “Дейлі Експресс” доволі сумнівна, як і будь-якого таблоїда. Адже це формат щоденної газети, що містить у собі невеликі статті для швидкого читання. Якщо порівнювати таблоїди зі статтями в Інтернеті, то інформацію у виданнях можна назвати “клікбейтною”: привертають увагу яскравими заголовками без глибокого та експертного аналізу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: російські пропагандисти поширюють брехню про дітей-вбивць у Маріуполі (Оновлено)

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 16 Червня 2024

На російському телебаченні озвучили абсурдну брехню про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів. Ця вигадка є черговою спробою виправдати злочини росіян проти мирного населення, зокрема й дітей. 

Редакція Бахмут.IN.UA спростувала фейк.

Примітка. Матеріал було оновлено 16 червня 2024 року, редакція актуалізувала інформацію та додала аргументовані обґрунтування фейку. Редакція оновлює матеріал та додає примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою.

Спростування фейку

Твердження про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів, є абсолютно безпідставним і не відповідає дійсності. Про це не повідомляли жодні авторитетні джерела чи офіційні органи, окрім російських пропагандистських ЗМІ. Якби такі випадки мали місце, на них би звернули увагу українські та міжнародні правозахисні організації, дитячі омбудсмени тощо.

Ця вигадка є черговою брехнею кремлівської дезінформаційної машини з метою:

  • виправдати численні воєнні злочини російської армії проти цивільних, зокрема дітей;
  • знецінити гуманітарну трагедію в Маріуполі;
  • сформувати викривлений образ українців як “звірів”.

Насправді як повідомляють правдиві джерела та численні свідчення, саме російські окупанти розстрілювали та катували мирних жителів Маріуполя, включно з дітьми. Путінський режим веде відверту дезінформаційну кампанію проти України.

Діти, які “різали” російських військових

Російська пропаганда не припиняє поширювати фейки про Україну та українців. Цього разу російські ЗМІ вигадали історію про маріупольських дітей віком 10 років, які нібито “ходили окупованим містом і вбивали російських військових, встромляючи ножі їм під бронежилети”. Новину опублікував Денис Казанський, український блогер та журналіст

Катерина шугаєва: що відомо

В росзмі було поширене відео з катериною шугаєвою, телеведучою, блогером, ведучою стрима “Общероссийского народного фронта” на першому телеканалі.

Небезпечна риторика

Окремо варто наголосити на вкрай небезпечному та цинічному характері такої пропаганди. Російські ЗМІ відверто заявляють, що “на війні як на війні” і дітей “шкодувати не треба”. Це риторика, яка виправдовує вбивства дітей і повністю суперечить нормам міжнародного права та елементарної людяності.

Такі фейки від російських каналів лише посилюють образ держави-терориста, який веде відкриту інформаційну війну проти інших країн. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро