Як працює Центр спортивної медицини з Бахмута: адреса та послуги (Оновлено)

Микола Ситник 13:00, 1 Березня 2024
Лікар зі спортивної медицини Людмила Крячко
Людмила Крячко / фото редакції надала героїня

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну Донецький регіональний центр спортивної медицини евакуювався з Бахмута в селище Любешів Волинської області. Влітку 2023 року нове відділення Центру запрацювало в Києві. Відтепер підприємство надає послуги всім верствам населення.

Завідувач відділення спортивної медицини та реабілітації Центру Людмила Крячко розповіла редакції Бахмут IN.UA, як працює заклад у Любешеві та в Києві, а також хто і які послуги може там отримати.

Примітка. 29 лютого ми використали в матеріалі деякі фото зі сторінки Донецького регіонального центру спортивної медицини. 1 березня ми оновили і додали світлини, які запропонувала використати героїня публікації Людмила Крячко. Матеріал було оновлено згідно з редакційною політикою.

Донецький центр спортивної медицини: перелік послуг

Людмила Крячко пояснила, що Донецький регіональний центр спортивної медицини займається діагностикою, лікуванням та реабілітацією спортсменів.

Медогляд спортсмена
Медогляд багаторазового паралімпійського чемпіона / фото надала героїня

Основна наша мета — це постійний, безперервний контроль за станом здоров’я осіб, що займаються фізичною культурою та спортом. Наша діяльність спрямована на те, щоб підтримувати максимальний функційний стан здоров’я спортсменів Донецької області,

розповіла Людмила Крячко // завідувач відділення спортивної медицини та реабілітації Центру

Вона зауважила, що медичні заклади на Волині та Київщині дещо відрізняються. Один із них більше опікується реабілітацією спортсменів, другий — надає послуги і атлетам, і населенню.

“У Любешеві в нас більше реабілітаційна база, де в основному проходять відновлення і реабілітацію. Ми виїхали першочергово сюди, ще у 2022 році. Тут більша частина обладнання, зал механотерапії, є тренажерний зал. Тут ми більше проводимо відновлювальну роботу. Діє відділення спортивної медицини, більше працюємо зі спортсменами.

У Києві теж є обладнання по відновленню, реабілітації, але там більше лікувально-діагностичне відділення. Воно має можливість проводити лабораторні аналізи, інструментальні дослідження. Саме тому в столиці більше зосереджено лікарів-спеціалістів, котрі надають медичну допомогу і спортсменам, і населенню”, — пояснила Людмила Крячко.

Обстеження спортсмена
Обстеження спортсмена / фото Facebook Центру

Послуги для спортсменів

Для атлетів у Любешеві доступний наступний перелік послуг:

 • діагностика захворювань;
 • лікування;
 • реабілітація (відновлення спортсменів після травм або захворювань, після тренувань, після інтенсивного змагального періоду, коли спортсмену треба швидко повернутися до тренувань та підтримка гарної фізичної форми для виходу на нові змагання).

Для спортсменів працюють:

 • ортопед-травматолог;
 • лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини;
 • фахівець фізичної реабілітації;
 • асистент фізичного терапевта.
Працівники Центру спортивної медицини
Працівники Центру спортивної медицини / фото Facebook Центру

Донецький регіональний центр спортивної медицини примає пацієнтів у Любешеві за адресою: вулиця Незалежності, 70. Заклад працює з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00.

Послуги для населення

Людмила Крячко повідомила, що заклад також надає послуги населенню та місцевим мешканцям. Так, жителі Любешівської громади приїжджають сюди на консультації, на відновлення та реабілітацію. Вона наголосила, що населення може безкоштовно обслуговуватися у закладі, якщо є електронне направлення від сімейного лікаря.

“Ми працюємо, як диспансер, як лікарня. У нас є лабораторія і лікарі-спеціалісти, які консультують, лікують. Надаємо й звичайні медичні послуги, як і в будь-якій лікарні. Наразі ми також займаємося реабілітацією військовослужбовців, котрі постраждали від бойових дій. Ми працюємо не тільки зі спортсменами, а й з громадою”, — додала Людмила Крячко.

Реабілітація військових
Військовослужбовці проходять реабілітацію в Центрі / фото надала героїня

Відділення Центру в Києві: лікарі та послуги

Зазначимо, що нові можливості для Донецького регіонального центра спортивної медицини відкрилися завдяки контракту із Національною службою здоров’я України за напрямком “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

У структурному підрозділі в столиці можна отримати послуги:

 • акушера-гінеколога:
 • кардіолога;
 • невропатолога;
 • офтальмолога;
 • психолога;
 • лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Усі перелічені фахівці надають послуги безкоштовно.

Медпослуги для населення
Відділення Центру в Києві / фото голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна

Окрім консультативної допомоги, у відділенні в столиці можна пройти додаткові інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів: 

 • ультразвукову діагностику (УЗД);
 • електрокардіографію (ЕКГ);
 • офтальмологічні та лабораторні дослідження.

Відділення Центру в Києві працює за адресою: вулиця Старокиївська, 9. Заклад приймає населення з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00. Вихідні — субота і неділя.

Записатися на прийом до фахівця в Києві можна в реєстратурі за номером: +38 (050) 050 3606.

Медпослуги для населення
Послуги для населення в столиці / фото голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна

Зазначимо, що в 2023 році медогляд у Донецькому регіональному центрі спортивної медицини пройшли 1272 атлета. За консультаціями звернулись 38 спортсменів і 97 мешканців Любешівської громади. Також минулого року фахівці Центру провели 1168 фізіотерапевтичних процедур для спортсменів, 753 — для громадян та 504 — для військовослужбовців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що d умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]