У Бахмутських амбулаторіях можна отримати психологічну допомогу: як це працює

Семаковська Тетяна 18:12, 15 Січня 2024
Сімейні лікарі можуть надавати психологічну допомогу / фото ілюстративне

Фахівці бахмутських амбулаторій відтепер надаватимуть й психологічну підтримку своїм пацієнтам. Це стало можливим завдяки навчальній програмі ВООЗ mhGAP, у межах якої сімейні лікарі навчилися розпізнати, діагностувати, допомогти або ж у разі потреби направити до вузького спеціаліста людину. Звернутися з таким запитом до медика можна буде майже в усіх областях України.

Про те, як працює послуга, редакції у коментарі розповіла Світлана Шабаліна, головна лікарка КНП “Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута”.

Сімейні лікарі можуть надавати психологічну допомогу

Бахмутяни можуть звертатися до будь-якої бахмутської амбулаторії чи у Києві, чи у Дніпрі, аби отримати психологічну допомогу, пояснює Світлана Шабаліна. Фахівчиня додає, що спершу лікар розпізнає проблему, а вже потім надасть необхідне направлення чи допомогу.

У пацієнтів часто виявляють тривожність, депресію, депресійні стани, проблеми зі сном тощо. Психологічна допомога є абсолютно безплатною, наголошує пані Світлана.

Ми (ред. бахмутські медики) ще минулого року навчилися працювати з пацієнтами, які потребують психологічної допомоги, коли нам дали договір з первинною медичною допомогою. А з минулого року, з листопада 2023, ми вже уклали таку угоду. І на цей рік також вона є. Вона не приносить багато коштів, але це ми розуміємо, що це комплексний рівень, який допомагає виявити проблему на ранній стадії,

Світлана Шабаліна // головна лікарка КНП “Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута”.

Коли треба звертатися до сімейного лікаря?

Депресивний стан може проявлятися по-різному / фото ілюстративне
Депресивний стан може проявлятися по-різному / фото ілюстративне

Якщо ви помітили у себе:

 • порушення сну;
 • тривалу відсутність апетиту;
 • тривожність, напругу в тілі, панічні атаки;
 • нав’язливі думки про те, що може статися щось погане;
 • пригніченість, апатію, бажання сховатися від усього світу тощо.

Світлана Шабаліна пояснює, що кожна людина може відчувати на різних етапах життя депресивні стани, це нормально, але не варто їх ігнорувати. Особливо уважно слід ставитися до стану горювання, коли ви або ваша близька людина втратили рідного.

“Ми досить часто бачимо пацієнтів, які звертаються начебто з соматичними скаргами. Наприклад, головні болі, болі в животі чи грудях, оніміння кінцівок. І ми шукаємо причину, але причини цієї соматично не знаходимо. Тобто ми проводимо дослідження та розуміємо, що у людини всі органи працюють нормально, тож це є саме психологічна проблема.
Психосоматичних проблем дуже-дуже багато. Тому потрібно принаймні прийти до лікаря і сказати, що мене це турбує”,
— каже головна лікарка.

Медик допоможе вам впоратися зі своїм станом, така послуга є індивідуальною та конфіденційною. Якщо у вас досі немає сімейного лікаря, і ви не знаєте, до кого звернутися, скористайтеся онлайн-мапою (у розділ “Е-дані” оберіть “Аналітичні панелі (Дашборди)” та перейдіть до кнопки “Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога”) на сайті НСЗУ або ж зателефонуйте за номером 16-77.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня в Броварах впроваджує нові реабілітаційні послуги: як записатися на прийом?

Микола Ситник 11:32, 30 Серпня 2023

Лікувально-діагностичний центр Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в Броварах покращує надання реабілітаційних послуг та впроваджує нові методики. У серпні за власні кошти заклад придбав новий апарат пресотерапії «BTL». Курс можуть пройти бахмутяни, які не мають протипоказань.

Про це повідомляє Бахмутська лікарня в Броварах.

Нова методика

Пресотерапія — це лімфодренажна процедура, що нагадує точковий масаж за допомогою повітряного потоку та фізичних хвиль різної інтенсивності.

Принцип дії пресотерапії заснований на вивільненні міжклітинної рідини, яка виводиться з організму природним шляхом та забирає з собою токсини та продукти життєдіяльності клітин.

Повний курс пресотерапії складається з 10-12 процедур з проміжками в два-три дні. Процедуру призначає лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Пресотерапія підходить чоловікам та жінкам при відсутності протипоказань. Процедура позитивним чином впливає не лише на зовнішній вигляд, але й на психоемоційний стан людини.

Пресотерапія може комбінуватися з іншими реабілітаційними методиками для отримання максимального ефекту

Користь від процедури та протипоказання

Пресотерапія допоможе пацієнтам позбавитись від таких проблем:

 • біль у м’язах;
 • втома та важкість у ногах;
 • набряк кінцівок;
 • в’ялість та втрата тургору шкіри;
 • зайва вага;
 • целюліт;
 • профілактика варикозу.

Протипоказання до проведення пресотерапії:

 • вагітність, лактаційний період;
 • тромбоз та тромбофлебіт;
 • менструальна кровотеча;
 • порушення функцій нирок;
 • цукровий діабет в стадії декомпенсації.

Як відбувається прийом?

Сеанс пресотерапії проходить наступним чином:

1. Пацієнт використовує спеціальний одноразовий костюм, який виключає прямий контакт зі шкірою. Поверх нього надівається костюм для пресотерапії.

2. Подається потік повітря, який впливає на проблемну ділянку.

Костюм для пресотерапії

Після проходження курсу можна отримати такі результати:

 • проходять м’язові болі та важкість у руках та ногах;
 • знижується набряк кінцівок;
 • підвищується пружність шкірного покриву;
 • зменшуються об’єми тіла;
 • поліпшується загальне самопочуття;
 • спостерігається загальний тонізуючий та оздоровчий ефект.

Графік роботи Бахмутської лікарні в Броварах

Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00.

Як потрапити на прийом?

З будь-яких питань та за консультацією ви можете звернутися в Лікувально-діагностичний центр Комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» за адресою:  Бровари, вулиця Київська, 177.

Записатися на прийом можна в реєстратурі за номерами телефонів:

 • +380671144108;
 • +380500603990;
 • +380671170181.

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати

Фото: всі світлини Бахмутська лікарня

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутська лікарка розповіла, коли і як часто необхідно відвідувати мамолога?

Семаковська Тетяна 12:15, 5 Серпня 2023

5 9636e

Мамолог — це спеціаліст, який займається оглядом та лікування молочних залоз. Візити до нього є важливою складовою правильного догляду за жіночим здоров’ям. Систематичні огляди у цього лікаря допоможе вчасно виявляти будь-які проблеми, зокрема онкологічні. Наша редакція поспілкувалася з акушеркою-гінекологинею Інною Змійовою, щоб зрозуміти, коли необхідно відвідувати мамолога та як підтримувати здоров’я молочних залоз. 

Підтримка жіночого здоров’я — це важливий аспект життя жінки. На його стан можуть впливати як зовнішні, так і внутрішні фактори, як стрес або гормони. Тому варто завжди уважно слідкувати за своїм станом, систематично проходити перевірки у лікарів та, у випадку дискомфорту або болів, обов’язково звертатися за професійною допомогою. В цьому тесті ми пояснимо, як часто треба ходити до мамолога, як самостійно оглядати молочні залози вдома, коли треба робити мамографію та інші питання, які допоможуть жінці підтримувати своє здоров’я. 

Кожна жінка має відвідувати мамолога щорічно, а у випадку болів чи інших проблем зі здоров’ям молочних залоз, то частіше.

Коли необхідно звертатися до мамолога?

Інна Змійова пояснює, що загальне обстеження молочних залоз жінки мають проходити щорічно. Для цього треба звертатися спочатку до свого гінеколога або акушера-гінеколога. До того ж часто ці лікарі мають спеціалізацію зокрема і на молочних залозах, адже всі аспекти жіночого здоров’я взаємопов’язані. До 40 років жінкам призначають УЗД молочної залози, після 40 років додатково призначають мамографію грудей. 

Інна 669f1Інна Змійова, акушер-гінеколог з Бахмута. Фото: клініка Into-sana, теперішнє місце роботи

«5-7 день менструального циклу є найкращим часом для обстеження у гінеколога й мамолога, а також для проведення УЗД та мамографії. На обстеження жінка повинна приходити до акушера-гінеколога. Лікар має взяти у неї аналізи: цитологічний мазок, мікроскопію, а також питає всі жалоби. Після цього призначає консультацію мамолога», — пояснює Інна.

Після того, як лікар отримає результати всіх аналізів, він може призначити додаткове обстеження для підтвердження стану. Проте, перераховане вище є обов’язковою щорічною рутиною для жінок. 

Варто пам’ятати, що УЗД молочних залоз та мамографія це дві різних процедури. Інна пояснює, що мамографія — це рентгенівське обстеження. Його роблять за показаннями після 40 років, коли молочна залоза стає більш щільною, що заважає все детально роздивитися на УЗД.

«УЗД — це король кіст, і воно допомагає виявити кісти та кістоутворення. А якщо жінка робить рентген, то там можна побачити навіть дуже маленькі ракові утворення, які на УЗД можна пропустити. Це два різних обстеження, і одне доповнює інше», — пояснює Інна.

2 0c32eПеревіряти молочні залози бажано з моменту початку їх росту, а саме з 12-13 років. Фото: з відкритих джерел

Оскільки часте рентгенівське випромінювання може бути не дуже корисним для здоров’я, то жінкам до 40 років варто починати з УЗД. Якщо лікар має за результатами обстеження підозри, то він потім направляє її на мамографію для дообстеження. 

Лікарка рекомендує починати перевіряти молочні залози з 12-13 років, коли вони починають рости. Це потрібно для того, щоб переконатися, що процес росту проходить нормально. Якщо ж, наприклад, одні грудь зростає швидше за іншу або є інші фактори, то краще звернутися до дитячого гінеколога та отримати консультацію або направлення на подальше обстеження. 

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати (Відео)

Самообстеження молочних залоз

Крім щорічних візитів до лікаря, жінкам важливо самостійно слідкувати за здоров’ям своїх молочних залоз. Для цього існує інструкція із самообстеження, за якою жінка зможе перевірити свої груди. Важливо при цьому не ставити собі діагнози самостійно або не перевіряти в Інтернеті потенційні хвороби. Без лікарської кваліфікації ви цього не зможете зробити. Проте, завдяки правильній техніці самоогляду молочної залози, жінки можуть перевірити груди на наявність ущільнення, підозрілих змін тощо. Після виявлення чогось, що може здатися незвичним для грудей, варто одразу записатися на консультацію до спеціаліста. 

«Жінка повинна знати, як правильно проводити самообстеження молочних залоз. 50% всього того, що ми знайдемо потім, спочатку може знайти й сама жінка. Не можна гаяти час і потрібно своєчасно звертатися до лікаря. Якщо рано виявити захворювання, то тоді великі шанси, що все буде добре, навіть якщо у жінки виявлять рак молочної залози», — пояснює лікарка.

3 32a85Жінка може виявити потенційні проблеми з молочними залозами через самообстеження. Фото: ЦГЗ

Спеціалістка радить робити самообстеження молочних залоз раз на місяць після менструації, бажано ввечері та після душу. 

«Перед дзеркалом у ванної кімнаті, пальпаторно обстежувати свої молочні залози. Обстежувати потрібно двома руками. Головне не мацати, а саме обережно оглядати, інакше можна собі нашкодити. Краще, щоб жінці це розповів лікар на прийомі, а також показав бімануальне обстеження молочних залоз, чи бімануальне самообстеження молочних залоз. Такі інструкції можна отримати як у приватних, так і у державних клініках», — підсумувала Інна Змійова.

Раніше ми повідомляли, як працює безоплатна лікувальна програма для українських дітей із вадою серця.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Диня1 abd48

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо […]

11:00, 13.07.2024 Микола Ситник
Евакуація 60bf8

3 600 гривень та безкоштовне житло: з липня стартує евакуація до Волинської області

З 5 липня 2024 року розпочалася обов’язкова безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Волинської області. Уряд забезпечує транспортування, житло та соціальну підтримку для евакуйованих громадян. […]

Уряд запровадив нову соціальну допомогу “Дитина не одна”: деталі

Кабінет Міністрів України запровадив новий вид соціальної допомоги “Дитина не одна” для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дітей, що залишилися без батьківського піклування внаслідок […]

Українська родина

Як отримати статус багатодітної сім’ї

Посвідчення багатодітної сім’ї онлайн також можна отримати. Статус багатодітної дозволяє отримувати грошову допомогу та різні пільги, наприклад знижку на житлово-комунальні послуги. Яка сама родина вважається багатодітною та […]