Як переселенцям отримати щеплення від кору: інструкція від МОЗ

Семаковська Тетяна 15:41, 16 Жовтня 2023
Щеплення дітей/ з відкритих джерел

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати щеплення від кору незалежно від місця реєстрації. Для цього можна звернути до будь-якої медичної установи, у місті чи населеному пункті, де ви проживаєте. Зверніть увагу, що якщо Ваша дитина невакцинована від кору, їй рекомендуватимуть перевестись на дистанційне навчання або індивідуальне.

Про це інформує МОЗ.

Вакцинація від кору

Переселенці мають право вакцинуватися незалежно від місця проживання або того, чи мають вони підписану декларацію з лікарем. У них є можливість звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я й отримати медичні послуги безоплатно. Це стосується дітей та дорослих.

Діти, які не вакциновані від кору через медичні протипоказання можуть безпечно відвідувати громадські місця, такі як:

  • школи;
  • дитсадки;
  • дитячі табори;
  • спортивні секції.

Але для цього, інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень.

Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).

МОЗ // пояснює особливості вакцинації

Якщо ви не впевнені, чи має ваша дитина щеплення КПК (від кору, паротиту і краснухи), зверніться до сімейного лікаря або педіатра та зробіть запит на перевірку. Згодом, лікар перетелефонує вам та уточнить інформацію.

Зверніть увагу, що місцях поселення ВПО обов’язково працює медичний працівник, який допоможе організувати усі процеси, пов’язані з медичними послугами та вакцинацією.

Водночас, внутрішні переселенці можуть зробити щеплення у мобільних вакцинальних бригадах, які можуть виїжджати навіть до віддалених районів або додому у разі, якщо батьки чи опікуни дитини не можуть самостійно пересуватися.

Викликати бригаду можна, зателефонувавши за номером: 0 800 602 019.

Також мобільні бригади МОЗ проводять щеплення у дитячих точках «Спільно» від ЮНІСЕФ. Дізнатися деталі та графік вакцинації можна в Telegram-каналах – https://www.unicef.org/ukraine/press-releases/spilno-contacts.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня в Броварах впроваджує нові реабілітаційні послуги

Бахмутська лікарня в Броварах впроваджує нові реабілітаційні послуги: як записатися на прийом?

Лікувально-діагностичний центр Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в Броварах покращує надання реабілітаційних послуг та впроваджує нові методики. У серпні за власні кошти заклад придбав новий […]

11:32, 30.08.2023 Микола Ситник
Безоплатне протезування для військових

Безоплатне протезування для ветеранів війни: як отримати

Війна завжди залишає глибокий слід на житті тих, хто відчув її жорстокість і наслідки. Україна, переживаючи події останніх років, стала свідком багатьох випробувань, а ветерани […]

15:00, 05.10.2023 Микола Ситник
Допомога ВПО

Де ВПО отримати медичну допомогу у Рівному

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які мешкають у Рівному та області, можуть звернутися за медичною допомогою або послугами до лікарів Старобільського центру первинної медико-санітарної допомоги. Заклад […]

13:44, 19.09.2023 Микола Ситник