Як отримати е-рецепт без мобільного зв’язку

Микола Ситник 13:32, 15 Грудня 2023
рецепт
Зміни щодо формування е-рецепта / фото МОЗ

Тимчасово на період відновлення звʼязку до Електронної системи охорони здоров’я внесли зміни щодо формування е-рецепта. Нововведення дозволять пацієнту отримати номер та код навіть за відсутності звʼязку. Зміни діятимуть відсьогодні, 15 грудня.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ).

Як отримати рецепт?

Масштабна хакерська атака на “Київстар” позбавила багатьох абонентів зв’язку та доступу до інтернету. Це вплинуло і на роботу Електронної системи охорони здоров’я.

На період кризи сповіщення із номером та кодом рецепта не надходитимуть пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку. Натомість відтепер інформаційна довідка міститиме код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці.

Для отримання нових рецептів з 15 грудня 2023 року лікар обовʼязково має надрукувати вам паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. Така інформаційна довідка міститиме і номер рецепта, і код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки.

Також отримати новий рецепт дистанційно в узгодженому між лікарем та пацієнтом форматі (телефоном, месенджером тощо).

Що робити з рецептами, виписаними до 14 грудня?

Якщо вам виписали рецепт до 14 грудня включно, проте ви досі не отримали смс, можете повторно звернутися до лікаря. Він згенерує нову інформаційну довідку, яка міститиме необхідні дані.

Якщо попередньо вам виписали е-рецепт, проте смс все ж вдалося отримати — не потрібно інших  додаткових дій.

У МОЗ наголосили, що тимчасові зміни вжиті на період кризи та стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта поновиться.

Зміни стосуються усіх програм, за якими призначаються ліки за е-рецептом, — як за програмою реімбурсації, так і за власні кошти пацієнта.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У деокупованих громадах Донеччини проведуть виїзні прийоми від ПФУ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 4 Квітня 2025
Гривні / фото ілюстративне, iStock

Спеціалісти з Головного управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Донецькій області будуть приймати громадян та громадянок на деокупованих територіях Донецької області. Так, наприклад, 9 та 23 квітня вони працюватимуть в місті Святогірськ.

Про це повідомили представники Бахмутської міської ради.

Виїзні прийоми ПФУ в Донецькій області

Виїзний прийом для мешканців Святогірська відбудеться вже завтра 9 квітня 2025 року за адресою: вулиця Івана Мазепи. Наступний візит запланований на 23 квітня.

Для онлайн звернення потрібно використовувати наступні номери телефонів:

  • +380 (50) 705 1262;
  • +380 (50) 999 7249.

Зазначимо, що прийом проводитиметься й в селищі Хрестище Святогірської міської громади. Він запланований на 25 квітня 2025 року.

Також представники ПФУ планують провести виїзні прийоми в декількох населених пунктах Лиманської громади, а саме:

  • 7 квітня — Коровоярський старостинський округ (село Коровій Яр), Яцьківський старостинський округ (село Яцьківка);
  • 11 квітня — Яровський старостинський округ (село Ярова);
  • 16 квітня — Дробишевський старостинський округ (село Дробишеве);
  • 21 квітня — Рубцівський‌ старостинський‌ округ (село Рубці, село Лозова).

Для онлайн-звернення мешканці Лиманської громади можуть звертатися за консультаціями за номером + 380 (91) 910 1350. Консультацію можна отримати й в місті Лиман у відділені ПФУ за адресою вулиця Незалежності, 46.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У деокупованих громадах Донеччини проведуть виїзні прийоми від ПФУ

Спеціалісти з Головного управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Донецькій області будуть приймати громадян та громадянок на деокупованих територіях Донецької області. Так, наприклад, 9 та […]

16:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Хто з чоловіків може виїхати за кордон у 2025 році: пояснення для українців

В Україні продовжує діяти воєнний стан, а разом із ним й певні обмеження для чоловіків призовного віку на виїзд за кордон. Проте, навіть в таких […]

14:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро
майстер-клас

Безоплатний майстер-клас із писанкарства для бахмутян у Києві: як долучитися

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні, що розташований у Києві, відбудеться майстер-клас із писанкарства. Відвідати його можуть і ВПО з Бахмута. Заняття […]

окупації

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за […]