Триває евакуація з Донецької області, мешканці регіону можуть скористатися евакуаційними автобусами та потягами. Для людей з інвалідністю також організована евакуація від благодійного фонду Fight For Right.
Команда Fight For Right допомагає евакуюватися людям з інвалідністю із Харківщини та Донеччини. Для запитів на евакуацію звертайтеся на гарячу лінію Fight For Right: 0 800 30 6633 або залиште заявку на пошті [email protected].
Готуючись до евакуації насамперед подбайте про всі наявні документи:
паспорти;
трудову книжку;
пенсійне посвідчення;
військовий квиток;
документи, які підтверджують право власності на нерухомість тощо.
За можливості зробіть їх копії або сфотографуйте документи. Ключі від дому потрібно брати разом із дублікатами.
Якщо у вас є діти, то у рюкзак та кишені одягу дитини покладіть копію свідоцтва про народження та відомості про батьків та/або інших родичів. Готівку можна брати з собою, але варто розділити її по різних місцях.
Перед виїздом візьміть телефон, павербанки, зарядні пристрої, кілька ліхтариків, батарейки, сірники, запальничку, свічки. Також подбайте про додаткові комплекти одягу, плащ-дощовик або парасолю.
З їжі варто брати те, що довго зберігається, а також засоби гігієни. Окремо складіть аптечку із жарознижувальними та знеболювальними препаратами, а також – від алергії та розладів шлунку. Візьміть пластирі, стерильні серветки, антисептик тощо.
Також радять мати листок із записом про групи крові й резус-фактори всіх членів сім’ї.
Що не можна брати при евакуації?
При евакуації категорично заборонено брати із собою зброю (вогнепальну, травматичну, пневматичну, холодну, вибухонебезпечні матеріали тощо).
Після початку повномасштабного вторгнення росії Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” допомагає чотирилапим в евакуації. Волонтери продовжують рятувати сотні собак від неминучої загибелі в селі Вільне Дніпропетровської області.
На сторінці в Facebook притулок із Бахмута нагадує, що збирає донати, які підтримують його діяльність.
Притулок “Лада”: як допомогти тваринам
Наразі притулок “Лада” опікується понад 200 собаками, які потребують допомоги. Товариство утримує хвостиків із різних найгарячіших куточків України.
“Лада”. Притулок із Бахмуту. Міста, якого вже немає. Залишилися тільки спогади. Спогади, які тримають. Та наші діточки, які не дають нам падати духом! Діточки, які вижили в пеклі попри все! Діточки, які хочуть вижити тут, в евакуації! Допоможіть зберегти найцінніше, що в нас є — життя 200+ хвостиків! Будь ласочка, не проходьте повз “Лади”,
волонтери притулку “Лада” // звертаються до небайдужих людей за допомогою
Бахмутяни нагадують, що 10 гривень або навіть менші суми дуже важливі. Притулок приймає донати:
Бахмутяни, житло яких повністю зруйноване, хочуть отримати компенсацію, аби мати змогу придбати оселі. Також вимагають коригування коефіцієнта 0,5 для Донецької області, який є одним з найнижчих в Україні. Для цього бахмутська громада планує вже завтра 6 лютого звернутися до Олени Шуляк, голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Паралельно бахмутяни збирають електронні підписи.
Про звернення до Олени Шуляк, збір підписів та вимоги — редакції розповіла Олена Сезоненко, членкиня ГО “Агенція зі сталого розвитку та інновацій”.
Компенсація за житло
Олена Сезоненко, одна з тих, хто ініціював створення листа-звернення до Олени Шуляк. Зараз збирають електронні підписи, аби зрозуміти масштаб та згуртувати людей над розв’язання проблеми. Підписати звернення можна за посиланням. Пані Олена пояснює, що готуючи звернення до нардепки, бахмутяни консультувалися з різними ГО, зокрема допомагала організація “Опора”.
Головний текст написала фахівчиня Валентина Долинська, це учасниця громадської ради, каже Олена Сезоненко. Бахмутянка пояснює, що зараз важливо заручитися підтримкою людей. У коментарях анкети, мешканці міста не лише повідомляють про руйнування, але й діляться власними історіями життя, яке зруйнували росіяни.
За ініціативою громадських організацій Бахмуту та ГО “Агенція зі сталого розвитку та інновацій” ми вимагаємо захистити права мешканців міст знищених російською агресією. Звернення до Олени Шуляк та Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,
цитата зі сторінки // Олени Сезоненко
З текстом звернення до нардепки можна ознайомитися нижче:
Звернення до Олени Шуляк / скриншот
Звернення до Олени Шуляк / скриншот
Звернення до Олени Шуляк / скриншот
Звернення до Олени Шуляк / скриншот
За словами Олени Сезоненко, звернення до Олени Шуляк — це лише перші шляхи до втілення ініціативи з наданням людям компенсацій. Лист планують передати нардепці вже завтра 6 лютого в Ірпені. Саме там відбуватиметься рада ОСББ, на якій буде присутня представниця з Бахмута, яка представляє організацію “Опора”.
“Але ж на цьому все не закінчується. Ми будемо стукатися з цією ініціативою в усі двері. Кількість людей, які підписали цей лист, постійно зростає. Їх уже 1 710 було пів години тому, зараз ще більше. Адже кожну хвилину додаються люди. І коментарі, які там залишають, вони вражають. Це біль. І вона є в кожній сім’ї. В кожній сім’ї бахмутян болить. Це питання потрібно підіймати на рівень держави”, — каже співрозмовниця.
Олена Сезоненко наголошує, що основна вимога — це визнати Бахмут та інші міста Донеччини, які мають подібні пошкодження — зруйнованим, зробити автоматичну видачу компенсації, тим особам, у яких є відповідні документи на майно. Оскільки, Бахмут є окупованим, то комісія не має доступу до міста, а саме її висновок наразі ускладнює процес видачі компенсації.
“Комісія має в автоматичному порядку збиратися та надавати свою згоду на сертифікат. Комісії із закону не викинеш, але вона не може працювати в умовах, які є зараз. Це відрізає від можливості отримання компенсації найзубожілішу частину ВПО, саму нещасну, кому нікуди повертатися, кого вирвали зі своєї землі, і вже надовго. Це надовго. Навіть звільнення території не гарантує заселення в зруйноване місто. Зруйнована вся інфраструктура на 95%”, — пояснює жінка у коментарі.
Коефіцієнт 0,5 у Донецькій області
Регіональний коефіцієнт буде визначити суму компенсації для людей, які втратили житло. Найнижчий показник — це 0,5, наразі встановлений одразу для п’яти областей України:
Чернігівська;
Черкаська;
Сумська;
Донецька;
Луганська.
“Питання найнижчого коефіцієнта для Донеччини не підіймалося на належний рівень навіть рішеннями або листами військових адміністрацій. До того ж військові адміністрації в умовах війни мають обмежений функціонал. Ми будемо здійснювати громадський тиск, поки питання не буде вирішене і поки не буде подане на розгляд“, — пояснює Олена Сизоненко.
Вона додає, що громада буде звертатися до усіх ланок, які можуть бути залучені до зміни коефіцієнта та отримання компенсацій. Відомо, що співпрацювати будуть і з міськрадою Бахмута, аби допомогти владі та разом розв’язати проблему.
“Ми будемо допомагати міській владі робити свою справу. Вони теж захочуть бути причетними до руху. Вони такі ж як і ми. Ці питання повинні підійматися і ними, а не тільки громадськістю, тому працювати треба разом. Дехто з них може просунути питання, вони ж працюють з різними комітетами, міністерствами. Моє бачення таке, що потрібно стукатися в усі двері. І не тільки зі змінами законодавства. Треба йти до благодійників, до міжнародних організацій. Не секрет, що мешканцям Київської області допомагали благодійники. В цьому напрямку, я не знаю, як працює наша Бахмутська міська рада. Я не чую нічого, що може покращити життя людей”, — резюмує Олена Сизоненко.
Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А […]
2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]
У суботу, 23 листопада, в місті Одеса відбудеться акція “Запалимо свічку памʼяті”. Її присвятять національному Дню пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада. […]
У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій […]
Допельгенгер — це літературний прийом, який у перекладі з німецької означає “двійник”. Шахраї створюють сайти-допельгенгери, аби виманити у довірливих людей кошти. В межах проєкту з […]