Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:30, 30 Січня 2024
Евакуаційний рейс / фото гуманітарна місія “Проліска”

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра.

Про це повідомляє Торецька

Евакуація населення з Торецької громади

Як зазначають представники влади, наразі важливо зберегти життя, адже ризики від активних бойових дій ростуть з кожним днем. Саме тому слід якомога швидше виїхати.

Найближчий евакуаційний рейс відбудеться вже 31 січня до Дніпра за підтримки благодійних організацій.

Залишити заявку на евакуацію може кожен охочий мешканець Торецької громади за номерами:

 • +380 (99) 601 9491, працює цілодобово;
 • +380 (66) 952 6360, працює щодня, з 08:00 до 17:00.

Евакуація з Донеччини

З питань евакуації з Донецької області слід звернутися до представників місцевої влади або ж за номером: +380 (98) 890 3318.

Якщо необхідно евакуювати особу з інвалідністю або тяжкохворого, то варто звернутися за номерами:

 • +380 (99) 710 4872;
 • +380 (99) 311 5314;
 • +380 (99) 311 5336;
 • +380 (96) 108 6048;
 • +380 (96) 108 5224.

Нагадуємо також “гарячі лінії” евакуаційних груп “Білий Янгол”, які також здійснюють безплатну евакуацію населення на напрямках:

 • Авдіївський: +380 (66) 561 9102;
 • Бахмутський: +380 (66) 561 5102;
 • Великоновосілківський: +380 (66) 561 1102;
 • Лиманський: +380 (66) 561 6102;
 • Мар’їнський: +380 (66) 561 0102.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Понад 600 ноутбуків передадуть дітям Донеччини

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:35, 30 Січня 2024
Безплатний ноутбук для ВПО
Дитина з ноутбуком / фото ілютративне

В Офісі відновлення та розбудови Донецької області в Дніпрі відбулося засідання, під час якого передали безплатні ноутбуки для дітей від Верховного Комісара ООН у справах біженців. Техніку отримають діти з вразливим соціальним статусом, це переселенці, особи з інвалідністю тощо.

Про це повідомила пресслужба Донецької ОВА.

Ноутбуки для дітей Донеччини

Першими власниками ноутбуків стали діти, які були присутні на зустрічі. Решта отримає їх згодом через місцеві військові адміністрації. Загалом планують передати 686 одиниць комп’ютерної техніки.

За словами директорки Департаменту освіти та науки Донецької ОВА Тетяни Сідашевої, такий важливий для навчання подарунок отримають:

 • діти із ВПО;
 • учні з інвалідністю;
 • діти, в чиїх сім’ях є лише мати або батько;
 • діти з малозабезпечених сімей;
 • діти з інших уразливих категорій.

Скільки дітей отримало техніку у 2023

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, минулого року близько 17 тисяч дітей потребували допомоги з ноутбуками для навчання онлайн, серед яких близько 4 тисяч проживало на території Донеччини. Усі вони протягом року отримали необідну техніку від Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.

У цьому році, загальна кількість тих, хто потребує техніку в цьому році, вже сягнула 14 тисяч.

Нагадаємо, що МОН запустив спеціальний дашборд, у якому кожний може моніторити кількість девайсів, переданих до конкретної області, населеного пункту чи конкретного закладу освіти, спостерігати, скільки девайсів отримують учні, а скільки — вчителі.

Батькам необхідно зафіксувати потребу в девайсі через подання заяви до закладу освіти, у якому навчається дитина. Важливо тримати зв’язок зі своїм закладом освіти, бо саме він вирішує, хто саме отримає девайси після того, як вони потрапляють до школи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що таке Центри життєстійкості та як вони виглядатимуть

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:50, 26 Січня 2024
Приклад центру / фото Big City Lab

Незабаром у кожній громаді планують запустити в роботу Центри життєстійкості. В них будуть надавати психосоціальну підтримку для ВПО та інших вразливих категорій громадян.

Про те, які послуги надаватимуть, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Центри життєстійкості 2024: що це таке

Центри життєстійкості — це унікальні безбар’єрні простори, в якому різні фахівці будуть надавати послуги ветеранам, волонтерам, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та усім іншим, хто потребує психосоціальної підтримки. Вони також будуть слугувати осередками для зборів громади та різних громадських активностей.

Окрім безпосередньої послуги життєстійкості, у таких Центрах будуть послуги громадських організацій, ветеранські послуги, правові, оскільки вони дуже часто йдуть в комплексі до всіх соціальних потреб людини. І, звісно, будуть послуги служби зайнятості. Бо наше завдання — повернути кожну людину до економічної самостійності,

Оксана Жолнович // міністерка соціальної політики України

Мета ініціативи доволі проста — надати людям допомогу та покращити умови для волонтерства на місцях.

Вхід
Один із варіантів дизайну Центру життєстійкості / фото Big City Lab
Другий приклад центру
Вид зверху на проєкт центру / фото Big City Lab
Комфортний центр для надання послуг
Основна частина простору / фото Big City Lab

Кошти на фінансування проєкту буде надавати держава. Своєю чергою, місцева влада буде займатися питаннями забезпечення приміщенням та організації роботи центрів.

Пілотний варіант ініціативи планують запустити вже найближчим часом в 5 регіонах держави. Після успішної реалізації, центри почнуть з’являтися на території всієї України.

Хто надаватиме послуги в центрах життєстійкості

Всі послуги в новостворених центрах життєстійкості будуть надаватися виключно громадськими організаціями та благодійними фондами, яких оберуть конкурсним способом. З вимогами та формою заявки на участь в конкурсі можна ознайомитися на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Створення комфортних просторів у громадах України

В мережі вже з’явився посібник від урбан-бюро Big City Lab зі створення Центра життєстійкості в рамках як великих міст, так і у маленьких селах. Він безплатний та містить велику кількість рекомендацій з правильної реалізації дизайнерських рішень. Наприклад, облаштування:

 • укриття;
 • паркінгу для авто та велосипедів;
 • фойє;
 • дитячих кімнат;
 • вбиральні;
 • кімнат для групових занять та індивідуальних консультацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати родині загиблого

Грошова допомога для військових та рідних загиблих: як отримати бахмутянам

У 2024 році родини загиблих бахмутян (йдеться про рідних військовослужбовців) можуть розраховувати на грошову підтримку коштом бюджету Бахмутської територіальної громади. Яку виплати можуть отримати рідні […]

Опалення Краматорськ

Краматорськ планує витратити понад 1 млн грн на розробку документації для котельні

Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради планує витратити понад 1 мільйон гривень на розробку проєктно-кошторисної документації по будівництву модульної газової котельні. […]

Кредит під 3 відсотки

Як ВПО отримати доступний кредит на власне житло: покрокова інструкція

В Україні діє програма пільгового іпотечного кредитування для переселенців, кошти для якої надала Німеччини. В межах цієї програми сім’ї ВПО мають змогу придбати житло за […]

Допомога ВПО у Дніпрі

Ліки та іграшки для дітей: де ВПО видадуть допомогу

Переселенці, які проживають у місті Дніпро, а також прилеглих населених пунктах: Таромське, Підгородне і Сурсько-Литовське, зможуть отримати гуманітарну допомогу. Йдеться про лікарські препарати, засоби гігієни, […]

Жінки безплатне навчання

Академія дипломатії для дівчат: як потрапити на навчання

Можливості для дівчат в Україні зростають з кожним роком. Якщо ви мріяли працювати у сфері дипломатії, то для вас є унікальна можливість доєднатися до навчання […]