Як купити український номер за кордоном: пояснення для українців з ТОТ у ЄС

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 20 Березня 2025
Цифровий номер для Українців за кордоном / фото ілюстративне, iStock

Українці, які виїхали з ТОТ й опинилися на території країн ЄС, можуть купити новий український номер та спілкуватися з близькими. Допомогти в цьому можуть сучасні технології, а саме eSIM.

Детальніше про те, що це за технологія та як громадянам й громадянкам придбати за кордоном український номер, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке технологія eSIM

eSIM або embedded SIM — це вбудована SIM-карта, яка замінює традиційний фізичний варіант і може виконувати всі ті ж функції. Вона працює на основі спеціального чипа, інтегрованого у пристрій (смартфон, планшет тощо), який може змінювати мобільного оператора без необхідності використання карти.

Завантажувати цифрову SIM-карту можна шляхом сканування QR-коду. Це означає, що користувачі отримують можливість купувати або міняти SIM-карту віддалено, не витрачаючи час на похід до магазину для отримання фізичної карти.

Види SIM-карток / фото ілюстративне, iStock

Технологія не нова у світі, але в Україні вона з’явилася наприкінці 2021 року в переліку послуг таких операторів, як Vodafone, Київстар та Lifecell. Наразі ж цифрові SIM-карти є доступним не тільки для громадян та громадянок в Україні, але й поза її межами.

Як перевірити наявність eSIM на телефоні

Станом на зараз далеко не всі смартфони мають функцію цифрової SIM-карти. Перевірити її наявність можна безпосередньо в переліку характеристик девайсу на сайті виробника, а також за допомогою невеликої послідовності дій.

Так, користувачам iPhone потрібно:

  • відкрити налаштування;
  • обрати в розділ “Стільникові дані”;
  • якщо в новій вкладці є розділ “Додати картку eSIM”, то на телефоні є підтримка цифрової SIM-карти.

Підтримка віртуальної картки на телефонах, що працюють на Android більш фрагментарна, оскільки залежить від конкретної моделі та виробника. Редакція Бахмут IN.UA публікує покрокову інструкцію перевірки для мобільних телефонів Samsung:

  • відкрити налаштування;
  • обрати розділ “Підключення” та натиснути на “Менеджер SIM-карт”;
  • якщо відобразився “Додати картку eSIM”, то девайс має підтримку цифрової SIM-карти.

Як приєднати eSIM до свого смартфона

Для того, щоб почати використовувати цифрову SIM-карту на своєму пристрої, треба придбати стартовий пакет eSim будь-якого українського оператора. Умови та ціни різняться, тому обирайте відповідно до ваших потреб:

Після купівлі тарифу необхідно завантажити eSim профіль у телефон через налаштування.

Для користувачів iPhone треба:

  • зайти в меню “Параметри”;
  • натиснути “Стільникові дані”;
  • обрати “Додати стільниковий план”;
  • просканувати спеціальний QR-код та дотримуватися подальших інструкцій.

Для користувачів Android треба:

  • зайти в меню “Налаштування”;
  • обрати пункт “Підключення”;
  • далі зайти у “Диспетчер SIM-картки” та натиснути “Додавання нового мобільного тарифного плану”;
  • обрати “Додавання за допомогою QR-коду”;
  • просканувати спеціальний QR-код та дотримуватися подальших інструкцій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

Семаковська Тетяна 18:10, 14 Липня 2025
Нотаріус на ТОТ / фото росджерела

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою юридичною репутацією та мінімальною кількістю відгуків.

Детальніше про нових “нотаріусів” міста Бахмут — у матеріалі Бахмут IN.UA.

“Нотаріуси” в Бахмуті на ТОТ: кого призначили росіяни

Новина з призначенням / скриншот

У тимчасово окупованому Бахмуті російська адміністрація призначила перших двох “нотаріусів”. Обидві — приватні юристки, внесені до спеціального реєстру як так званої “днр”, так і міністерства юстиції рф.

Перша — Васильєва Марина Дмитрівна. Вона працює в місті Донецьк, на вулиці Куйбишева, будинок 163, і надає широкий спектр нотаріальних послуг для громадян. Імовірно, її діяльність починалася в Україні, але згодом вона почала працювати в російському юридичному полі.

Відгук про юристку / скриншот

Відомо, що інформації про неї небагато. Утім, на “Яндекс Картах” можна побачити кілька відгуків, серед яких є й негативні. В одному з них стверджується, що нотаріус “юридично безграмотна”, “упереджена” та постійно нав’язує непотрібні послуги, зокрема — адвокатську фірму свого знайомого. Крім того, автор зазначає, що юристка постійно затягує строки та має організаційні проблеми, через що “на один час може прийти до п’яти осіб”.

Інформація про Ладу Ілієнко з реєстру / скриншот

Інша “нотаріус” на ТОТ — Ілієнко Лада Олексіївна, яка також працює в Донецьку за адресою: проспект Миру, 8. Вона внесена до російського реєстру нотаріусів та веде діяльність у приватному порядку. Інформації про неї в мережі майже немає, як і відгуків щодо її роботи.

Що передувало

Нагадаємо, що 3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та подальшу інтеграцію українських земель у правову систему рф.

Документ передбачає утворення “Артемівського районного нотаріального округу” в межах Бахмутського району, де, мають працювати 5 осіб.

Зазначимо, що через нотаріусів на окупованих територіях, зокрема й в Бахмуті, можуть регулювати перереєстрацію майна, спадщину, зобов’язання, інші юридичні питання тощо. Також нотаріуси збирають інформацію про громадян та їхні активи, що важливо для системи окупаційної влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:40, 14 Липня 2025
Анонс програми / фото Міністерства освіти та науки України

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без конкуренції з іншими абітурієнтами.

Про це повідомили представники Міністерства освіти та науки України.

Вступ до університетів для абітурієнтів з ТОТ 2025

В Україні для молоді з ТОТ розроблено спеціальну спрощену систему вступу до будь-якого закладу вищої освіти. Скористатися нею можуть вступники незалежно від того, чи мають вони українські документи — наприклад, паспорт або атестат.

Спрощена система передбачає окрему кількість місць у ЗВО по всій Україні, які надаються за спеціальною квотою — без конкурсу з іншими абітурієнтами. Вступ за цими місцями передбачає проходження співбесіди замість НМТ та зарахування на бюджетну форму навчання.

Представники МОН додають, що після зарахування вступник отримує статус студента, який передбачає доступ до гуртожитку, стипендії та пільг. У разі потреби абітурієнт також може оформити статус ВПО та регулярно отримувати різноманітну допомогу, зокрема грошову.

Як скористатися

Проєкт допомоги студентам з ТОТ реалізується в межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA. Ініціатива передбачає:

  • надання житла;
  • допомогу з документами;
  • супровід;
  • психологічну та медичну допомогу.

Детальніше з умовами та інструкцією з подання заяви на участь у програмі можна ознайомитися на офіційному сайті Bring Kids Back UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою […]

Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без […]

16:40, 14.07.2025 Скопіч Дмитро

“Курорт” у зруйнованому Бахмуті: окупанти опублікували свіже відео з вулиці Вартових неба (Чайковського)

Росіяни опублікували нове відео з тимчасово окупованого Бахмута, яке, ймовірно, було зняте у липні 2025 року. На ньому видно сучасний вигляд вулиць Вартових Неба (Чайковського) […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]