“юнармійці” у військовій частині ростовської області / фото ілюстративне, росджерела
На тимчасово окупованих територіях України російська влада посилює ідеологічний контроль над так званими “навігаторами дитинства” – людьми, які відповідають за виховання дітей у дусі російської пропаганди.
За даними активістів, від “навігаторів” вимагають підписання спеціальних угод, у яких вони зобов’язуються підтримувати політику рф та сприяти формуванню “правильних цінностей” у дітей.
Як повідомляє рух опору “Жовта Стрічка”, на зборах “навігаторів” дедалі більше уваги приділяють саме ідеологічній роботі. Учасників навчають розпізнавати нелояльних дітей і “правильно” працювати з тими, хто демонструє проукраїнські погляди.
За словами джерел, не всі “навігатори” щиро підтримують ці методи, однак відмова від підписання угоди може призвести до звільнення або навіть репресій з боку окупантів.
Українські захисники, які повернулися додому / фото Володимир Зеленський
Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні.
Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України.
Обмін полоненими 19 березня
19 березня підтвердили повернення додому 175 українських військових. За словами Володимира Зеленського, ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких росія переслідувала за вигадані злочини. Це один з найбільших обмінів.
Перші обійми після розлуки / фото Володимир Зеленський
Оборонці повертаються додому / фото Володимир Зеленський
Українські воїни вдома / фото Володимир Зеленський
Військовим надають медичну та психологічну допомогу / фото Володимир Зеленський
Воїн з українським прапором / фото Володимир Зеленський
Перші кроки вдома / фото Володимир Зеленський
Українські захисники вдома / фото Володимир Зеленський
Машини швидкої у зоні обміну / фото Володимир Зеленський
На дорогах Курахового валяються уламки / фото з росджерел
Російський волонтер андрій лисенко опублікував відео, у якому за його словами він привіз допомогу жителям тимчасово окупованого Курахового. Серед допомоги людям привезли насіння овочів та фруктів, пише нібито волонтер. Проте, що території Курахового є небезпечними для посіву, адже там йшли бої та можуть лишатися вибухонебезпечні предмети, окупанти не згадують.
Більше про це, читайте в матеріалі.
Курахове, останні новини з міста
В окупованому Кураховому в якості гумдопомоги привели насіння / фото з росжерел
У листопаді 2024 року за Курахове почалися важкі бої, росіяни наступали на місто одразу з трьох боків. Атаки на місто йшли механізовані, окупанти висаджували піхоту, вели бойові дії на території Курахового, зокрема в районі школи №3.
11 листопада окупаційна армія підірвала Курахівську дамбу, підтопивши дороги. Обстежити дамбу і прилеглу до неї територію було неможливо через складну безпекову ситуацію. Там тривали інтенсивні обстріли. Внаслідок бойових дій на території Курахового залишилися вибухонебезпечні предмети.
Насіння як допомога
Росіяни привезли жителям Курахового, територія якого нерозмінована, насіння для висадки / фото з росджерел
Саме місто на кадрах окупантів досі не розчищене, на дорогах уламки, про розмінування територій для безпеки жителів, які залишилися в Кураховому, не йдеться.
В’їзд у Курахове зараз / фото з росджерел
Проте росіяни, серед гуманітарної допомоги, привезли людям насіння овочів та фруктів, тим самим наражаючи людей на небезпеку. Адже сільськогосподарська робота для тих, хто вирішить висадити насіння на не розмінованих землях, може завершитись летально.
Актуальний вигляд Курахового / фото з росджерел
Крім того, росіяни не проводили жодних робіт з очищення грунту після бойових дій. Відтак, невідомо, який вплив на городину матимуть речовини, які залишилися в землі після боїв в місті.
Зазначимо, що в деокупованому Святогірську кілька місяців проводили розмінування, щоб убезпечити місцевих. Після окупантів тут залишилися протипіхотні міни та інші предмети. Людям розяснювали як діяти у разі їх виявлення. Водночас росіяни свідомо ігнорують безпеку жителів на ТОТ, а замість реальної допомоги людей спонукають сіяти городину у місті, де ще не провели жодних безпекових робіт.
Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні. Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України. Обмін полоненими 19 березня 19 […]
Російський волонтер андрій лисенко опублікував відео, у якому за його словами він привіз допомогу жителям тимчасово окупованого Курахового. Серед допомоги людям привезли насіння овочів та […]
19 березня народилася Ліна Костенко, сьогодні їй виповнюється 95 років. Українська поетеса-шістдесятниця, вірші якої для кожного та кожної мають особливий сенс створила десяток поезій, які […]
Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]
З 29 січня 2025 року в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для ВПО. Допомогу можуть отримати переселенці, які мають родинні зв’язки і […]