31 серпня в дію увійшов оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які держава буде відшкодувати. До переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові.
Про це інформує МОЗ
Паліативні пацієнти з вересня можуть безплатно купувати знеболення
З вересня паліативні пацієнти (це пацієнти із важкими недугами, як от туберкульоз, ВІЛ, СНІД тощо), які потребують знеболення, зможуть отримати ліки за електронним рецептом від сімейного лікаря.
А уже з жовтня пацієнти з діабетом І типу почнуть отримувати тест-смужки за програмою відшкодування.
У програму включили шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з НСЗУ.
Чи можуть бахмутяни, які є паліативними пацієнтами отримати безплатне знеболення чи тест-смужки?
Оновлений реєстр запрацює для усіх громадян, які числяться як паліативні пацієнти. Тож, бахмутяни, які раніше витрачалися на ліки чи тест-смужки.
Для того, щоби отримати знеболювальні необхідно:
1. Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря. Нагадаємо, що в Броварах працює Бахмутська релокована лікарня, також є філія в Києві та Дніпрі.
Де працюють Бахмутські лікарні:
- Бровари, вулиця Київська, 177. Записатися на прийом можна в реєстратурі за номерами телефонів: +380671144108; +380500603990; +380671170181.
- Київ, вулиця Здолбунівська, 3 Б, це Дарницький район. Номер амбулаторії: 05006379420;
- Дніпро, проспект Мануйлівський, буд. 5.
Для пацієнтів з онкологією потрібно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та сформує е-рецепт.
Читайте також: Електронний рецепт на ліки: все, що потрібно знати про зміни з квітня 2023 року?
Для пацієнтів із психічними розладами потрібно звернутися до лікаря-психіатра.
Усі інші пацієнти можуть звертатися за направленням сімейного лікаря, який випише знеболювальні засоби.
2. Після формування рецепта пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення. Для тих пацієнтів, які зареєструвалися в ЕСОЗ не за номером телефона, а за документами, лікар надрукує інформаційну довідку, яка міститиме всю необхідну інформацію про рецепт.
3. Далі ви йдете в аптеку, яка має договір з НСЗУ з електронним рецептом, аптеку шукаємо тут. Для погашення рецепта достатньо назвати фармацевту номер рецепта та код його погашення або надати інформаційну довідку.
4. Потім ви обираєте серед наявних препаратів необхідну торгову назву та отримуєте знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою в аптеці з договором з НСЗУ.
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!