Уряд ухвалив рішення з 1 вересня продовжити на пів року виплати людям з-поміж ВПО. Це стосуватиметься тих, кому допомога була призначена автоматично і тих, хто писав заяву на продовження виплат.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністрка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Виплати ВПО з 1 вересня
За словами Ірини Верещук, уряд прийняв рішення продовжити надавати грошову допомогу для ВПО ще на 6 місяців. Це стосується тих, хто раніше отримував кошти. Тобто, у вересні продовжать виплати ВПО тим, кому допомога призначена автоматично, і тим, кому ухвалили заявку на продовження виплат.
Віцепрем’єр-міністрка також зазначила, що до неї регулярно звертаються ВПО зі скаргою щодо роботи деяких представників міської влади. Вони погрожують позбавити їх виплат, якщо діти не навчатимуться в офлайн-режимі з 1 вересня. Очільниця Міністерства реінтеграції уточнила, що ВПО, діти яких із нового навчального року навчатимуться в онлайн-режимі, не будуть позбавлені виплат.
Скільки отримують ВПО
Громадяни, які проживають в Україні та мають спеціальний статус внутрішньо переміщеної особи, регулярно отримують від держави грошові виплати 15-го та 28-го числа кожного місяця. Вони становлять:
У мережіпоширюютьоголошеннявід нібито польського центру зайнятості, який, мовляв, через припинення допомоги українцям, пропонує роботу прибиральника, санітара, посудомийника з низькою оплатою.
Однак, це фейк. Польський центр зайнятості не розміщував такого оголошення.
Робота в Польщі: старий-новий фейк
Пошук зображення через Google Lens показав, що фейкове оголошення вже не вперше з’являється в інфопросторі. Перші публікації датуються 2022 роком і активно поширювалася у російських медіа та форумах. А зараз, у 2024 році, фейк набув нового життя.
За вказаною адресою в кінці оголошення розташований польський центр зайнятості, який пропонує роботу всім охочим. На сторінці у Facebook компанія описує себе сертифікованою агенцією з працевлаштувань співробітників у Польщі та за кордоном. У їхній стрічці новин можна побачити оголошення з пропозиціями роботи польською, українською, російською мовами з номерами телефонів для швидкого зв’язку.
Також, ми помітили прикріплений допис від агенції ще від липня 2022 року. Це заява-спростування самої компанії щодо фейковоcті оголошення: “Таких пропозицій, тим більше з такими ставками, наше агентство ніколи не публікувало та не надавало. Просимо всіх уважно фільтрувати інформацію та звертати увагу лише на офіційні джерела та пропозиції на сайті, так само на підтверджених профілях співробітників фірми”.
Окрім нібито вакансій, у фейковому оголошені повідомляють про начебто припинення виплат для українців. Ймовірно, автори фейку мали на увазі грошову допомогу для біженців. У день, коли вперше опублікували фейк — 6 липня — вийшло інтерв’ю тодішнього заступника міністра внутрішніх справ та адміністрації Павела Шефернакера про плани щодо припинення виплат. Однак, мова йшла про гроші, які держава перераховує полякам, що прихистили українців у себе вдома. А не про допомогу безпосередньо біженцям. Тоді про припинення виплат для них не було жодної мови. Також тоді Шефернакер зазначив, що не всі польські сім’ї, що прихистили українців, позбудуться виплат, а лише ті, хто не має фінансових проблем.
Підписи пропагандистських каналів та авторів на форумах вказує, що першочергово фейк створений для висміювання українців, які через повномасштабне вторгнення змушені були переїхати до нової країни та шукати нову роботу. Починати нове життя. Так кремлівські автори намагались посіяти серед них відчуття ізольованості та безпорадності, нав’язуючи думку, що через національність вони не зможуть знайти роботу з гідною оплатою праці. Така дезінформація спрямована на підрив морального духу переселенців.
Проросійський Телеграм-канал «Новости и Сводки ДНР» розмістив фото, на якому зображено рекламу із заохоченням жінок до вступу до ЗСУ. Автори наголосили на схожості зображеної жінки з Оленою Зеленською.
Чи існує це оголошення насправді — читайте у матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.
Зеленська закликає вступити до лав ЗСУ
Судячи з фотографії, реклама розміщена в громадському транспорті. Задля виявлення більшої кількості подробиць недостатньо деталей на зображенні.
Автор опублікував пост, залишивши тільки свою суб’єктивну думку стосовно реклами, однак не зазначив важливу інформацію: у якому місті, у якому транспорті помітили це оголошення. Через відсутність цих фактів публікація є сумнівною. Можна припустити, що пропагандисти могли самостійно повісити рекламу та зробити знімок, щоб розповсюдити дезінформацію про нібито заклик вступити до армії від жінки, що схожа на дружину президента.
Що не так з оформленням оголошення
По-перше, ні на сайті ЗСУ, ані загалом у пошуку в Гугл подібної реклами немає. По-друге, попри відсутність помилок у написанні тексту в рекламі, є сумніви щодо правильності її оформлення. Загалом усі фрази, використані в оголошенні, збігаються з оригінальними в ZSU.team. Але якщо звернути увагу на розташування слів-закликів, контактних даних, то на фото воно відрізняється від справжніх реклам ЗСУ.
В усіх рекламах назва «Збройні Сили України» розташована знизу, як і назва сайту. Текст виконаний у помаранчевому та білому кольорах жирним шрифтом, на відміну від, імовірно, підробленого пропагандистами.
Silvano Trotta dans les réseaux sociaux
Попри те, що у дописі “Новости і Сводки ДНР” є лише натяк на те, що жінка на фото схожа на Олену Зеленську, у мережі можна знайти дописи, що прямо це стверджують.
До прикладу, у соцмережі Х (колишній Twitter) акаунт Silvano Trotta, що налічує майже 200 тисяч підписників, французською мовою пише: “Олена Зеленська дружина Зеленського закликає дівчат на передову. Олена “подумки” з тими, кого посилає в бій. Тільки “подумки”. Вона, з іншого боку, продовжує накопичувати статки подружжя на рахунках їхніх податкових гаваней”.
Скриншот допису / автоматичний переклад
В описі акаунту автора цього посту, Сільвано Тротта, немає інформації про його діяльність. Французські ЗМІ називають його конспірологом та прихильником теорії змови. Він веде публічний Telegram канал, який має 151 тисячу підписників. Туди він публікує повторну інформацію з Х:, критика України, української влади, публікація російських наративів, підтримка американських республіканців, антивакцинаторство тощо.
Вбивши це ім’я у Google, бачимо, що чоловік має акаунт у RuTube — це російський аналог YouTube. Там він публікує авторські антинаукові відео та ролики, присвячені критиці коронавірусної пандемії.
У Вконтакте акаунт публічної сторінки “Самооборона Горловки” зробила допис на основі публікації француза Сільвано. Його називають “французським підприємцем”, а сама публікація знову просуває російський наратив та критикує “западних лидеров”.
Таким чином публікація неперевіреного знімка з “Оленою Зеленською, що закликає жінок на фронт” дав зайвий привід іноземцю з широкою аудиторією в соцмережах опублікувати антиукраїнський допис.
Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]
В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги. Редакція […]
Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]
У Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Одеській та Дніпропетровській областях стартував новий проєкт від “Карітас”, який отримав назву REMARKET “Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку […]