Літакопад, бійки в Криму, підготовка до “виборів”: що відбувалось на ТОТ за останній тиждень

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 12:45, 2 Березня 2024
Окупований Донецьк
“Псевдовибори” на ТОТ / фото росЗМІ

Російські загарбники продовжують тимчасово утримувати українські території. Попри складну ситуацію та небезпеку в регіонах, минув ще один тиждень, який приніс окупантам нові болючі втрати в живій силі та техніці на лінії фронту. Незважаючи на відсутність прав та свобод на ТОТ, а саме: нав’язування кремлівської пропаганди, підготовки до псевдовиборів, паспортизація та репресії, українці в окупації продовжують далі чинити спротив та допомагати армії. 

У цьому матеріалі ми розглянемо головні події, які відбувалися на тимчасово окупованих територіях за останній тиждень. 

Вибухи на ТОТ

Цього тижня вибухи були зафіксовані у Донецьку, Макіївці, Горлівці та Оленівці на Донеччині, у Бердянську на Запоріжжі, у Севастополі, Сімферопольському та Красногвардійському районі у Криму. Окупаційна влада у Криму зазначила, що це була робота ППО та збиття БПЛА над півостровом, про наслідки не повідомляли.

Допис у соцмережі
Колаборант кулємзін прозвітував про результат прильотів по Донецьку / скриншот

Гуманітарна ситуація на ТОТ

Гуманітарна ситуація в окупації залишається складною. В Рубіжному на Луганщині, як зазначає Артем Лисогор, очільник Луганської ОВА, немає перспектив, що росіяни почнуть відбудовувати місто. 

“Протягом півтора року після окупації в Рубіжному ні про яке відновлення не було й думки. Тільки наприкінці 2023-го в місті почали з’являтися підрядні компанії гастролерів та складатися плани відбудови. Більша частина населеного пункту зруйнована вщент, але у чергу ремонтів потрапили менше 30 будинків — виключно вцілілі, де можна показово і швидко зробити якісь роботи. За пошкоджені й тим більше зруйновані багатоповерхівки ніхто братися не збирається”, — підкреслює очільник Луганської ОВА. 

Руйнування
Зруйноване Рубіжне / скриншот

У Лисичанську місцеві скаржаться на відсутність роботи комунальних служб. Підприємства, які займаються відновлювальними роботами, надають тільки ті ремонтні послуги, на яких найняли осіб. Ще більш проблематичним залишається викликати ремонтників: у місті через відсутність мобільного зв’язку місцеві мають або дзвонити у таксофон, або йти пішки.

“Деякі підприємства виконують відновлювальні роботи, але працюють там особи, яких найняли на конкретний вид ремонтів. Усе інше їх не стосується. Як от аварійні ситуації. Таких бригад в населеному пункті немає. Можна зателефонувати з таксофону і спробувати викликати, або пройти пішки декілька кілометрів і написати заяву. Проте — виїжджати нікому”, — констатує Лисогор. 

Руйнування
Зруйнований Лисичанськ / фото з відкритих джерел

У окупованому Шахтарську на Донеччині так званий мер міста олександр шатов заявив, що 70% водопровідних мереж уже непридатні. Більш ніж половина “погодинної” води, що начебто поставляється, не доходить до квартир.

Влада так званої днр скасувала рух популярних міжміських маршрутів, які курсували по території області через “відсутність ліцензії у перевізника”. У якого саме перевізника відібрали ліцензію, загарбники не уточнили. Скасували рух за наступними маршрутами:

  • Комсомольське — Донецьк (Південний автовокзал);
  • Новий Світ — Донецьк (Південний автовокзал);
  • Новий Світ — Старобешеве.

Русифікація на ТОТ

26 лютого 2024 владімір путін, президент рф “вніс” 4 новоокуповані регіони, а саме Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області у так званий південний військовий округ. Раніше туди “увійшли” окупована АР Крим та місто Севастополь. Чіткого пояснення з боку кремля, навіщо це було зроблено немає. Іван Федоров, голова Запорізької ОВА прокоментував цю подію та зазначив, що путін це робить, щоб начебто узаконити захоплені території, в першу чергу. 

“Тиран, що вижив з розуму, всіляко намагається узаконити захоплені населені пункти України у своїй недодержаві. А ще — мати змогу “офіційно” мобілізувати українських чоловіків на ТОТ”, — підкреслив голова Запорізької ОВА. 

документ рф
Наказ путіна про “внесення” окупованих регіонів до південного військового округу рф / скриншот

Жителів захопленої Авдіївки росіяни планують залучити на вибори путіна. Як зазначив так званий голова виборчої комісії днр володимир висоцький, що вся псевдореспубліка є “колишньою” Донецькою областю України, тому і мешканці також мають право на начебто волевиявлення. 

“Авдіївці теж наші громадяни, якщо згадувати 2014 рік, авдіївці точно так само активно голосували за вступ до російської федерації. Це теж наші громадяни, це теж наші люди. Тому ми як виборча комісія створимо абсолютно все і створюємо абсолютно всі умови для їхнього якісного волевиявлення”, — розповів висоцький місцевим пропагандистам.

Нагадаємо, що після захоплення міста пропаганди прозвітували про отримання мешканцями Авдіївки російських паспортів. А на території окупованої Донеччини, за даними еvocation.info, встановлено 611 вибіркових дільниць та створено так звані територіальні комісії щонайменше у 20 населених пунктах регіону. 

Адреси дільниць
Де розташовні фейкові виборчі дільниці / інфографіка Evocation.info

“Волевиявлятись” навчали й футболістів фейкового футбольного клубу “шахтар”, який відкрили вже окупанти. Там провели відповідні заходи та бесіди, щоб спортсмени могли зробити нібито правильний вибір. 

Допис у соцмережі
Спортсмени слухають про голосування на виборах путіна / скриншот/фото с росджерел

Загарбники продовжують тероризувати місцеве населення. На тлі заяв дмитра медведева, заступника голови радбезу рф про те, щоб відправляти у Сибір незгодних з російським режимом на ТОТ, тобто депортувати українців, приєднався олександр малькевич, член громадської палати рф.

“Ми пропонуємо цю ініціативу втілити в життя, посилити й розширити. Тобто “ждуни” з “новоросії” і “Донбасу” повинні спокутувати свою провину на будівництвах Сибіру, Далекого Сходу, Крайньої Півночі, а й зворотна має бути історія. Так звані “ліберальні” активісти й шкідники з російської глибинки повинні відпрацьовувати на відбудові, на будівництвах якраз “Донбасу” і “новоросії”. Особливо це стосується тих, хто розповідає, що росія сама себе обстрілює, що ніяка спеціальна військова операція не була потрібна, і так далі”, — заявив російський політик. 

Окупанти
Росіяни хочуть депортувати незгодних з війною українців / фото з відкритих джерел 

У радянські час українці вже стикались з депортаціями в інші віддалені регіони тодішньої срср. Протягом 1939-1940 років сталінська влада вивезла за різними підрахунками від 10 до 20 відсотків населення Західної України у північні регіони російської радянської федеративної соціалістичної республіки, у тому числі у Сибір. Сталін у період 1939-1940 років захопив Західну Україну, Західну білорусь та країни Балтії (сучасні Литва, Латвія та Естонія), після чого почались масові хвилі депортацій на територію радянського союзу. 

Представники пвк “ведмідь” влаштували бійку в Криму

В ніч на 23 лютого 2024 року у населеному пункті Чорноморське в окупованому Криму бойовики з пвк “ведмідь” влаштували бійку з відвідувачами місцевого кафе “Фортеця (Крепость)”. Причиною стало те, що нібито двом бойовикам не сподобалась поведінка відпочивальників і ті викликали підмогу — озброєні загарбники увірвались у кафе, почали бити відвідувачів та поклали всіх обличчям до підлоги.

Командир бойовиків пояснив це тим, що нібито є загроза проникнення українських ДРГ, тому вони мають реагувати на кожний “чих”. 

Російський ліберальний Telegram-канал ASTRA зміг ідентифікувати 10 бойовиків, хто брав участь в озброєному нападі на місцевих мешканців у кафе. Натомість окупаційний слідчий комітет росії в Криму порушив кримінальну справу проти нападників та інкримінував їм хуліганство.

Бійка в Криму
Озброєні бойовики влаштували бійку / скриншот

Літакопад на Сході України та “бавовна” на полігоні

Протягом тижня росіяни продовжують зазнавати великих втрат на фронті. Окрім живої сили, важкої техніки та артилерії, росіяни знов втратили декілька одиниць авіації. 

“Схоже, до них не доходить! Ніяких висновків не роблять російські пілоти!”, — саме так відповів Микола Олещук, командувач Повітряних сил ЗСУ на падіння двох літаків “СУ-34” 29 лютого 2024 року на Сході України.

Загалом окупанти втратили 5 літаків за тиждень: 2 літаки “СУ-34” 27 лютого 2024 року та 3 винищувачі “СУ-34” 29 лютого 2024 року. Загалом протягом лютого 2024 року Сили оборони України знищили 13 одиниць бойової авіації. 

Знищені літаки рф
Втрати авіації росіян за лютий / інфографіка Міноборони України

Російські воєнкори знов заявили про “бавовну”. Цього разу Сили оборони України вразили полігон в окупованій Оленівці на Донеччині. За інформацією окупантів, внаслідок прильоту 2 ракет від HIMARS загинули 19 військових, зокрема військовий командир та ще 12 окупантів було поранено. Інформацію щодо прильоту підтвердив і Генштаб ЗСУ. Там заявили, що вдарили за допомогою реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). З якої саме РСЗВ завдали удару, у пресслужбі не уточнили.  

Ситуація в окупації не покращується. Попри гучні заяви представників кремля про “покращення життя”, люди й досі залишаються віч-на-віч зі своїми проблемами та мають, буквально, виживати. Сьогоднішня реальність на ТОТ — це пусті обіцянки ватажків, масова паспортизація, цензура, відсутність прав людини та примус забути все українське. Чоловіків готують до чергової хвилі мобілізації, щоб відправити на фронт воювати проти ЗСУ. 
А ми маємо нагадати, що люди в окупації чекають на скоріше звільнення від окупантів. АР Крим, Донеччина, Луганщина, Херсонщина та Запоріжжя — це Україна!

Раніше у дайджесті новин з окупації ми розповідали про затоплений біля берегів Криму великий десантний корабель “цезар куніков”, приїзд у тимчасово окуповану Горлівку філіпа кіркорова та гуманітарну катастрофу на ТОТ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 27 Липня 2024
Стереотипи суттєво впливають на життя чоловіків / ілюстрація Бахмут IN.UA

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві та стале уявлення про маскулінне призводять до багатьох проблем.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася на цю тему з головою “ТатоХаб.Хмельницький” Єгором Рибаком, який займається волонтерством, допомагає татам та ВПО та просуває ідеї гендерної рівності в країні.

Гендерні стереотипи щодо чоловіків

Ґендерні стереотипи — це стійкі, повторювані, загальноприйняті уявлення (думки) про місце та виконувані ролі того чи іншого гендеру в суспільстві, а також про особистість людей тієї чи іншої гендерної ідентичності. Іншими словами, вони можуть впливати на життя як жінок, так і чоловіків.

Стереотипів, які стосуються саме чоловіків, дуже багато. Утім, найбільш виразними, які впливають на багато процесів у житті, можна вважати “чоловіки не плачуть та не жаліються” і “чоловік — годувальник”.

“Чоловіки не плачуть” та здоров’я

Демонстрація стереотипу / фото ілюстративне

“Чоловіки не плачуть” — це стереотип, який ґрунтується на думці про те, що представники чоловічої статі повинні бути сильними, слугувати опорою для інших. Така людина “не може мати психологічних проблем”. Це призводить до того, що чоловіки не хочуть розповідати про власні труднощі чи внутрішню боротьбу, щоб не виглядати в очах суспільства якимось не такими. 

Який же це має фактичний результат? За даними МОЗ України, упродовж 2021 року, тобто до великої війни, було зареєстровано 5 914 самогубств. Найбільше вкоротили собі віку саме чоловіки — 87%, коли на жінок припадає лише 13%. Такі результати пов’язані зокрема і з гендерними стереотипами, оскільки вважається, що жінки більш слабкі, можуть жалітися і ділитися переживаннями з близькими, тоді коли чоловіки на звичайне запитання “як ти” зазвичай відповідають “ок”.

Сталий стереотип “чоловіки не плачуть” має суттєвий вплив і на фізичне здоров’я чоловіків. За даними соціологічного опитування у дослідженні “Сучасне розуміння маскулінності“, 52% чоловіків оцінюють власне здоров’я як добре або відмінне. При цьому 45% опитаних чоловіків зазначили, що не зверталися до лікарів протягом останнього року, а кожен сьомий — протягом останніх п’яти років. І це не пов’язано з рівнем доступності медичних послуг. Такі результати можуть свідчити про те, що чоловіки не хочуть показувати власні проблеми зі здоров’ям “на публіку”, а тому часто ігнорують обстеження у медиків.

Варто зазначити, що цей стереотип став основою у вихованні хлопчиків, котрий буквально забороняє слабкість, емоції чи прохання про допомогу в тяжку мить.

В молодому віці такі ідеї про маскулінність чоловіків, що “чоловіки не плачуть”, “чоловіки не відчувають” стають критичними. Коли це підлітковий вік, тобто період різних емоційних коливань, стереотипи призводять до накопичення негативу. Вже тоді, коли його стає занадто багато, виникають емоційні сплески, які можуть не дуже гарно позначитися на людей навколо,

Єгор Рибак // голова ГО “ТатоХаб.Хмельницький”

“Мисливець та годувальник”: чи можуть чоловіки мати іншу роль

Чоловіки також можуть виховувати дітей / фото ілюстративне

Ще один найяскравіший приклад — це розділення чоловічих та жіночих ролей за принципом “берегиня” та “мисливець”. На основі цього формуються уявлення про розподіл сімейних обов’язків: нібито головний обов’язок жінки — народжувати дітей та організовувати побут, а чоловік має забезпечувати родину грошима чи житлом. При цьому ігнорується те, що чоловіки також можуть брати участь у вихованні дитини та інших аспектах побуту.

За словами Єгора Рибака, такий стереотип також нав’язується в дитинстві та стає тим, що формує модель поведінки чоловіка у відносинах:

Коли хлопчик починає гратися з ляльками, то в нього забирають ці іграшки, адже вони не “хлопчачі, а “дівочі”. Є приклад, як це може впливати на майбутнє. Потрібно розуміти, що майбутній чоловік, коли грається з ляльками, він не бере на себе роль мами, як здається батькам. Він бере на себе роль батька. Він грає з маленькою дитиною, з тією маленькою лялечкою. І згодом ми бачимо таку картину в педагогічних центрах або в пологових будинках, що жінка народила дитину, а її  дають чоловіку, який починає говорити “що це таке”, “я не знаю, що з нею робити” або “заберіть її швидше,

Єгор Рибак // голова ГО “ТатоХаб.Хмельницький”

Останнім часом в Україні відбуваються зміни, які сильно впливають на стереотипні ролі чоловіків у відносинах. Наприклад, як зазначає голова “ТатоХаб.Хмельницький”, чоловіки можуть піти у відпустку для догляду за дитиною чи дітьми.Наприклад, цим правом у 2017 році скористалися 3%. Цей факт є повноцінним прикладом знищенням стереотипів.

Стереотипи та як з ними боротися

Стереотипи обмежують життя людей / ілюстрація з відкритих джерел

Боротьба зі стереотипами — важливий напрямок в суспільстві, який активно реалізується в Україні. Одним із таких проявів, котрий стосується саме гендерних стереотипів щодо чоловіків, вважається Міжнародний чоловічий день. Цей день припадає на 19 листопада.

Його присвячують певним цілям, які були закладені у саму концепцію свята. Йдеться про:

  • популяризацію позитивної рольової моделі чоловіків, котрі живуть достойним та чесним життям;
  • для того, щоб відзначити чоловічий позитивний вклад в громадськість, державу, родину, шлюб, виховання дітей та навколишнє середовище;
  • зосередження уваги на чоловічому здоров’ї, соціальному, емоційному, фізичному та духовному добробуті;
  • посилення уваги до питання дискримінації щодо чоловіків у сфері соціальних послуг, соціальних відносин та права;
  • покращення стосунків між представниками різних статей та забезпечення гендерної рівності;
  • створення більш безпечного та кращого світу, де люди можуть розвиватись та повністю розкривати свій потенціал, незалежно від раси, віросповідань та гендеру.

Окрім шести основних цілей, існує ще необов’язкова тема, яка пропонується світовими координаторами свята: наголосити про  існування певних проблем в житті чоловіків. Наприклад, у 2016 році темою Міжнародного дня чоловіків було “Зупинити самогубство чоловіків”, а у 2020 році — “Краще здоров’я для чоловіків”, на меті якої стояло практичне вдосконалення здоров’я та добробуту населення чоловічої статі у світі.

Як зазначають представники Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, найліпшим способом подолати будь-які стереотипи вважається демонстрація зворотного на конкретних прикладах. Наприклад, жінки так само можуть бути сильними та утримувати родину, а чоловіки — йти у відпустку по догляду за дітьми. Демонструвати це можна на будь-якому рівні: як на рівні розмов на кухні з друзями, так і через публічні заходи та інформаційні кампанії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 27 Липня 2024
Постер до серіалу Бодкін / фото з відкритих джерел

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи навіть страху. За останні роки вийшло немало захопливих стрічок, зокрема, “Проблема трьох тіл” на основі роману китайського фантаста чи “Мертві хлопці-детективи”.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться підбіркою серіалів жанру трилер, які варто подивитися кожному.

Серіали-трилери українською

Зазвичай, трилери — це захоплюючі історії для тих, хто не проти полоскотати свої нерви історіями героїв кінострічок. Це можуть бути як детективні та містичні трилери, так і повноцінні хоррори. Ми підібрали для читачів Бахмут IN.UA підбірку з 7 трилерів, які мають цікавий сюжет та неочікувану кінцівку. Серед них ви знайдете й серіали 2024 року та останні новинки від Нетфліксу.

Проблема трьох тіл

Герої серіалу / фото з відкритих джерел

Дивитися серіал “Проблема трьох тіл” українською вже можна на платформі Netflix. Цей багатосерійний трилер, що базується на романі відомого китайського фантаста Лю Цисіня, розповідає про події шістдесятих років.

В центрі сюжету знаходиться астрофізик Е Веньцзе, який займається розвитком особливо таємного проекту під назвою “Червоний берег”. Він надсилає повідомлення в далекий космос, сподіваючись на відповідь ззовні. Протягом довгих років ніхто не відповідав на подібні листи, проте несподівано як відповідь з далеких зірок все ж таки дійшла до Землі. 

І тепер, людство опинилося під загрозою.

Мертві хлопці-детективи

Розслідування в серіалі “Мертві хлопці-детективи” / cкриншот

Серіал за коміксами Ніла Ґеймана та Метта Ваґнера також вже можна дивитися в онлайн. Він розповість про двох хлопців-друзів, Чарльз Роуленд та Едвін Пейн, які вирішують не долучатися до потойбічного життя. Вони залишаються на Землі, аби розслідувати злочини, пов’язані з надприродними явищами. Згодом до них приєднується ясновидиця, з якою вони починають розслідування загадкової таємниці. І воно продовжується до тих пір, доки могутня відьма не стає на їхньому шляху.

Бодкін

Незвичайні події в серіалі / скриншот

Чорний комедійний трилер “Бодкін” стане ідеальним серіалом на вечір. Він розповідає історію про журналістку Дав, яку відправляють у відрядження у богом забуте ірландське містечко Бодкін. Там вона об’єднується з американським подкастером Ґілбертом Павера та його помічницею Еммі Сізерг для розкриття деталей таємничого зникнення трьох людей.

Після прибуття у Бодкін герої розуміють, що з місцевими щось не так. Їхня легка пригода швидко перетворюється на сповнене інтриг розслідування з високими ставками, де фігуруватимуть як загадкові місцеві, так і представники справжньої мафії.

Тіла

Чотири детектива – чотири епохи / ілюстрація з відкритих джерел

Детективний трилер “Тіла” — це той серіал, який варто подивитися. Він розповідає про чотирьох детективів, представників абсолютно різних епох, які розслідують вбивства у кварталі Вайтчепел. Незабаром кожен починає усвідомлювати, що вбивство пов’язане так чи інакше з подіями, які відсилають до змови, яка з’явилася близько ста п’ятдесяти років. Тепер вона може круто похитнути баланс у суспільстві.

Наглядач

Герої серіалу / ілюстрація з відкритих джерел

Містичний хоррор серіал “Наглядач” — гарний фільм для тих, хто хоче полоскотати свої нерви. Дивитися його можна на платформі Netflix.

Серіал розповість історію сім’ї, яка складається з Діна й Нори Бреннок та їхніх двох маленьких дітей. У пошуках більш комфортного та безпечного життя вирішують переїхати з Нью-Йорка до тихого дорогого району, же купують будинок своєї мрії. Обживаючись на новому місці, на свій подив сімейство стикається з не доброзичливими сусідами та сусідками. Проте, це все ніщо, адже головний неприємний сюрприз чекає в поштовій скриньці. Там з’являються листи із погрозами від таємничого незнайомця, який називає себе “Наглядачем”.

Шершні

Авіакатастрофа в серіалі / скриншот

Унікальний серіал “Шершні” про підлітків для перегляду ввечері розповідає про події, що трапились у лісах Онтаріо. Головні героїні — представниці шкільної команди з футболу, які стали жертвами аварії на літаку. Для виживання посеред жорстокої природи дівчатам довелося розділитись на кілька груп, кожна з яких виживала по-своєму. У результаті, вони були змушені відкинути класичні людські правила моралі та діяти лише заради власного виживання.

Сигнал

Повернення з орбіти / скриншот

Мінісеріал “Сигнал” неможливо дивитися без захвату. Він розповідає історію астронавтки Паули, яка вирушає на МКС для виконання секретної місії з пошуку позаземного життя, яку спонсорує заможна Беніша Мудхі. Через кілька місяців вона повертається на Землю, але не встигає возз’єднатися з сім’єю, оскільки її літак зникає з радарів десь над Атлантикою. Її чоловік на ім’я Свен, який залишився з маленькою дочкою Чарлі, не може повірити в те, що сталося. Саме з цієї причини він починає підозрювати, що Паула зробила в космосі якесь відкриття, бо незадовго до свого зникнення залишила йому через телефон дивне послання, схоже на шифр. Саме його розкриття здатне розповісти правду про зникнення Паули.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві […]

12:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи […]

11:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

13:30, 25.07.2024 Скопіч Дмитро