Затоплений Куніков, Кіркоров у Горлівці та гуманітарна катастрофа: дайджест новин з окупації

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 12:40, 17 Лютого 2024
Кіркоров
Філіп кіркоров у руїнах спортзалу “Шахтар” / фото з соцмереж

Українці на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) продовжують жити в складних умовах: паспортизація, відсутність медицини та ліків, харчів та особливо взимку, опалення. Окупанти продовжують влаштовувати беззаконня в багатьох містах: за ДТП або тяжкі злочини, якщо ти військовослужбовець вс рф, то тобі все можна пробачити, процвітає мародерство.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про новини з окупованих територій, які відбувалися упродовж останнього тижня. 

Прильоти на ТОТ

Вибухи були зафіксовані в Донецьку, Горлівці, Маріуполі та Волновасі на Донеччині, в Кремінній та поблизу Старобільску та Білокуракиного на Луганщині та були зафіксовані удари по Херсонщині. Про це повідомляли росЗМІ на своїх ресурсах. Донецьк зараз перебуває в зоні ураження української артилерії. 

Повідомлення росіян
Пропагандисти повідомили про прильоти / скриншот

Гуманітарна ситуація на ТОТ

У Маріуполі залишається важка гуманітарна ситуація: блогери з росії продемонстрували нібито відновлені фасади домів, які всередині залишаються обгорілими та порожніми, на вулицях — гори сміття, а нові зупинки росіяни встановили посеред ям та бруду. 

Залишається складна гуманітарна ситуація в інших новоокупованих містах. Зокрема в Сєвєродонецьку на Луганщині місцеві мають ставати в черги за ліками та харчами. Натомість окупаційні ЗМІ прозвітували про відкриття приватної аптеки. До окупації в місті проживало понад 100 тисяч людей, а зараз на все місто працює лише 4 аптеки. 

Сєвєродонецька аптека
У Сєвєродонецьку відкрилась приватна аптека, тепер їх 4 на все місто / фото з відкритих джерел

У Рубіжному на Луганщині росіяни встановлюють “борги” за комунальні послуги власникам квартир, хто їх покинув внаслідок війни – в цих квартирах селились гастролери з рф. 

“На рахунки господарів квартир та будинків, де по півтора року мешкали, і досі мешкають росіяни, загарбниками нараховані борги за комунальні послуги. Подекуди вахта заселених місцевими колаборантами гастролерів змінилися по декілька разів. Втім, відповідати за все необхідно власникам так запевнили в мерії”, — розповідає очільник Луганської ОВА Артем Лисогор. 

Голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко розповів, що наразі через негоду без води та газу залишається 60 тисяч мешканців. 

“Дуже багато поривів, служби не справляються із таким обсягом робіт. Є інформація, що у “ЛНР” не вистачає людських ресурсів, щоб боротися з наслідками, тому залучають фахівців із рф”, — наголосив посадовець.

Дорожньо-траспортні пригоди за участю окупантів

Більшість дорожно-транспортних пригод (ДТП) на окупованих територіях відбувається через негоду та російських військових. На цьому тижні у Маріуполі за участю військових зс рф відбулось дві аварії — в обох випадках серед постраждалих є діти. Місцеві ЗМІ у Луганську повідомили, що через негоду у місті відбулось декілька ДТП з постраждалими.

Допис у соцмережі
Окупанти нехтують правилами дорожнього руху / фото Telegram Андрющенко Time

Кремлівська пропаганда

Одною з популярних тем для обговорення в російських пабліках став приїзд у тимчасово окуповану Горлівку філіпа кіркорова, російського співака та апологета кремля. Він відвідав шпиталь, де знаходяться ранені окупанти та побував у руїнах спортзалу “Шахтар”, звідки опублікував фото у соціальні мережі та звинуватив ЗСУ у знищенні будівлі. 

На будівлі гуртожитку так званого Маріупольского державного університету імені Куїнджі на проспекті Будівельників розмістили мурал алєксєя афанасьєва, російського терориста з позивним “афоня”, який брав участь в знищенні міста. 

Мурал терористу
Мурал військовому терористу / фото з відкритих джерел

Жителям в окупації продовжують нав’язувати російську пропагандистську літературу. Місцеві пабліки розповідають, що на Донеччині серед мешканців нібито популярною є історична література та російська поезія про війну, зокрема згадали книгу про так звану Донецько-Криворізьку республіку.

“У списку затребуваних не лише поетичні збірки та спогади учасників подій, а й історична література. “Донецько-Криворізька республіка: розстріляна мрія” володимира корнілова незмінно має читацький попит”, — пишуть місцеві проросійські ЗМІ.

У школі № 26 у Маріуполі на уроках діти розбирають справжню бойову зброю. Це відбувалось без нагляду дорослих, виключно за участю членів так званої “юнармії”, про це у своєму Telegram-каналі зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

“Зброя — справжня бойова. Патрони — справжні бойові. Дорослих поруч — майже нуль. Принаймні тих, що можуть забезпечити безпеку. Питання лише в тому, на якому з уроків ця зброя почне вбивати учнів? Порівняно з цим, педагогічний “антитерор” та пропагандистка складова — квіточки…”, — написав радник мера Маріуполя. 

Допис у соцмережі
Радника мера Маріуполя бентежить зброя у дітей на уроках / скриншот

Підготовка до виборів

В росії тримають агітаційні заходи з нагоди так званих виборів президента рф, де за задумом кремля, вони планують також вибори на ТОТ. Цього разу долучили школярів. Конкурс малюнків “Моя родина обирає президента” в донецькій школі №90, за словами окупантів, проводиться згідно з “реалізацією плану проведення заходів, присвячених Року сім’ї в днр в рамках виборчої кампанії президента рф”. Дітей змусили малювати рисунки з російськими прапорами та прапорами днр, картою рф та виборчою атрибутикою. Про це розповіли у пабліку школи в забороненій соціальній мережі вконтакте. 

У школах також проводились класні години на тему “росія обирає президента — сім’я обирає надійність та розквіт”, про це повідомив олексій кулємзін, окупаційний мер міста Донецьк. Дітям нав’язували кремлівську пропаганду та майбутніх кандидатів у президенти рф. Гауляйтер зазначив, що коли діти подорослішають, від їх голосу “буде залежати доля росії”. 

Вибори в росії мають відбутися у період з 15 по 17 березня 2024 року. 

вибори в рф та діти
Дітей використовують у пропаганді незаконних виборів / фото з відкритих джерел

Втрати росіян на фронті

Окрім великих втрат живої сили, танків, БМП та авіації на фронті, зс рф цього тижня втратили унікальну важку техніку. Зокрема на Луганщині Сили оборони знищили сучасні ЗРК С-350 “Вітязь”, яку прийняли на озброєння у 2020 році та ВОС “Солнепек”. У Чорному морі морськими дронами Головним управлінням розвідки було знищено великий десантний корабель “цезар куніков”, який перебував в районі Алупки, що неподалік від окупованої Ялти в Криму. Раніше також були вибухи у Криму — 1 лютого 2024 року було знищено ракетний катер “Івановєц”, який стояв в озері Донузлав. Вибухи в Криму сьогодні стали вже звичним явищем для місцевих мешканців. 

Атака корабля рф
Морський дрон знищив десантний корабель “Цезар Куніков” / скриншот

Рух опору на ТОТ

У Бердянську 12 лютого 2023 року було ліквідовано олександра галія, колаборанта, як допомагав загарбникам забирати бізнес у місцевих. Незважаюче на складне становище в окупації, українці продовжують чинити опір. Рух опору “Жовта Стрічка” продовжує бойкотувати майбутні “вибори” та нагадує окупантам, українці в окупації чекають на ЗСУ, і що АР Крим, Луганська, Донецька, Херсонська та Запорізька області — це Україна! 

Спротив українців
Українці в окупації чекають на ЗСУ / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]