Затоплений Куніков, Кіркоров у Горлівці та гуманітарна катастрофа: дайджест новин з окупації

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 12:40, 17 Лютого 2024
Кіркоров
Філіп кіркоров у руїнах спортзалу “Шахтар” / фото з соцмереж

Українці на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) продовжують жити в складних умовах: паспортизація, відсутність медицини та ліків, харчів та особливо взимку, опалення. Окупанти продовжують влаштовувати беззаконня в багатьох містах: за ДТП або тяжкі злочини, якщо ти військовослужбовець вс рф, то тобі все можна пробачити, процвітає мародерство.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про новини з окупованих територій, які відбувалися упродовж останнього тижня. 

Прильоти на ТОТ

Вибухи були зафіксовані в Донецьку, Горлівці, Маріуполі та Волновасі на Донеччині, в Кремінній та поблизу Старобільску та Білокуракиного на Луганщині та були зафіксовані удари по Херсонщині. Про це повідомляли росЗМІ на своїх ресурсах. Донецьк зараз перебуває в зоні ураження української артилерії. 

Повідомлення росіян
Пропагандисти повідомили про прильоти / скриншот

Гуманітарна ситуація на ТОТ

У Маріуполі залишається важка гуманітарна ситуація: блогери з росії продемонстрували нібито відновлені фасади домів, які всередині залишаються обгорілими та порожніми, на вулицях — гори сміття, а нові зупинки росіяни встановили посеред ям та бруду. 

Залишається складна гуманітарна ситуація в інших новоокупованих містах. Зокрема в Сєвєродонецьку на Луганщині місцеві мають ставати в черги за ліками та харчами. Натомість окупаційні ЗМІ прозвітували про відкриття приватної аптеки. До окупації в місті проживало понад 100 тисяч людей, а зараз на все місто працює лише 4 аптеки. 

Сєвєродонецька аптека
У Сєвєродонецьку відкрилась приватна аптека, тепер їх 4 на все місто / фото з відкритих джерел

У Рубіжному на Луганщині росіяни встановлюють “борги” за комунальні послуги власникам квартир, хто їх покинув внаслідок війни – в цих квартирах селились гастролери з рф. 

“На рахунки господарів квартир та будинків, де по півтора року мешкали, і досі мешкають росіяни, загарбниками нараховані борги за комунальні послуги. Подекуди вахта заселених місцевими колаборантами гастролерів змінилися по декілька разів. Втім, відповідати за все необхідно власникам так запевнили в мерії”, — розповідає очільник Луганської ОВА Артем Лисогор. 

Голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко розповів, що наразі через негоду без води та газу залишається 60 тисяч мешканців. 

“Дуже багато поривів, служби не справляються із таким обсягом робіт. Є інформація, що у “ЛНР” не вистачає людських ресурсів, щоб боротися з наслідками, тому залучають фахівців із рф”, — наголосив посадовець.

Дорожньо-траспортні пригоди за участю окупантів

Більшість дорожно-транспортних пригод (ДТП) на окупованих територіях відбувається через негоду та російських військових. На цьому тижні у Маріуполі за участю військових зс рф відбулось дві аварії — в обох випадках серед постраждалих є діти. Місцеві ЗМІ у Луганську повідомили, що через негоду у місті відбулось декілька ДТП з постраждалими.

Допис у соцмережі
Окупанти нехтують правилами дорожнього руху / фото Telegram Андрющенко Time

Кремлівська пропаганда

Одною з популярних тем для обговорення в російських пабліках став приїзд у тимчасово окуповану Горлівку філіпа кіркорова, російського співака та апологета кремля. Він відвідав шпиталь, де знаходяться ранені окупанти та побував у руїнах спортзалу “Шахтар”, звідки опублікував фото у соціальні мережі та звинуватив ЗСУ у знищенні будівлі. 

На будівлі гуртожитку так званого Маріупольского державного університету імені Куїнджі на проспекті Будівельників розмістили мурал алєксєя афанасьєва, російського терориста з позивним “афоня”, який брав участь в знищенні міста. 

Мурал терористу
Мурал військовому терористу / фото з відкритих джерел

Жителям в окупації продовжують нав’язувати російську пропагандистську літературу. Місцеві пабліки розповідають, що на Донеччині серед мешканців нібито популярною є історична література та російська поезія про війну, зокрема згадали книгу про так звану Донецько-Криворізьку республіку.

“У списку затребуваних не лише поетичні збірки та спогади учасників подій, а й історична література. “Донецько-Криворізька республіка: розстріляна мрія” володимира корнілова незмінно має читацький попит”, — пишуть місцеві проросійські ЗМІ.

У школі № 26 у Маріуполі на уроках діти розбирають справжню бойову зброю. Це відбувалось без нагляду дорослих, виключно за участю членів так званої “юнармії”, про це у своєму Telegram-каналі зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

“Зброя — справжня бойова. Патрони — справжні бойові. Дорослих поруч — майже нуль. Принаймні тих, що можуть забезпечити безпеку. Питання лише в тому, на якому з уроків ця зброя почне вбивати учнів? Порівняно з цим, педагогічний “антитерор” та пропагандистка складова — квіточки…”, — написав радник мера Маріуполя. 

Допис у соцмережі
Радника мера Маріуполя бентежить зброя у дітей на уроках / скриншот

Підготовка до виборів

В росії тримають агітаційні заходи з нагоди так званих виборів президента рф, де за задумом кремля, вони планують також вибори на ТОТ. Цього разу долучили школярів. Конкурс малюнків “Моя родина обирає президента” в донецькій школі №90, за словами окупантів, проводиться згідно з “реалізацією плану проведення заходів, присвячених Року сім’ї в днр в рамках виборчої кампанії президента рф”. Дітей змусили малювати рисунки з російськими прапорами та прапорами днр, картою рф та виборчою атрибутикою. Про це розповіли у пабліку школи в забороненій соціальній мережі вконтакте. 

У школах також проводились класні години на тему “росія обирає президента — сім’я обирає надійність та розквіт”, про це повідомив олексій кулємзін, окупаційний мер міста Донецьк. Дітям нав’язували кремлівську пропаганду та майбутніх кандидатів у президенти рф. Гауляйтер зазначив, що коли діти подорослішають, від їх голосу “буде залежати доля росії”. 

Вибори в росії мають відбутися у період з 15 по 17 березня 2024 року. 

вибори в рф та діти
Дітей використовують у пропаганді незаконних виборів / фото з відкритих джерел

Втрати росіян на фронті

Окрім великих втрат живої сили, танків, БМП та авіації на фронті, зс рф цього тижня втратили унікальну важку техніку. Зокрема на Луганщині Сили оборони знищили сучасні ЗРК С-350 “Вітязь”, яку прийняли на озброєння у 2020 році та ВОС “Солнепек”. У Чорному морі морськими дронами Головним управлінням розвідки було знищено великий десантний корабель “цезар куніков”, який перебував в районі Алупки, що неподалік від окупованої Ялти в Криму. Раніше також були вибухи у Криму — 1 лютого 2024 року було знищено ракетний катер “Івановєц”, який стояв в озері Донузлав. Вибухи в Криму сьогодні стали вже звичним явищем для місцевих мешканців. 

Атака корабля рф
Морський дрон знищив десантний корабель “Цезар Куніков” / скриншот

Рух опору на ТОТ

У Бердянську 12 лютого 2023 року було ліквідовано олександра галія, колаборанта, як допомагав загарбникам забирати бізнес у місцевих. Незважаюче на складне становище в окупації, українці продовжують чинити опір. Рух опору “Жовта Стрічка” продовжує бойкотувати майбутні “вибори” та нагадує окупантам, українці в окупації чекають на ЗСУ, і що АР Крим, Луганська, Донецька, Херсонська та Запорізька області — це Україна! 

Спротив українців
Українці в окупації чекають на ЗСУ / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 27 Липня 2024
Постер до серіалу Бодкін / фото з відкритих джерел

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи навіть страху. За останні роки вийшло немало захопливих стрічок, зокрема, “Проблема трьох тіл” на основі роману китайського фантаста чи “Мертві хлопці-детективи”.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться підбіркою серіалів жанру трилер, які варто подивитися кожному.

Серіали-трилери українською

Зазвичай, трилери — це захоплюючі історії для тих, хто не проти полоскотати свої нерви історіями героїв кінострічок. Це можуть бути як детективні та містичні трилери, так і повноцінні хоррори. Ми підібрали для читачів Бахмут IN.UA підбірку з 7 трилерів, які мають цікавий сюжет та неочікувану кінцівку. Серед них ви знайдете й серіали 2024 року та останні новинки від Нетфліксу.

Проблема трьох тіл

Герої серіалу / фото з відкритих джерел

Дивитися серіал “Проблема трьох тіл” українською вже можна на платформі Netflix. Цей багатосерійний трилер, що базується на романі відомого китайського фантаста Лю Цисіня, розповідає про події шістдесятих років.

В центрі сюжету знаходиться астрофізик Е Веньцзе, який займається розвитком особливо таємного проекту під назвою “Червоний берег”. Він надсилає повідомлення в далекий космос, сподіваючись на відповідь ззовні. Протягом довгих років ніхто не відповідав на подібні листи, проте несподівано як відповідь з далеких зірок все ж таки дійшла до Землі. 

І тепер, людство опинилося під загрозою.

Мертві хлопці-детективи

Розслідування в серіалі “Мертві хлопці-детективи” / cкриншот

Серіал за коміксами Ніла Ґеймана та Метта Ваґнера також вже можна дивитися в онлайн. Він розповість про двох хлопців-друзів, Чарльз Роуленд та Едвін Пейн, які вирішують не долучатися до потойбічного життя. Вони залишаються на Землі, аби розслідувати злочини, пов’язані з надприродними явищами. Згодом до них приєднується ясновидиця, з якою вони починають розслідування загадкової таємниці. І воно продовжується до тих пір, доки могутня відьма не стає на їхньому шляху.

Бодкін

Незвичайні події в серіалі / скриншот

Чорний комедійний трилер “Бодкін” стане ідеальним серіалом на вечір. Він розповідає історію про журналістку Дав, яку відправляють у відрядження у богом забуте ірландське містечко Бодкін. Там вона об’єднується з американським подкастером Ґілбертом Павера та його помічницею Еммі Сізерг для розкриття деталей таємничого зникнення трьох людей.

Після прибуття у Бодкын герої розуміють, що з місцевими щось не так. Їхня легка пригода швидко перетворюється на сповнене інтриг розслідування з високими ставками, де фігуруватимуть як загадкові місцеві, так і представники справжньої мафії.

Тіла

Чотири детектива – чотири епохи / ілюстрація з відкритих джерел

Детективний трилер “Тіла” — це той серіал, який варто подивитися. Він розповідає про чотирьох детективів, представників абсолютно різних епох, які розслідують вбивства у кварталі Вайтчепел. Незабаром кожен починає усвідомлювати, що вбивство пов’язане так чи інакше з подіями, які відсилають до змови, яка з’явилася близько ста п’ятдесяти років. Тепер вона може круто похитнути баланс у суспільстві.

Наглядач

Герої серіалу / ілюстрація з відкритих джерел

Містичний хоррор серіал “Наглядач” — гарний фільм для тих, хто хоче полоскотати свої нерви. Дивитися його можна на платформі Netflix.

Серіал розповість історію сім’ї, яка складається з Діна й Нори Бреннок та їхніх двох маленьких дітей. У пошуках більш комфортного та безпечного життя вирішують переїхати з Нью-Йорка до тихого дорогого району, же купують будинок своєї мрії. Обживаючись на новому місці, на свій подив сімейство стикається з не доброзичливими сусідами. Проте, це все ніщо, адже головний неприємний сюрприз чекає в поштовій скриньці. Там з’являються листи із погрозами від таємничого незнайомця, який називає себе “Наглядачем”.

Шершні

Авіакатастрофа в серіалі / скриншот

Унікальний серіал “Шершні” про підлітків для перегляду ввечері розповідає про події, що трапились у лісах Онтаріо. Головні героїні — представниці шкільної команди з футболу, які стали жертвами аварії на літаку. Для виживання посеред жорстокої природи дівчатам довелося розділитись на кілька груп, кожна з яких виживала по-своєму. У результаті, вони були змушені відкинути класичні людські правила моралі та діяти лише заради власного виживання.

Сигнал

Повернення з орбіти / скриншот

Мінісеріал “Сигнал” неможливо дивитися без захвату. Він розповідає історію астронавта Паула, яка вирушає на МКС для виконання секретної місії з пошуку позаземного життя, яку спонсорує заможна Беніша Мудхі. Через кілька місяців вона повертається на Землю, але не встигає возз’єднатися з сім’єю, оскільки її літак зникає з радарів десь над Атлантикою. Її чоловік на ім’я Свен, який залишився з маленькою дочкою Чарлі, не може повірити в те, що сталося. Саме з цієї причини він починає підозрювати, що Паула зробила в космосі якесь відкриття, бо незадовго до свого зникнення залишила йому через телефон дивне послання, схоже на шифр. Саме його розкриття здатне розповісти правду про зникнення Паули.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи […]

11:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

13:30, 25.07.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

29 та 31 липня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]