Затоплений Куніков, Кіркоров у Горлівці та гуманітарна катастрофа: дайджест новин з окупації

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 12:40, 17 Лютого 2024
Кіркоров
Філіп кіркоров у руїнах спортзалу “Шахтар” / фото з соцмереж

Українці на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) продовжують жити в складних умовах: паспортизація, відсутність медицини та ліків, харчів та особливо взимку, опалення. Окупанти продовжують влаштовувати беззаконня в багатьох містах: за ДТП або тяжкі злочини, якщо ти військовослужбовець вс рф, то тобі все можна пробачити, процвітає мародерство.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про новини з окупованих територій, які відбувалися упродовж останнього тижня. 

Прильоти на ТОТ

Вибухи були зафіксовані в Донецьку, Горлівці, Маріуполі та Волновасі на Донеччині, в Кремінній та поблизу Старобільску та Білокуракиного на Луганщині та були зафіксовані удари по Херсонщині. Про це повідомляли росЗМІ на своїх ресурсах. Донецьк зараз перебуває в зоні ураження української артилерії. 

Повідомлення росіян
Пропагандисти повідомили про прильоти / скриншот

Гуманітарна ситуація на ТОТ

У Маріуполі залишається важка гуманітарна ситуація: блогери з росії продемонстрували нібито відновлені фасади домів, які всередині залишаються обгорілими та порожніми, на вулицях — гори сміття, а нові зупинки росіяни встановили посеред ям та бруду. 

Залишається складна гуманітарна ситуація в інших новоокупованих містах. Зокрема в Сєвєродонецьку на Луганщині місцеві мають ставати в черги за ліками та харчами. Натомість окупаційні ЗМІ прозвітували про відкриття приватної аптеки. До окупації в місті проживало понад 100 тисяч людей, а зараз на все місто працює лише 4 аптеки. 

Сєвєродонецька аптека
У Сєвєродонецьку відкрилась приватна аптека, тепер їх 4 на все місто / фото з відкритих джерел

У Рубіжному на Луганщині росіяни встановлюють “борги” за комунальні послуги власникам квартир, хто їх покинув внаслідок війни – в цих квартирах селились гастролери з рф. 

“На рахунки господарів квартир та будинків, де по півтора року мешкали, і досі мешкають росіяни, загарбниками нараховані борги за комунальні послуги. Подекуди вахта заселених місцевими колаборантами гастролерів змінилися по декілька разів. Втім, відповідати за все необхідно власникам так запевнили в мерії”, — розповідає очільник Луганської ОВА Артем Лисогор. 

Голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко розповів, що наразі через негоду без води та газу залишається 60 тисяч мешканців. 

“Дуже багато поривів, служби не справляються із таким обсягом робіт. Є інформація, що у “ЛНР” не вистачає людських ресурсів, щоб боротися з наслідками, тому залучають фахівців із рф”, — наголосив посадовець.

Дорожньо-траспортні пригоди за участю окупантів

Більшість дорожно-транспортних пригод (ДТП) на окупованих територіях відбувається через негоду та російських військових. На цьому тижні у Маріуполі за участю військових зс рф відбулось дві аварії — в обох випадках серед постраждалих є діти. Місцеві ЗМІ у Луганську повідомили, що через негоду у місті відбулось декілька ДТП з постраждалими.

Допис у соцмережі
Окупанти нехтують правилами дорожнього руху / фото Telegram Андрющенко Time

Кремлівська пропаганда

Одною з популярних тем для обговорення в російських пабліках став приїзд у тимчасово окуповану Горлівку філіпа кіркорова, російського співака та апологета кремля. Він відвідав шпиталь, де знаходяться ранені окупанти та побував у руїнах спортзалу “Шахтар”, звідки опублікував фото у соціальні мережі та звинуватив ЗСУ у знищенні будівлі. 

На будівлі гуртожитку так званого Маріупольского державного університету імені Куїнджі на проспекті Будівельників розмістили мурал алєксєя афанасьєва, російського терориста з позивним “афоня”, який брав участь в знищенні міста. 

Мурал терористу
Мурал військовому терористу / фото з відкритих джерел

Жителям в окупації продовжують нав’язувати російську пропагандистську літературу. Місцеві пабліки розповідають, що на Донеччині серед мешканців нібито популярною є історична література та російська поезія про війну, зокрема згадали книгу про так звану Донецько-Криворізьку республіку.

“У списку затребуваних не лише поетичні збірки та спогади учасників подій, а й історична література. “Донецько-Криворізька республіка: розстріляна мрія” володимира корнілова незмінно має читацький попит”, — пишуть місцеві проросійські ЗМІ.

У школі № 26 у Маріуполі на уроках діти розбирають справжню бойову зброю. Це відбувалось без нагляду дорослих, виключно за участю членів так званої “юнармії”, про це у своєму Telegram-каналі зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

“Зброя — справжня бойова. Патрони — справжні бойові. Дорослих поруч — майже нуль. Принаймні тих, що можуть забезпечити безпеку. Питання лише в тому, на якому з уроків ця зброя почне вбивати учнів? Порівняно з цим, педагогічний “антитерор” та пропагандистка складова — квіточки…”, — написав радник мера Маріуполя. 

Допис у соцмережі
Радника мера Маріуполя бентежить зброя у дітей на уроках / скриншот

Підготовка до виборів

В росії тримають агітаційні заходи з нагоди так званих виборів президента рф, де за задумом кремля, вони планують також вибори на ТОТ. Цього разу долучили школярів. Конкурс малюнків “Моя родина обирає президента” в донецькій школі №90, за словами окупантів, проводиться згідно з “реалізацією плану проведення заходів, присвячених Року сім’ї в днр в рамках виборчої кампанії президента рф”. Дітей змусили малювати рисунки з російськими прапорами та прапорами днр, картою рф та виборчою атрибутикою. Про це розповіли у пабліку школи в забороненій соціальній мережі вконтакте. 

У школах також проводились класні години на тему “росія обирає президента — сім’я обирає надійність та розквіт”, про це повідомив олексій кулємзін, окупаційний мер міста Донецьк. Дітям нав’язували кремлівську пропаганду та майбутніх кандидатів у президенти рф. Гауляйтер зазначив, що коли діти подорослішають, від їх голосу “буде залежати доля росії”. 

Вибори в росії мають відбутися у період з 15 по 17 березня 2024 року. 

вибори в рф та діти
Дітей використовують у пропаганді незаконних виборів / фото з відкритих джерел

Втрати росіян на фронті

Окрім великих втрат живої сили, танків, БМП та авіації на фронті, зс рф цього тижня втратили унікальну важку техніку. Зокрема на Луганщині Сили оборони знищили сучасні ЗРК С-350 “Вітязь”, яку прийняли на озброєння у 2020 році та ВОС “Солнепек”. У Чорному морі морськими дронами Головним управлінням розвідки було знищено великий десантний корабель “цезар куніков”, який перебував в районі Алупки, що неподалік від окупованої Ялти в Криму. Раніше також були вибухи у Криму — 1 лютого 2024 року було знищено ракетний катер “Івановєц”, який стояв в озері Донузлав. Вибухи в Криму сьогодні стали вже звичним явищем для місцевих мешканців. 

Атака корабля рф
Морський дрон знищив десантний корабель “Цезар Куніков” / скриншот

Рух опору на ТОТ

У Бердянську 12 лютого 2023 року було ліквідовано олександра галія, колаборанта, як допомагав загарбникам забирати бізнес у місцевих. Незважаюче на складне становище в окупації, українці продовжують чинити опір. Рух опору “Жовта Стрічка” продовжує бойкотувати майбутні “вибори” та нагадує окупантам, українці в окупації чекають на ЗСУ, і що АР Крим, Луганська, Донецька, Херсонська та Запорізька області — це Україна! 

Спротив українців
Українці в окупації чекають на ЗСУ / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тисяча від Зеленського: як отримати кошти та задонатити їх ЗСУ

Семаковська Тетяна 12:00, 8 Грудня 2024
Донат для ЗСУ / фото ілюстративне, Depositphotos

Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на купівлю товарів українського виробництва чи оплату різноманітних послуг. Виплату також можна пожертвувати ЗСУ.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про два способи, як можна використати отриману 1 000 гривень для підтримки захисників та захисниць України.

“Зимова єПідтримка”: як отримати “тисячу Зеленського”

1 000 гривень у вигляді одноразової державної виплати в межах програми “Зимова єПідтримка” вже доступна для людей будь-якого віку, які живуть в Україні.

Заявку на отримання коштів можна подати через “Дію” впродовж трьох місяців зими 2024 та 2025 років. Виплати надходитимуть на карту “Національного кешбеку”. Для того, щоб отримати кошти через “Дію”, потрібно:

  • встановити чи оновити застосунок;
  • обрати у розділі “Сервіси” послугу “Національний кешбек”, а в ній — “Зимова підтримка”;
  • натиснути кнопку “Розпочати” та почати оформлювати заявку на отримання виплати;
  • надіслати заявку та очікувати кошти протягом кількох днів, але не більше 10.

Зазначається, що у випадку, якщо потенційний отримувач коштів вже є учасником програми “Національний кешбек” та відкрив спеціальний рахунок в одному із банків, то в застосунку “Дія” запропонують обрати наявний рахунок або відкрити нову картку.

Саму 1 000 гривень можна витратити до 31 грудня 2025 року.

Як задонатити гроші “Зимова єПідтримка” ЗСУ

Витратити тисячу від держави можна на різні потреби, зокрема, направити її на донат для ЗСУ через благодійний фонд. 

Залежно від банку, зробити це можна у кілька способів. Наприклад, для донату через застосунок “ПриватБанку” потрібно зайти у “Сервіси”, обрати “Платежі” та “Допомога армії”. Далі потрібно фонд з переліку, куди саме направиться донат, після чого обрати картку та закинути кошти.

Задонатити можна також і в застосунку monobank, де потрібно зайти у “Витратити кошти”. В переліку необхідно знайти “Благодійність”, після чого перед користувачем відкриється список із популярних зборів від різних благодійних фондів.

Зазначимо, що задонатити можна будь-яку суму — від 1 гривні та до всієї тисячі, отриманої в межах програми “Зимова єПідтримка”.

Купівля військових облігацій

Інший спосіб, який можна використати для підтримки армії — це купівля військових облігацій. Номінальна вартість державної облігації зараз становить саме 1 000 гривень, що дозволяє використати кошти з програми “Зимова єПідтримка” для їх купівлі. Інвестовані кошти буде спрямовано на забезпечення макрофінансових потреб держави, зокрема, на розвиток сектору безпеки на оборони.

Купити облігації наразі можна в застосунку “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти у “Дію”;
  • на головному екрані обрати пункт “Військові облігації”.
  • обрати облігацію за назвою українських міст чи територій, їх кількість та партнера;
  • підписати документи про купівлю та оплатити.

Зазначимо, що людина, котра купила облігації, отримає власні кошти назад з певним відсотком зверху.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО в грудні 2024 року: на які зміни варто чекати переселенцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 8 Грудня 2024
Грошова виплата для переселенців / фото ілюстративне, iStock

З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться додатково відвідати ЦНАПи, щоб подати заявку про продовження виплат.

Детальніше про те, як змінилися виплати для ВПО з 1 грудня 2024 року, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Виплати ВПО з 1 грудня 2024 року

У серпні 2024 року для багатьох ВПО сплив термін державної допомоги на проживання. Утім, в Кабінеті міністрів оперативно продовжили підтримку громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, до лютого 2025 року. Мова йде про:

  • пенсіонерів, чий розмір пенсії не перевищує 9 444 гривень;
  • людей з інвалідністю I чи II груп;
  • діти з інвалідністю віком до 18 років та тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Нагадаємо, що розмір державної допомоги для переселенців залишається без змін. Він становить:

  • для дітей та осіб з інвалідністю — 3 000 гривень;
  • для усіх інших категорій — 2 000 гривень.

Кошти надходять на картку голові домогосподарства 15 та 28 числа кожного місяця.

Кому потрібно звертатися для продовження виплат

Виплати ВПО також отримуватимуть громадяни, які відповідають певним категоріям та подали відповідну заявку. Йдеться про:

  • сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, чи в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
  • сім’ї, де один з членів сім’ї доглядає за особою, які має інвалідністю I групи, або за дитиною з інвалідністю віком до 18 років чи тяжкохворою дитиною;
  • дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків, при цьому заяву повинна писати особа, яка має родинні стосунки з дитиною;
  • вагітні жінки, але не раніше 30 тижня вагітності.

Виплати дітям ВПО взимку 2024 року

В грудні 2024 року в Україні запустили програму “Зимова підтримка”, яка передбачає одноразову виплату в розмірі 6 500 гривень на дитину з родин внутрішньо переміщених осіб, а також малозабезпечених верств населення. Аналогічну допомогу надаватимуть й особам з інвалідністю І групи з-поміж ВПО.

Додатково звертатися за призначенням допомоги не потрібно. Всі кошти автоматично надходитимуть картковий рахунок отримувача, який знаходиться в державних реєстрах.

Зазначається, що допомога не вноситиметься до середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Це означає, що вона не вплине на оформлення чи призначення різноманітних видів допомоги, зокрема, житлових субсидій. Детальніше про те, як подати заявку на її отримання, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тисяча від Зеленського: як отримати кошти та задонатити їх ЗСУ

Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на […]

Виплати ВПО в грудні 2024 року: на які зміни варто чекати переселенцям

З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться […]

11:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро

5 романтичних фільмів, які обов’язкові для перегляду парам

Додати трохи романтики у вечори пар досить легко — достатньо обійняти коханого чи кохану та включити романтичні фільми на телевізорі чи навіть телефоні. Вони здатні […]

10:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

11 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

єКнига: як отримати книжкові сертифікати в застосунку “Дія”

Вже в грудні 2024 року (точна дата ще не відома) в Україні запрацює державна програма “єКнига”. В її межах громадяни зможуть отримати 908 гривень на […]

10:30, 06.12.2024 Скопіч Дмитро