Вступ України в ЄС: лідери Євросоюзу вирішили розпочати перемовини

Ганна Бокова 20:10, 14 Грудня 2023

Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив про початок перемовин про вступ України до Європейського союзу.

Початок перемовин про України в ЄС

У кулуарах зали джерела повідомляли ще за годину до офіційного рішення, що шанси в України високі. Шарль Мішель під час спілкування з журналістами прокоментував рішення, передає журналістка Бахмут IN.UA з Брюсселя.

Це дуже важливе рішення. Важливо, що ніхто не був проти

Шарль Мішель // Голова Європейської Ради

“Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою. ЄС надав Грузії статус кандидата. І ЄС розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства і запросив комісію доповідати до березня з метою прийняття такого рішення”, — повідомив Шарль Мішель.

Шарль Мішель / фото пресслужба Ради ЄС

Наступним етапом виконавчий орган ЄС розпочне процес підготовки вступу, який включає створення планів і перевірку рівня відповідності українського законодавства європейському, включно з моніторингом майбутніх реформ.

Етап перемовин може бути тривалим і зайняти кілька років, адже шлях до членства складний. До того ж будь-які рішення про розширення ЄС мають одностайно схвалити всі 27 членів блоку, зокрема Угорщина. До слова, прем’єр-міністр Віктор Орбан вже прокоментував історичне рішення щодо України: “

Етап перемовин може бути тривалим і зайняти кілька років, адже шлях до членства складний. До того ж будь-які рішення про розширення ЄС мають одностайно схвалити всі 27 членів блоку, зокрема Угорщина.

До слова, скандальний прем’єр-міністр Віктор Орбан вже прокоментував історичне рішення щодо України:

Початок переговорів про вступ з Україною – це погане рішення. Угорщина не брала участі в ухваленні цього рішення.

Віктор Орбан // Прем’єр-міністр Угорщини

Примітка. Останньою країною, яка приєдналася до блоку, була Хорватія. Її заявку розглядали протягом 10 років, а у 2013 році офіційно прийняли в ЄС.

Зеленський відреагував на рішення

Президент України Володимир Зеленський відреагував на рішення про початок перемовин у своєму Twitter.

“Перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює. Рішення про відкриття переговорів про вступ України та Молдови до ЄС. Я дякую всім, хто працював заради цього рішення, дякую всім, хто допомагав. Вітаю кожного українця й українку. Вітаю і всю Молдову, і тебе, Має, особисто. Історію творять ті, хто не втомлюється боротися за свободу”, — написав Президент.

Читати також:

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

Валентина Твердохліб 15:25, 21 Листопада 2024
Такий вигляд можуть мати будинки для бахмутян у Гощі / скриншот

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції Rebuild Ukraine, присвяченій відбудові України. Для реалізації проєкту тепер необхідне схвалення Гощанської громади та залучення донорів, які забезпечать фінансування

На якому етапі ухвалення проєкту в Гощі, редакції “Бахмут IN.UA” розповів очільник Гощанської громади Микола Панчук.

“Бахмут-Гоща”, презентація проєкту

Наразі в Гощанській громаді проводять презентації проєкту “Бахмут-Гоща”. Його вже представили виконавчому комітету й освітянам. Після цього, за потреби, презентації проведуть у старостинських округах.

“Презентація і обговорення проєкту вже відбулися для виконавчого комітету селищної ради, всіх освітян, директорів нашої територіальної громади. Також презентація запланована для депутатів громади і керівників комунальних установ. Далі, якщо буде потрібно, ми поїдемо в старостинські округи, щоб показати проєкт там і презентувати з перших вуст від представників Бахмута і мене, як селищного голови. Наприклад, якщо буде потреба в медиків почути це, то ми поїдемо й до них. Будемо максимально публічно висвітлювати все”, — розповів Микола Панчук.

Окремо селищна рада збиратиме думки та зауваження від громадськості та бізнесу.

“Буде зроблена анкета, яку ми надамо для опитування людей. Туди наші мешканці зможуть надавати свої пропозиції й рекомендації, розповісти, що, можливо, вони бачать по-іншому. Також зараз ми робимо зріз по бізнесу — їхні потреби, кількість працівників у нашій громаді, кількість працівників, які ще потрібні”, — розповідає очільник громади.

Презентувати проєкт і збирати думки громадськості планують протягом двох тижнів. Після цього буде ухвалене юридичне рішення щодо виділення землі під будівництво.

“Нам важливо почути думки всіх людей, які тут проживають, врахувати їхні зауваження. Тільки після цього буде затверджено генплан у цьому році та ухвалене рішення про виділення земельної ділянки”, — розповідає Микола Панчук.

Будівництво житла для бахмутян: реакція громади

Звести житло для переселенців у Гощі планували вже давно. Адже сюди релокувалося Бахмутське професійно-технічне училище, і для викладачів немає житла.

Очільник громади каже, що спочатку місцеві жителі з обережністю ставилися до нових жителів громади. Однак вже зараз їхня думка змінилася.

“Коли релокувалося Бахмутське училище (Бахмутський центр професійно-технічної освіти — ред.), громада ставилася дуже з обережністю. Але всі освітяни, які сюди приїхали, дуже гарно себе зарекомендували. Вони професійно, відповідально та якісно надають свої послуги. Але вони не мають тут власного житла. І за цей період я, як голова, і мої представники, які їздять по Україні, шукали всі можливості для того, щоб десь знайти фінанси на житло”, — розповідає голова селища.

Збудувати житловий квартал для бахмутян у Гощі запропонувала Бахмутська міська рада. На цю пропозицію схвально відреагувало керівництво громади і бізнес. Більшість жителів селища також позитивно сприйняли новину.

“Я скажу чесно, цей проєкт нам точно цікавий, бо нам не вистачає дуже багато людей для бізнесу”, — зауважив селищний голова Микола Панчук.

Ознайомитися з проєктом “Бахмут-Гоща” можна в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Семаковська Тетяна 13:58, 21 Листопада 2024
Реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН / фото УВКБ ООН

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на одного члена домогосподарства складає 10 600 гривень за 3 місяці.

Про реєстрацію в місті Обухів інформує команда УВКБ ООН у місті Київ та області.

Хто допомагає ВПО в Обухові

У сісто Обухів, 26 та 27 листопада (вівторок, середа), приїде мобільна команда УВКБ ООН, яка реєструватиме внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Під час запису буде жива черга, попередній запис непотрібний.

Візит відбудеться за адресою вулиця Київська, 117 (будинок культури), а години прийому з 10:00 до 16:00.

Хто може отримати грошову допомогу від ООН

Грошову допомогу можуть отримати переселенці протягом 6 місяців з моменту переміщення та люди, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни. При цьому вони мають відповідати одному з критеріїв:

  • родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня або кілька самотніх людей похилого віку (55 років і старше);
  • людина похилого віку з однією або кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома людьми з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).

При цьому люди, які відповідають критеріям вразливості, повинні мати місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.

Якщо ви вже отримували допомогу від УВКБ ООН, іншої агенції чи гуманітарної організації ООН, то вам можуть відмовити у виплаті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури в Бахмуті

Відбудова Бахмута не в Бахмуті: чи можливо це?

Територія Бахмута зруйнована, тут не працює жоден об’єкт критичної інфраструктури, крім того, сама територія міста потенційно є замінованою. На розмінування тільки міської території закладають приблизно […]

Жозеп Боррель

“Відбудова України буде”: Боррель розповів про пріоритети

У найближчі години члени країн ЄС працюватимуть над ухваленням історичного рішення —початком перемовин про вступ України до ЄС. У кулуарах Європарламенту журналістам говорять, що шанси […]

10:50, 14.12.2023 Микола Ситник

Бахмутська міськрада анонсувала першочерговий план відновлення міста

Бахмутська міська військова адміністрація вже працює над питаннями щодо відновлення м. Бахмут та території громади після завершення активних бойових дій. Експерти з урбаністики вже почали […]