Часів Яр щодня обстрілюють російські окупанти, з міста евакуювалася більша частина жителів. Втім, тут все ще живуть місцеві, волонтери привозять воду та їжу. Зазвичай місто пусте, люди стараються не виходити зайвий раз на вулицю, будівлі й покинуті вулиці заростають травою.
Волонтер Максим Фесенко показав кадри стадіону “Авангард”, на якому колись збиралися жителі міста. Тут відбувалися концерти й тренувалися спортсмени.
Як виглядає стадіон Авангард у Часів Ярі?
Волонтер Максим Фесенко виклав у соцмережі кадри занедбаного війною стадіону “Авангард”. Спортивний майданчик заріс травою, де-не-де тут вибиті вікна та двері.
Зарослий травою стадіон/ ФейсбукНа стадіоні вже ніхто не займається на тренажерах/ Фейсбук
Немає слів … скільки часу тут провела на тренуваннях … Боляче дивитися
мешканка міста // згадує про стадіон
У Авангард долітали російські снаряди/ Фейсбук
Боже, як це сумно! Адже, був час і, я, тут виступав.
пише користувач у Фейсбуці // під кадрами Максима Фесенка.
Всередині стадіону безлад/ ФейсбукВибиті уламки вікон на підлозі/ Фейсбук
Місцеві з Часів Яру пишуть, що в закинутих будівлях почали орудувати мародери. Нагадаємо, що ви можете звернутися до місцевого відділку поліції за номером 102 та повідомити про факти злочину, якщо стали його свідком.
До повномасштабного вторгнення до районної ради входили депутати, які розподіляли бюджет району і голосували за важливі питання життєдіяльності.
Наразі дія Ради призупинена, сесії не проводяться. Що роблять працівники районної ради в евакуації та скільки отримують за цю роботу. Детальніше у матеріалі.
Чим займається районна рада
Районна рада — це орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст певного району. Головна мета їх роботи — це призначення органу для розв’язування проблем суспільства (соціальних, економічних, гуманітарних та інших).
У Статті 43 Закону України про місцеве самоврядування, районні та обласні ради на своїх пленарних засіданнях можуть розв’язувати серед іншого такі питання та функції:
обирати голову райради, заступників та виконавчий апарат;
розглядати запити депутатів та приймати по них рішення;
організовувати всеукраїнські референдуми та вибори органів державної та місцевої влади;
розглядати прогнози районних бюджетів та звіти про їх виконання;
розподіляти передані з бюджету кошти (дотації, субвенції) між бюджетами міст і сіл;
розв’язувати питання земельних відносин;
встановлювати правила користування водозабірними спорудами, можуть обмежувати або забороняти підприємствам користуватися питною водою громади у промислових цілях;
можуть приймати рішення про недовіру до голови відповідної місцевої державної адміністрації та вносити до Кабінету Міністрів пропозицій щодо голови місцевої адміністрації;
забезпечувати заходи з популяризації служби у військовому резерві
та багато інших функцій зокрема у сфері екології, культури та місцевого самоврядування.
Які функції у Бахмутської районної ради в евакуації та хто їх виконує
У відповіді на запит нам відповіли, що до кінця грудня 2024 року у штаті райраді було 14 посад, а вже цьогоріч (станом на 1 лютого 2025 року) у райраді лише 4 посадові особи, з них фактично працюють двоє, це:
Світлана Кіщенко — голова Бахмутської районної ради;
Повноваження голови районної ради серед іншого такі:
забезпечує та проводить сесії районної ради;
координує діяльність комісій при райраді;
раз на рік звітує перед радою про свою діяльність.
Повний перелік повноважень голови райради:
Повноваження голови райради / скриншоти
До повноважень керуючої справами виконавчого апарату райради входять:
організація планів роботи райради;
підготовка матеріалів до сесій;
робота з обліку та звернення громадян.
Повний перелік повноважень:
Повноваження керуючої виконавчим апаратом / скриншоти
Зараз посадовиці очолюють центри підтримки ВПО “Бахмутський район єднає” у Києві та Вінниці.
Посадовиці районної ради очолюють центри підтримки ВПО / скриншот
У центрах підтримки видають гуманітарну допомогу, консультують спеціалісти центру зайнятості та юристи, а також влаштовують культурні заходи для ВПО.
Двоє інших працівниць районної ради: Юлія Попова та Юлія Коліно перебувають у відпустках з догляду за дітьми.
Відповідь Бахмутської районної ради / скриншот
Скільки заробляють у райраді
На запит редакції надали такі суми оплати праці у 2024 році:
Світлана Кіщенко, голова районної ради отримувала від мінімальних29 тисяч у січні до максимальних 81 тисячі гривень у липні минулого року і за 2024 рік отримала 546,8 тисячі гривень заробітної плати;
Лариса Герасимова, керуюча справами виконавчого апарату за 2024 рік отримала 353.7 тисячі гривень з мінімальними 24 тисячами гривень у січні та максимальними 39 тисячами у вересні минулого року.
Заробітна плата Бахмутської районної ради у 2024 / скриншот відповіді на запит
У період до повномасштабного вторгнення, у 2021 році, зарплати керівниць були такі:
Світлана Кіщенко за 2021 рік заробила 639 тисяч гривень, з мінімальною сумою в 15 тисяч гривень та максимальною у понад 100 тисяч гривень у травні 2021;
Лариса Герасимова за останній перед повномасштабною війною рік заробила більше ніж 410 тисяч гривень з мінімальними 11 тисячами до максимальних 77 тисяч гривень.
Оплата праці керівництва районної ради у 2021, 2022, 2023 роках / скриншот
У 2022 році посадовиці отримали:
Світлана Кіщенко за рік мала більш як 677 тисяч гривень, зарплата голови райради тоді коливалася від 24 тисяч до максимальних 101 тисячі гривень;
Лариса Герасимова за 2022 рік отримала 219 тисяч гривень з мінімальними 3 тисячами гривень до максимальних 53 тисяч гривень.
У 2023 році зарплата керівниць була такою:
Світлана Кіщенко отримала у 2023 році понад 521 тисячу гривень з мінімальними 15 тисячами та максимальними 95 тисячами гривень;
Лариса Герасимова за 2023 рікмала 278 тисяч гривень, зарплата посадовиці коливалася від 6 до 52 тисяч гривень.
Так максимальну зарплату голова райради Світлана Кіщенко отримувала у 2022 році, а мінімальну у 2023 році, керуюча справами апарату райради, Лариса Герасимова, найбільше отримувала до повномасштабного вторгнення, у 2021 році, а найменше вже в евакуації, у 2022 році.
Щоб отримати компенсацію за зруйноване житло в Україні потрібно подати заяву до Дії. Для мешканців та мешканок тимчасово окупованих територій наразі депутати ухвалили Закон 11161, який може дозволити людям отримати кошти за зруйноване житло.
Які можуть бути причини у тому, що вам відмовили у компенсації за житло, повідомляє Юридичний порадник для ВПО.
Компенсація за зруйноване житло: чому можуть відмовити
Відмовити у отриманні компенсації можуть:
особам проти яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”;
особам, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України;
спадкоємці таких осіб;
особа, яка подала заяву, не має повноважень для її подання (наприклад, коли заяву подав родич/ка, який не її власником/цею)
у заяві є недостовірні дані;
житло, за яке заявник/ця хоче отримати компенсацію, розташоване на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих територіях відповідно до Переліку, для яких на дату подання заяви НЕ визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;
проведення ремонтних робіт, в результаті яких ліквідовано пошкодження в повному обсязі;
у разі подання заяви на отримання компенсації для проведення ремонту;
пошкодження нерухомості до запровадження воєнного стану;
пошкодження житла не внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф;
виявлення, що об’єкт нерухомого майна не був пошкоджений;
розташування пошкодженої квартири в багатоквартирному будинку, в якому пошкоджені місця загального користування (крім випадків, коли пошкодження місць загального користування було усунуто на дату подання заяви або прийнято рішення щодо їх відновлення коштом інших джерел) та/або який підлягає капітальному ремонту;
подання заявником письмового повідомлення про відкликання заяви на компенсацію;
відсутність інформації про пошкоджене житло у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
повторне звернення для отримання компенсації тієї ж форми щодо одного і того самого об’єкта нерухомого майна у разі, коли було прийнято рішення про надання компенсації (крім випадків, коли об’єкт нерухомого майна був повторно пошкоджений);
невідповідність умовам надання компенсації.
Важливо, щоб причину відмови Комісія вам повідомила у письмовому форматі. У разі, якщо ви вважаєте таке рішення неправомірним, то можна звернутися до суду.
Нагадаємо, що наразі жителі/ки, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях, не мають можливості отримати компенсацію за зруйноване житло. Механізмом вирішення став Закон 11161, який може дозволити людям отримати кошти за зруйноване житло.
Бойовий медик з Бахмутського ТРО на позивний “Зубна фея” раніше працював стоматологом у Часів Ярі, мав приватний кабінет. Крім того, чоловік був чинним депутатом міськради, […]
Минулого року в Бахмуті залишилося зимувати близько 15 тисяч людей. Втім, за рік чимало змінилося, в місті тривають бої, ні міської влади, ні цивільних тут […]
Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]