Main menu

Міноборони рф не визнає успішні контратаки ЗСУ в Бахмуті, й видає нагороди окупантам за оборону

зображення 2022 03 25 233533 d3669Українські війська продовжували контратаки навколо Бахмута 14 травня.  Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що протягом дня 14 травня українські війська захопили понад 10 російських позицій на північних і південних околицях Бахмута. Однак, щоб якось виправдати поразку в місті російські воєнкори намагаються вихваляти оборону окупантів на Бахмутському напрямку.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Російські блогери стверджують, що ЗСУ наступали в напрямку Берхівки, Кліщіївки, Курдюмівки і зайняли нові невстановлені позиції поблизу цих населених пунктів, а також просунулися в бік Ягідного з боку Богданівки. 

Речник Східної групи українських військ полковник Сергій Череватий підкреслив 14 травня, що головною метою України в Бахмуті є знищення російських місць зосередження та оточення міста, а не проведення лобових штурмів. Череватий зазначив, що ЗСУ нещодавно просунулися на деяких ділянках до 300 м, а Маляр повідомила, що українські сили наступають у двох напрямках у передмісті Бахмута.

Міноборони рф боїться критики

Тим часом міністерство оборони росії намагається відволікти увагу від нещодавніх  успіхів ЗСУ під Бахмутом, вихваляючи російські оборонні зусилля проти українських контратак. Особливо, виділяють в МО РФ високо оборонні зусилля російської 4-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус ЛНР), яка розташувалася на південь від Іванівського, також 200-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади на схід від Богданівки та 6-ї гвардійської мотострілецької дивізії на лінії Соледар-Бахмут. 

Міністерство оборони рф вручило бойові медалі та державні нагороди російським 120 військовослужбовцям, в тому числі "За мужність", "За бойові заслуги" та "За військову доблесть".

У росії заявили, що їхні війська відбили всі українські контратаки і що командир 4-ї бригади полковник В'ячеслав Макаров та заступник командира, ймовірно, 2-го армійського корпусу "ЛНР" полковник Євген Бровко загинули, керуючи обороною своїх підрозділів. 

Міноборони рф намагається заспокоїти критику в їхній адрес, у владних колах рф не можуть визнати успіхи України на полі бою, фактично не визнаючи ступінь цих успіхів.

Що передувало?

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що Сили оборони проводять ефективні контратаки на окремих ділянках фронту. Так, на Бахмутському напрямку ворога подекуди відкинули на дистанцію до двох кілометрів.

Командир українського штурмового батальйону Дмитро Кухарчук розповів, що «вагнерівці» тікали з-під Бахмута разом із 72-ю бригадою рф. Він додав, що під час штурму ЗСУ знищили велику частину живої сили окупантів та резерви, які намагалися відбити вже зайняту ділянку. Також Сили оборони знищили багато техніки і склади боєприпасів.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!