В ГУР та ЗСУ не вірять, що пригожин виведе війська «вагнера» із Бахмута

Семаковська Тетяна 17:17, 5 Травня 2023

Бахмут 6266d

В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони та Збройних силах України прокоментували заяву засновника ПВК «вагнер» євгена пригожина про виведення найманців із Бахмута. 

Ця заява була зроблена не через «снарядний голод», а через намір зняти з себе відповідальність за невдачі та неможливість захопити місто, пише «rbc.ua».

Що говорить розвідка?

Представник ГУР Міноборони Андрій Черняк заявив, що пригожин не збирається виводити своїх бойовиків із Бахмута.

«пригожин не буде виводити «вагнерівців» з Бахмута. Ці заяви зроблені ним на фоні того, що він не може виконати чергову обіцянку — захопити Бахмут до 9 травня. Тому він зараз намагається зробити когось винним у цьому, адже він зараз розуміє, що вже не може дотриматися свого слова», — пояснив Андрій Черняк.

Черняк 3c713Представник ГУР Міноборони Андрій Черняк. Фото: Укрінформ

За його словами, наразі ГУР не фіксує жодних відводів військ у районі Бахмута. Водночас він звернув увагу, що у «вагнерівців», звичайно, є зараз певні проблеми з забезпеченням боєприпасами.

«Але скільки б їм не давали — їм не буде достатньо. Тобто чим більше їм дають — тим більше їм потрібно і тим більше їм хочеться отримувати», — додав представник ГУР.

Що говорять у ЗСУ?

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий переконаний, що така заява пригожина ніяким чином не пов’язана з так званим «снарядним голодом» у «вагнерівців».

«Понад місяць тому ми робили припущення, що якщо у «вагнера» збережеться така динаміка втрат: 100 людей вбитими і більше за добу і не відновиться джерело поповнення, яке вони брали з російських в’язниць, то в найближчому майбутньому вони будуть знищені. Так і виходить, тому це ніякий не «снарядний голод», про який пригожин говорить. Оскільки лише за цю добу 520 разів в Бахмуті й околицях було завдано удари по нас артилерію різних типів», — пояснив Сергій Череватий.

Череватий 40156Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Фото: Facebook/Serhii Cherevatyi

Він наголосив, що такій заяві ворога сприяють героїзм і подвиг наших воїнів, які знищують «вагнера» і добивають його.

«Це досягнення наших Збройних сил, Нацгвардії, ДПСУ, ССО, загалом всіх Сил оборони, які виконували і виконують свої обов’язки на Бахмутському напрямку. Саме те, що вони знищували величезну кількість ворога щодоби, в першу чергу там найбільше — це підрозділів «вагнера» — оце першопричина всіх цих заяв», — акцентував Сергій Череватий.

На його думку, пригожин вже місяць намагається привернути увагу такими «фріковськими заявами», оскільки розуміє, що не зможе якось надалі виправдовувати невдачі й неможливість досягнення взяти на себе військове зобов’язання.

Читайте також: Західні експерти спростували заяву пригожина про початок наступу ЗСУ в Бахмуті

Нагадаємо, сьогодні фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин повідомив, що його війська залишать Бахмут 10 травня 2023 року. За його словами, підрозділи ПВК «вагнер» за відсутності боєприпасів приречені на безглузду загибель.

Фото: АР / Libkos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!