росія не встигає ремонтувати танки та відчуває нестачу зброї

Семаковська Тетяна 10:36, 1 Березня 2023

 505 4e445Російські війська продовжують відчувати серйозні труднощі з поповненням військової техніки та боєприпасів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Український Генштаб 28 лютого опублікував доповідь керівника Центру досліджень трофейної справи полковника Олександра Заруби, який вважає, що російські закупівлі обладнання у Північної Кореї та Ірану і розгортання застарілих ракет Х-22 свідчать про те, що росія сама не може задовольнити виробничі потреби воєнного часу. 

Видання Business Insider 28 лютого процитував неназваного західного чиновника, який зауважив, що російський попит на танки випереджає пропозицію і виробництво в 10 разів. 

За повідомленнями, росія втрачає 150 танків на місяць в Україні, в той час, як єдиний російський завод з виробництва танків, Уралвагонзавод, виробляє 20 танків на місяць. Business Insider і The Economist відзначили, що 18 російських заводів відновлюють старі танки, і що незабаром до них приєднаються ще два ремонтних заводи. Видання дійшло висновку, що російське виробництво, як і раніше, навряд чи зможе задовольнити попит.

Джерела рф 28 лютого підтвердили раніше сказані повідомлення російського солдата від 9 грудня про те, що росія також відстала від українських сил у виробництві безпілотників і підготовці операторів безпілотників.

Російська влада посилює зусилля з вербування іноземців. Російське опозиційне джерело Meduza повідомило 27 лютого, що путін підписав указ, який дозволяє іноземцям підписувати однорічні військові контракти на посадах рядового і сержантського складу, на відміну від традиційних п’ятирічних контрактів. 

Однак ця зміна може не мати реального впливу, оскільки чинне мобілізаційне законодавство забороняє контрактникам звільнятися навіть після закінчення терміну дії контракту.

Фінансист групи “Вагнера” євген пригожин, ймовірно, використовує потенційно постановочне звернення мобілізованих солдатів, які прагнуть приєднатися до ПВК “Вагнера”, в надії поліпшити репутацію ПВК “Вагнера” і підвищити її привабливість для потенційних рекрутів.

На відеозаписі, розміщеному в соціальних мережах 27 лютого, видно, як група мобілізованих російських солдатів з розформованого 352-го мотострілецького полку просить пригожина допомогти їм служити в групі “Вагнера”, а не в традиційних мобілізованих частинах. пригожин похвалив солдатів і заявив, що вже звернувся до російського військового керівництва з проханням перевести їх до підгрупи “Вагнера”.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Вагнерівці здобули перевагу в північній частині Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!