У кремлі знову погрожують ядерною зброєю через постачання озброєння для України

Семаковська Тетяна 10:13, 13 Лютого 2023

Screenshot 441 1e2e5росія продовжуватиме використовувати інформаційні операції для прямої підтримки окремих військових операцій в Україні, особливо після того, як вона повернула собі ініціативу на фронті на сході України. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Кремль відновлює наратив, який перебільшує російські перемоги на фронті, з огляду на триваючі наступи на Бахмут і Лиман. Міністерство оборони росії з гордістю демонструє перемоги над захопленими населеними пунктами навколо Бахмута, але вплив таких інформаційних операцій зменшується. Проросійські націоналісти стали менш охоче сприймати заяви про неминучу російську перемогу за чисту монету через рік російської військової некомпетентності. 

Попри те, ці інформаційні операції можуть відновити свою ефективність, якщо російські війська почнуть досягати значних успіхів. На момент написання цієї публікації Кремль, схоже, розробляє й інші наративи: націоналістично налаштовані чиновники виступають з ядерними погрозами у відповідь на нещодавні обіцянки Заходу щодо надання Україні зброї та її передачі.

11 лютого заступник міністра закордонних справ росії сергій вершинін також почав відновлювати канон про готовність росії вести переговори з Україною “без попередніх умов”, але “на основі реальності, яка існує сьогодні”, і з урахуванням максималістських цілей росії – умов, які, як і раніше, дорівнюватимуть капітуляції України.

Заява Вершиніна може бути розвиненим наративом мирних переговорів, який має на меті чинити тиск на Захід, щоб змусити Україну піти на превентивні поступки або запобігти кульмінації російських операцій на Донбасі. Це також може бути продовженням російських зусиль, спрямованих на те, щоб затримати і зірвати надання Україні систем озброєння, необхідних для того, щоб скористатися цією кульмінацією.

Захід повинен враховувати, що російські дискусії про переговори можуть взагалі не стосуватися переговорів чи умов миру, а бути радше інформаційними кампаніями, спеціально спрямованими на те, щоб змусити росію використати вікна можливостей чи вразливості на полі бою.

Всі ці інформаційні кампанії підтримуватимуть всеосяжні стратегічні цілі Кремля, спрямовані на розкол Заходу від України, стримування або затримку надання західної військової допомоги, а також на загальний підрив підтримки України з боку Заходу і згуртованості західної коаліції.

Фото: Graphics

Читайте також: росія готується до затяжної війни та шукає способи обійти санкції

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!