Маргіналізм та бажання влади: що відомо про зрадника ОПЗЖ Трифонова

Семаковська Тетяна 15:12, 2 Лютого 2023

Screenshot 422 c30b8СБУ оприлюднила заяву про затримання депутата ОПЗЖ, який передавав дані про дислокацію ЗСУ на території Бахмутського району. За даними платформи “Чесно” зрадником виявився Трифонов Олександр Олександрович, депутат Сіверської міської ради. 

Чоловік народився 23 жовтня 1987 року, проживав у м.Сіверськ, Бахмутський р-н, Донецької області.

Член виконкому Сіверської міської ради, пані Олена Руденко розповіла редакції про те, яким Трифонова запам’ятали серед місцевого населення та у владних колах.

Примітка: Олена Руденко — місцева жителька, має проукраїнську позицію, у колах ворога її занесли в так звані фільтраційні списки, як небезпечну особу. Туди вносять людей з українською позицією, щоб вбивати або ув’язнювати і знущатись. Свій дім в Сіверську жінка втратила 15 травня 2022 року.

За словами представника виконкому пані Олени, Олександр Трифонов мав проблеми з алкоголем. Ця залежність негативно вплинула на життя чоловіка, поруч із випивкою прийшло й бажання влади.

“Відверто виражених проросійських поглядів у цього депутата не було, 9 травня йому подобалося святкувати…Йому заважав алкоголізм постійно, мав проблеми з фінансами, часто брав у борг, або намагався позичити гроші й мав жагу до влади, хотів вибитись у люди”, — пригадує Олена Руденко.

Футбольний тренер

Спорткомплекс в Сіверську. Фото: соцмережі

Окрім, депутатства зрадник Олександр Трифонов захоплювався футболом, але й тут він не зміг досягнути нічого значимого. Згодом вже співпрацюючи з колаборантами рф Трифонов коригував вогонь на спорткомплекс. 

На початку кар’єри Трифонова в ОПЗЖ у депутатських колах виникали питання, як людину із алкогольною залежністю буде працювати в міськраді, але водночас й зняти його не могли. Олександр Трифонова обрали люди на виборах.

“ОПЗЖ на нашій території, у Донецькій області доволі привілейоване. Велика кількість людей підтримувала лозунги ОПЗЖ, зокрема й про дружбу з росією. Загалом партія ця продавалася”, — каже Олена Руденко.

Гуманітарка з росії

Трифонов втерся у довіру до звичайних волонтерів. Фото: Телеграм

“Ми з цим чоловіком (Трифонов Олександр Олександрович) багато попрацювали по евакуації в Сіверську. Ще дивувались чому він нам постійно каже що виїде ось ось, але так і не виїжджав. А ось воно що…Взагалі дивуюсь таким людям, їм люди довіряють, записуються на евакуацію, зробили його депутатом, а він сидить в рідному місті і корегує вогонь, щоб знищити власне ж місто та його мешканців?!! Це бурість”, — пише волонтер.

Жага влади неабияк рухала Трифоновим, однак не втіливши своє бажання під українським прапором, він вирішив співпрацювати із росіянами. Цілком, можливо, що його зрада коштувала грошей, яких Трифонов так прагнув, що своїми діями допомагав вбивати людей:

“У нас в місті загинула жінка в 2-поверховому будинку біля Центру культури. Російський снаряд попав не туди…Загибель наших людей, ці зруйновані будинки…У мене немає слів, щоб описати цю особу. Маленька людина з комплексом Наполеона”.

Пані Олена пригадує, що Олександр Трифонов був помічений при роздачі гуманітарки, яку як виявилося постачала з росії місцева привілейована каста. Мова йде про родину Журавльових, дві доньки з цієї сім’ї живуть в Москві, мають проросійську позицію, але вони організували збір для жителів Сіверську і передали печі та грілки. Доньки Журавльова є адмінами проросійських груп — це “Северск город мой родной” і “Северск інфо”.

Збір, який проводила Вікторія Журавльова. Фото: Скріншот з пропагандистського каналу. 

Трифоненко був одним із тих, хто роздавав потім гуманітарку, яка прибула з росії. Чи знав він звідки ця гуманітарна допомога — невідомо, так само як і те, чи знали люди, які беруть цю допомогу, якого вона походження. Крім гуманітарних зборів у проросійському каналі робили й для представників так званої народної поліції ЛНР, однак отримувач коштів вже не Вікторія.

Збір для так званої ЛНР. Фото: Скріншот з пропагандистського каналу. 

Не було доказів, але люди розуміли

Коли СБУ затримали Олександра Трифонова чимало місцевих були здивовані тим, хто виявився зрадником. Однак, як каже пані Олена, люди в Сіверську, які дбали про місто, хотіли, щоб воно розвивалося — вже давно підозрювали щось, але доказів не мали.

Реакція місцевих жителів на зрадника. Фото: соцмережі

Загалом не лише коригувальників вогню потрібно засуджувати та позбавляти волі. Пані Олена вважає, що учасники проросійських груп, вже давно заробили собі покарання. 

“Є проросійські групи, за якими стежать люди з проросійською позицією, по закону вже статті можна давати цим особам”.

Олена Руденко разом з однодумцями мали на меті розвивати український Сіверськ, дати шлях для бізнесу та дозволити місту процвітати, втім напад росії та відверті проросійські погляди частини населення міста — не дозволили це зробити.

Головне фото: Нацполіція

Читайте також: Федір Христенко: таємне зникнення нардепа ОПЗЖ після 24 лютого

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!