Відомий синоптик поділився, чого очікувати від кінця серпня?

Микола Ситник 06:05, 26 Серпня 2023

Цього вікенду, 26-27 серпня, по всій території України очікується посилення спеки.

Про це повідомляє синоптик Ігор Кібальчич, пише «Meteoprog».

За його даними, найближчими днями на тлі надходження до нас теплого субтропічного повітря з Балканського півострова очікується чергова хвиля спеки. Стовпчики термометрів у денний час подолають 30-градусну позначку, а в центральних, південних та місцями західних областях повітря розжариться до +32…+37 °С. Водночас на тлі скорочення тривалості світлового дня нічні температури матимуть дуже комфортні значення. 

Синоптик додав, що суттєвих опадів в Україні не передбачається, за винятком західних регіонів, де переважно в денний час є ймовірність грозових дощів, подекуди у супроводі граду та шквалів.

Прогноз погоди на суботу, 26 серпня:

У західних областях вночі без опадів. У другій половині дня та ввечері місцями пройдуть короткочасні грозові дощі, можливі шквали, 15-20 м/с. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +14…+19 °С, вдень +30…+35 °С. У Карпатах вночі +9…+14 °С, вдень +23…+28 °С.

У північних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-західний, 3-8 м/с. Температура повітря вночі +12…+17 °С, вдень +27…+32 °С.

У центральній частині країни малохмарно, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі становитиме +16…+21°С, вдень +28…+33 °С.

У південній половині України та в Криму малохмарно, без опадів. Вітер південний, 5-10 м/с, на Одещині 9-14 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, вдень +30…+35 °С.

У східній частині малохмарно, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі +11…+16 °С, вдень +25…+30 °С.

Погода в Україні на 26 серпня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Читайте також: Що робити при алергії на ягоди у дитини? Поради від фахівців Бахмутської лікарні

Прогноз погоди на неділю, 27 серпня:

У західних областях вночі місцями пройдуть невеликі короткочасні дощі. Вдень у Карпатах, на Прикарпатті, а також у районі Полісся очікується нестійка погода: грозові дощі, в окремих пунктах град та шквали, 15-20 м/с. Вітер змінних напрямків, 5-10 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +14…+19 °С, вдень +29…+34 °С. У Карпатах вночі +10…+15 °С, вдень +24…+29 °С.

У північних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі +13…+18 °С, вдень +28…+33 °С.

У центральних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +16…+21 °С, вдень +32…+37 °С.

На півдні України та в Криму очікується спекотна та суха погода. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, вдень +32…+37 °С.

У східній частині без опадів. Вітер західний, 5-10 м/с. Температура повітря в нічний час становитиме +13…+18 °С, в денний +28…+33 °С.

Погода в Україні на 27 серпня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Читайте також: Як правильно доглядати за зубами та яснами?

Фото: Pixabay

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Знятий” і “Виключений” з військового обліку: в чому різниця

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:10, 28 Січня 2025
Військовий облік / фото ілюстративне, Getty

Тема мобілізації в Україні стоїть досить гостро, через що громадяни знають про деталі цього процесу майже усе. Проте, деякі моменти викликають питання, зокрема, у чому різниця між “знятий” і “виключений” з військового обліку.

Детальніше про те, в чому полягає різниця між поняттями “знятий” і “виключений” з військового обліку, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

У чому різниця між “знятий” і “виключений” з військового обліку

Статус “виключений” з військового обліку — це синонім до словосполучення непридатний до несення військової служби. Такі громадяни підлягають мобілізації та повністю звільняються від військового обов’язку.

“Знятий” з військового обліку має більш широке значення, адже цей статус не скасовує військовий обов’язок для громадянина. Іншими словами, людина зі статусом “знятий” з військового обліку має регулярно проходити ВЛК (військово-лікарська комісія) та оновлювати власні облікові дані. 

Варто зазначити, що статус “знятий” з обліку — це тимчасова норма, яка передбачає повернення на облік через певний час та відповідно до обставин.

Кого можуть зняти з обліку

Відповідно до 37 статті Закону “Про військовий обов’язок і військову службу“, зняттю з обліку підлягають декілька категорій громадян України:

  • ті, хто вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України й стали на військовий облік за новим місцем проживання;
  • ті, хто був призваний чи принятий на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
  • ті, хто був направлений для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
  • особи, зараховані до військового оперативного резерву;
  • в інших випадках — за рішенням Міноборони, СБУ, розвідувальних органів України.

Хто може бути виключеним з обліку

Виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які:

  • померли або були визнані безвісно відсутніми або оголошені померлими;
  • припинили громадянство України на користь іншого;
  • були визнаними ВЛК непридатними до несення військової служби;
  • досягли граничного віку перебування в запасі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які пільги можуть отримати пенсіонери у 2025 році: список

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 28 Січня 2025
Пільги для пенсіонерів / фото ілюстративне, acmc.ua

Більшість пенсіонерів в Україні мають невелику пенсію, а тому в державі передбачений ряд спеціальних програм, котрі гарантують їм покращення умов життя навіть в економічно вразливому становищі. Ці пільги можуть отримати майже всі.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що відомо про пільги пенсіонерам у 2025 році та які види існують.

Пільги пенсіонерам в Україні 2025

У 2025 році прожитковий мінімум становить 2 920 гривень. Згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мінімальний розмір пенсії встановлено в розмірі прожиткового мінімуму.

Така сума пенсійних виплат є невисокою, через що пенсіонери та пенсіонерки часто потрапляють в економічно вразливе становище. Саме для підтримки таких громадян в Україні діє декілька спеціальних програм, котрі гарантують їм певні пільги.

Право на безплатний проїзд у громадському наземному транспорті

Пенсіонери та пенсіонерки в Україні мають право на безоплатний проїзд у громадському наземному транспорті та в приміських поїздах за наявності відповідного посвідчення чи довідки ПФУ.

Зазначимо, що така пільга не застосовується у маршрутках.

Право на субсидію в оплаті ЖКП

Пенсіонери та пенсіонерки, які опинилися в скрутному економічному становищі, мають право на субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. Їх розмір залежить від доходу домогосподарства та вартості послуг. Отримати її можна у місцевих відділеннях соціальних служб, де треба надати заяву й декларацію про доходи. Якщо витрати на оплату рахунків за послуги ЖКП перевищують 15% від щомісячного доходу, тоді можна оформити субсидію.

В Україні також діє певна програма, яка дозволяє пенсіонерам з досвідом роботи у певних професіях отримати знижку в 100% на оплату комунальних послуг. Єдина умова — проживання у сільській місцевості.

Право на таку пільгу мають:

  • педагогічні працівники;
  • працівники державних та комунальних культурних закладів та установ освіти;
  • працівники музеїв та бібліотек;
  • медичні працівники та фармацевти;
  • спеціалісти з захисту рослин.

Зазначимо, що така пільга також стосується придбання твердого та рідкого палива для печей і скрапленого газу.

Безплатна юридична допомога

Пенсіонери та пенсіонерки в Україні можуть отримати безоплатну первинну й вторинну (наприклад, супровід під час звернення до суду) юридичну допомогу. Єдина умова — це дохід. Правом на таку пільгу можна скористатися, якщо пенсія становить менше ніж 4 722 гривні або менше ніж 6 056 гривень в осіб з інвалідністю.

Для отримання такої пільги необхідно звернутися до найближчого бюро правової допомоги або зателефонуйте за номером 0 800 213 103.

Безплатна парковка

Також в Україні ухвалили Постанову КМУ №585 (Пункт 4). Вона дозволяє людям старшого віку, які мають невелику пенсію, безплатно паркувати власні автомобілі навіть на платних парковках.

Вікові надбавки

Грошова доплата / фото ілюстративне, 24 канал

Деякі пільги для пенсіонерів залежать від певного віку. Доплати — це один із найяскравіших прикладів. Таку можливість мають особи похилого віку, які досягли 70, 75 або 80-річчя. Головною умовою нарахування доплати є те, що пенсія отримувача не має перевищувати 10 340 гривень. Так, наразі в Україні діють вікові доплати у наступних розмірах:

  • для осіб, яким виповнилося 70 років та до 75 років — 300 гривень;
  • для осіб, яким виповнилося 75 років та до 80 років — 456 гривень;
  • для осіб, яким виповнилося 80 років — 570 гривень.

При цьому деякі особи, яким більше ніж 80 років, можуть претендувати на ще одну доплату. Це спеціальна надбавка, яка виплачується:

  • пенсіонерам, вік яких понад 80 років;
  • особи, що отримують пенсію за віком;
  • пенсіонери, які проживають самі або потребують постійного стороннього догляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Знятий” і “Виключений” з військового обліку: в чому різниця

Тема мобілізації в Україні стоїть досить гостро, через що громадяни знають про деталі цього процесу майже усе. Проте, деякі моменти викликають питання, зокрема, у чому […]

12:10, 28.01.2025 Скопіч Дмитро

Які пільги можуть отримати пенсіонери у 2025 році: список

Більшість пенсіонерів в Україні мають невелику пенсію, а тому в державі передбачений ряд спеціальних програм, котрі гарантують їм покращення умов життя навіть в економічно вразливому […]

10:25, 28.01.2025 Скопіч Дмитро

Прописка в Україні: що це за документ та як його оформити у 2025 році

Прописка — це важлива відмітка, яка прив’язаний до кожного окремого громадянина чи громадянки. Вона відображає те, у якому житловому приміщенні (квартирі, кімнаті чи будинку) переважно, […]

13:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили умови отримання виплат для евакуйованих з Донеччини

В Україні запровадили нові механізми термінових виплат, які спрощують евакуйованим з Донеччини процес отримання пенсій та грошової допомоги. Про це повідомляє пресслужба АТ “Укрпошта”. Грошові […]

16:30, 24.01.2025 Скопіч Дмитро

Як військовим з УБД стати в чергу на квартиру

Соціальна політика України передбачає програми, які дозволяють забезпечити військовослужбовців/виць та членів їх сімей належними житловими умовами. Для участі в них потрібно ставати на спеціальний квартирний […]

13:00, 24.01.2025 Скопіч Дмитро