Окупаційна влада росії в Маріуполі незаконно привласнює собі квартири та майно місцевих жителів, які були змушені покинути місто під час війни. За допомогою сумнівної процедури “інвентаризації” російські загарбники заволодівають нерухомістю та продають її під виглядом відбудови міста.
Про це повідомляє видання TheEconomist.
Майно маріупольців
Протягом останніх місяців на дверях житлових кварталів Маріуполя з’явилися повідомлення про майбутню “інвентаризацію” з вимогою присутності власника з документами та російським паспортом. Якщо квартири не будуть перереєстровані на російську окупаційну владу, їх оголосять безхазяйними та націоналізують.
Радник Маріупольського муніципалітету Петро Андрющенко розповів, що його квартиру зламали та пограбували під час його відсутності. Близько 350 000 маріупольців були змушені покинути місто і тепер не можуть повернутися перереєструвати свою нерухомість.
Перелік “безхазяйного” майна
На окупованих територіях ведеться політика примусової перереєстрації нерухомості. На сайті міністерства так званої “днр” був опублікований список із 514 квартир у Маріуполі, визнаних безхазяйними з зазначенням адрес. Це є проявом політики насильницької перереєстрації нерухомості на окупованих територіях.
В одному з рекламних роликів російська агентка з нерухомості оптимістично розхвалює “інвестиційний потенціал” пошкоджених квартир у Маріуполі, навіть демонструючи покинуті речі та іграшки власників, які були змушені втікати.
Попри масштабні руйнування міста, окупанти зводять нові житлові квартали та пропонують мешканцям пільгову російську іпотеку під 2%. Водночас сумнівні угоди з нерухомістю стають бізнесом, а маріупольців витісняють із центру.
За словами Андрющенка, лише близько 80 000 місцевих мешканців залишилися в окупованому Маріуполі, тоді як стільки ж приїжджих, переважно з росії, оселяються в нових будинках у центрі. Маріупольцям пропонують мізерні компенсації за зруйноване житло.
Читайте також:
- В Румунії покажуть виставу про авіаудар по Маріупольському театру
- Скільки військові формування Бахмута приносили у бюджет міста
- Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!