В Україні запустили психологічний онлайн-тренажер для підлітків: як користуватися

Микола Ситник 12:51, 5 Грудня 2023
Тренажер
Онлайн-тренажер допоможе поліпшити психологічне здоровʼя / фото HappyMind

Для українських підлітків створили безкоштовний психологічний онлайн-тренажер. Він містить розділи з вправами, спрямованими на поліпшення психологічного здоровʼя різних вікових категорій дітей.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Психологічний онлайн-тренажер

Тренажер HappyMind створили фахівці Управління ювенальної превенції Нацполіції у співпраці з благодійною організацією “HappyMind.Help”.

Безоплатний сервіс доступний за посиланням.

Рекомендований вік для самостійного використання підлітками онлайн-тренажера — від 13-14 років. Школярам молодшої вікової категорії (7-12 років) рекомендують користуватися тренажером разом із батьками (опікунами) чи фахівцями із психологічного здоровʼя.

Можливості HappyMind

Розробники запевняють, що запропоновані тренувальні вправи мають профілактичний ефект для самостійного поліпшення психологічного здоровʼя. Водночас, у разі наявності в дитини ознак психічних захворювань, необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста.

Розроблені для підлітків завдання дають змогу покращити психологічний стан зокрема у разі таких проблем, як:

  • початкова депресія (втома, погіршення стану здоровʼя, злість і дратівливість тощо);
  • стрес, пригніченість;
  • тривожність (емоційне хвилювання);
  • апатія (відсутність почуттів);
  • сум (невеселий важкий настрій);
  • порушення сну.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Донецьку лікарні стали інструментом мобілізації: дані чоловіків передають комендатурі

Семаковська Тетяна 15:05, 19 Травня 2025
Росіяни на ТОТ / фото росджерела

У лікарнях і поліклініках тимчасово окупованого Донецька почали діяти нові правила: надійшла інструкція, згідно з якою медпрацівники на ТОТ мають записувати дані чоловіків до 50 років та передавати їх до військової комендатури.

Про це повідомили представники руху “Жовта стрічка”.

Збір даних чоловіків на ТОТ

У травні 2025 року до медичних закладів тимчасово окупованого Донецька надійшла інструкція. Згідно з нею, працівники лікарень і поліклінік повинні формувати окремі списки чоловіків віком до 50 років. Цю інформацію зобов’язані передавати до військової комендатури.

Представники руху зазначають, що медперсонал на ТОТ побоюється відкрито обговорювати цю тему, адже за розголошення інформації можуть звинуватити у “дискредитації армії” чи “перешкоджанні мобілізації”.

Активісти додають, що чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають на тимчасово окупованій території, рекомендується не повідомляти свою реальну адресу проживання у жодних державних чи комунальних установах — ці дані можуть бути використані для подальшого тиску.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:05, 19 Травня 2025
Соціальне житло для переселенців з Маріуполя / фото Маріупольська міськрада

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба в коментарі виданню Інтерфакс-Україна.

Соціальне житло в Україні 2025

За словами Олексія Кулеби, в уряді наразі розглядають 50 громад, які можуть стати учасниками проєкту зі створення соціального житла. ЄІБ вже проводить оцінку пілотного проєкту, а підписання першої угоди можливе вже у 2025 році — після ухвалення Урядом усіх необхідних нормативно-правових актів.

Віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба додав, що суть проєкту полягає не лише в будівництві житла, а в чіткому розумінні цільової аудиторії з самого початку його реалізації. Уряд розглядає проєкти у зв’язку з економічною активністю в регіоні або з конкретними ініціативами місцевої влади. Зокрема, якщо голова громади або міський голова заявляє про готовність збудувати житло для двох тисяч родин, маючи розуміння того, де ці люди працюватимуть і де навчатимуться їхні діти, такий проєкт отримує перспективу для реалізації.

Як зазначають представники Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні. Загалом на першому етапі передбачено будівництво близько 50 тисяч квартир.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Донецьку лікарні стали інструментом мобілізації: дані чоловіків передають комендатурі

У лікарнях і поліклініках тимчасово окупованого Донецька почали діяти нові правила: надійшла інструкція, згідно з якою медпрацівники на ТОТ мають записувати дані чоловіків до 50 […]

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро
краматорську

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Удар по Краматорську 19 травня Росіяни обстріляли місто Краматорськ. […]

впо

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію. Про це повідомляє благодійна […]

олена зеленська

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” […]