В Україні запустили ініціативу “Збережемо”. Її мета — зберегти фотографії, спогади, малюнки та інші цінні речі для людей, які вимушено покидають свої домівки.
Про це повідомили на сайті платформи “Збережемо”.
Ініціатива зі збереження спогадів
“Збережемо” — це спільна ініціатива платформи Memory Box та міжнародної організації IAC ISHR, яка надає гуманітарну допомогу українцям. Ідея створити бібліотеку людських спогадів прийшла під час роботи в постраждалих від війни регіонах.
“Ми зрозуміли, що часто люди бажають вберегти саме свою історію, заховану у старих фото, відеокасетах чи дитячих малюнках. Спогади для них — потужне джерело сили та підтримки. Тож ми зрозуміли… ми зобов’язані допомогти”, — кажуть засновники ініціативи “Збережемо”.
Людям, які вимушені покинути свої домівки, запропонували оцифрувати, оживити та зберегти їхні сімейні архіви. З тих матеріалів, якими вони побажали поділитися, і створили бібліотеку живих спогадів.
Як зберегти старі фотографії в разі евакуації
Оцифрувати свої спогади можуть усі охочі. Для цього треба залишити заявку за посиланням.
Після успішної реєстрації людині надсилають спеціальний бокс з інструкцією, як безпечно скласти спогади. У бокс можна покласти до п’яти різних спогадів. Одним спогадом вважається:
- 25 фото або малюнків;
- одна відеокасета;
- одна аудіокасета;
- одна фотоплівка (негатив);
- 25 слайдів;
- два CD-дисків.
Після отримання боксу зі спогадами команда ініціативи “Збережемо” оцифрує їх, збереже на флешку та хмарне сховище. Після цього спогади і флешку відправлять назад учасникам проєкту.
Читайте також:
- “Проєкт орієнтований на людину”: як урбаністи оцінили “Сталеву мрію” Бахмута
- Одна камера — одне бажання: як волонтери дарують дітям мрію в обмін на фотокартку
- Легше працювати з документами та спілкуватися з людьми: як активісти використовують свій досвід в ЗСУ
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!