“Проєкт орієнтований на людину”: як урбаністи оцінили “Сталеву мрію” Бахмута

Валентина Твердохліб 16:51, 16 Вересня 2024
відбудови
Проєкт відбудови Бахмута / фото Facebook Олексія Реви

У Чернівцях відбувся урбаністичний форум “Суспільство і простір: Як досліджувати міста”. Участь у ньому взяла і представниця міської влади Бахмута Наталя Отюніна. Вона представила архітектурній спільноті проєкт відбудови Бахмута “Сталева мрія Бахмут”.

Як пройшла презентація та як проєкт оцінили експерти, начальниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради Наталя Отюніна розповіла редакції “Бахмут IN.UA”.

Проєкт відбудови Бахмута: презентація

Урбаністичний форум у Чернівцях відбувся 13-14 вересня. Бахмутська міська рада виступала в сесії коротких презентацій, під час якої була презентована концепція відбудови “Сталева мрія Бахмут”.

Раніше цей проєкт відбудови був представлений бахмутянам, які нині живуть у різних куточках України. А презентація проєкту на широкий загал — це можливість знайти майбутніх інвесторів для реалізації проєкту.

“Проєкт “Сталева мрія Бахмут” раніше був презентований громаді. Обговорення проходили в різних містах України, а саме в тих, де мешкають найбільша кількість бахмутян. Зустрічі з бахмутянами проходили з березня по липень, а в липні ще й відбулася онлайн-презентація, щоб залучити тих, хто не зміг бути присутнім особисто. А цей урбан-форум став шансом для того, щоб створений проєкт донести архітектурній спільноті і фаховому середовищу, розповісти їм, що ми вже маємо концепцію відбудови. У подальшому, після перемоги України, ми сподіваємося знайти інвесторів та втілити цей проєкт у життя”, — розповідає Наталя Отюніна.

Наталя Отюніна на урбаністичному форумі в Чернівцях / фото Бахмутська міськрада

За словами посадовиці, проєкт відбудови позитивно оцінили експерти з архітектурної і урбаністичної галузі. Найбільше їм сподобалося те, що проєкт передусім орієнтований на людину.

“Експерти дали схвальні відгуки відносно того, що громади продовжують свою роботу попри важкі обставини, окупацію та вимушену евакуацію. А щодо самого проєкту, то фахівці високо оцінили рівень самої концепції з точки зору людиноцентризму, адже наш проєкт орієнтований передусім на людей, саме людина є в центрі процесу відбудови. Також були позитивні відгуки щодо наявності в концепції мультифункціональних просторів, їх інклюзивності та доступності. Особливо зачепила людей і тема меморіальності. У проєкті передбачено спорудження меморіального об’єкту на території житлового кварталу, що є дуже важливим і також високо оцінилося спільнотою”, — зауважила очільниця Управління муніципального розвитку.

“Сталева мрія Бахмут”: що передбачено у проєкті

Концепцію післявоєнної відбудови “Сталева Мрія Бахмут” безоплатно розробила команда проєктного офісу Метінвест-СМЦ, що належить групі компаній олігарха Ріната Ахметова. У центрі проєкту — відбудова мікрорайону Ювілейний.

Концепція проєкту ґрунтується на ідеї “Місто 15 хвилин”. Тобто, для жителів мікрорайону має бути в доступі у 15 хвилин робота, відпочинок і розваги. Це буде сучасний простір з житлом, зонами відпочинку та безбар’єрним середовищем.

Презентація проєкту “Сталева мрія Бахмут” / фото Бахмутська міськрада

Загальна площа кварталу становить близько 87 гектарів. Планується, що забудова займе близько 23 гектарів, а зелені зони — понад 47 гектарів. Проєкт передбачає відмову від висотного житла на користь будинків на 1-6 поверхів. Житлова забудова буде в центрі мікрорайону, а по його периметру розташуються зони для відпочинку та розваг.

Центром мікрорайону стане площа з торговельними центрами, кінотеатрами, дитячими кімнатами, прогулянковими зонами з ресторанами, кафе та магазинами.

У проєкті врахована й транспортна доступність, додано велосипедні доріжки. Окремо передбачено систему укриттів у будинках та публічних просторах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

Семаковська Тетяна 18:39, 11 Липня 2025

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер.

Про це повідомив Михайло Волинець, народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України.

Обвал на шахті “Алмазна”

11 липня близько 11:00 диспетчер повідомив про обвал у третій північній лаві, на місце події оперативно були викликані гірничорятувальники. У момент трагедії у вибої перебували 134 гірники, з яких 26 знаходились безпосередньо в аварійній дільниці.

Від отриманих травм загинув гірничий майстер підземної дільниці, 1978 року народження.

На цей момент керівництво шахти “Алмазна” та ДП «Добропіллявугілля-видобуток» офіційних коментарів щодо обвалу не надало.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 11 Липня 2025
Анонс курсів / фото World Vision UCR

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс опанувати одну з затребуваних спеціальностей — маляра, штукатура чи плиточника, а також отримувати стипендію близько 8000 грн щомісяця.

Детальніше про те, як долучитися до курсів — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатні курси за будівельними спеціальностями у Київській області

Нова навчальна програма за будівельними спеціальностями реалізується в Київській області за підтримки міжнародних організацій World Vision UCR та Aktion Deutschland Hilft (ADH). Вона створена для громадян і громадянок, які постраждали від війни та хочуть покращити свої шанси на працевлаштування.

Місцеві жителі та ВПО у Києві та області протягом трьох місяців зможуть опанувати спеціальності:

  • маляр;
  • штукатур;
  • лицювальник-плиточник.

Організатори навчальних курсів обіцяють щомісячну стипендію в розмірі 8 200 гривень для покриття витрат на проїзд, соціальну підтримку та набуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок.

Критерії відбору

Долучитися до курсів можуть громадяни і громадянки, які відповідають таким критеріям:

  • вік — від 18 до 60 років;
  • проживають у регіоні реалізації проєкту;
  • мають інтерес до будівельної справи та готові навчатися;
  • мають змогу відвідувати курси протягом трьох місяців.

Як долучитися

Записатися на курси можна двома способами.

Перший — запис безпосередньо в місцях реалізації проєкту:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний”, місто Київ, вулиця Старосільська, 2;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури, місто Київ, вулиця Клавдіївська, 22;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу, місто Біла Церква, вулиця Волонтерська, 33/35.

Другий — заповнення спеціальних пре-реєстраційних форм за посиланням, які відповідають місцю проходження курсів:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний” — посилання;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури — посилання;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу — посилання.

Форма буде відкрита до моменту набору необхідної кількості учасників, які відповідають умовам програми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]

16:20, 11.07.2025 Скопіч Дмитро

Росвоєнкорка пояснила, навіщо Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня

Російська воєнкорка ольга колесник, яка підтримує вторгнення росіян, опублікувала допис, де пояснила, навіщо зруйнований Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня. Більше читайте в матеріалі […]

Важливо

Конкуренція за майбутнє: чим бахмутські коледжі приваблюють вступників

Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та […]

продуктові набори

У Дружківці видаватимуть гуманітарну допомогу людям з інвалідністю: графік видачі

У місті Дружківка видаватимуть гуманітарну допомогу. Вона буде доступна мешканцям громади, які мають статус особи з інвалідністю. Видача стартує 14 липня. Про це повідомляє Дружківська […]