Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України підготувала законопроєкт щодо інвентаризації нерухомості та створення інтерактивної карти доступного житла.
Про це голова ТСК із захисту ВПО, народний депутат України Павло Фролов розповів у інтерв’ю телеканалу Рада.
Інтерактивна мапа доступного житла для ВПО
Павло Фролов зазначив, що новий законопроєкт передбачає аудит та обстеження усіх об’єктів нерухомості, в яких можуть проживати переселенці.
Нардеп констатував, що держава “дуже мало змогла зробити” для вирішення проблеми житла для переселенців. За його словами, близько 1% ВПО розміщуються у місцях тимчасового проживання, ще близько 1% сімей отримали кошти за програмою єВідновлення. Водночас понад 90% переселенців винаймають житло.
“Є ще декілька програм, фонди тимчасового проживання, проєкт “Прихисток”, але всього це до 5%. Тобто 95% внутрішніх переселенців вимушені десь проживати, винаймати житло. Це дуже дорого, це фактично забирає всі їх можливі доходи. Тому ми приділяємо ключову увагу саме житлу”, — пояснив голова ТСК із захисту ВПО.
Павло Фролов заявив, що спецкомісія обговорить цей законопроєкт з центральними органами виконавчої влади та експертами, аби дуже швидко прийняти його та запустити обстеження і створити інформаційну базу усіх об’єктів, які можуть бути використані для проживання переселенців.
“Ми бачимо так, що ця база буде з інтерактивною картою. Вона за рахунок інвентаризації, обстеження буде наповнюватись об’єктами з вказівкою: який технічний стан об’єктів, скільки потрібно капіталовкладень на інвестиції, скільки людей можна розмістити в кожному об’єкті.
Тобто для людей буде можливість бачити на карті, де ці об’єкти, який їх стан. Передусім це для того, щоб залучати міжнародників, залучати донорів, для того, щоб реконструювати ці об’єкти і якомога більше людей розселити до того, як вони повернуться вже до звільнених територій або у свої домівки”, — підсумував Павло Фролов.
Читайте також:
- Уряд заборонив виселяти ВПО із житла тимчасового проживання
- Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань
- Компенсації за зруйноване та пошкоджене житло у 2024 році: що потрібно знати
- У Раді хочуть визначити категорії людей, які першими отримають компенсації за знищене житло
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!