В Україні планують створити інтерактивну мапу доступного житла для ВПО

Микола Ситник 15:35, 4 Квітня 2024
Павло Фролов
Голова ТСК із захисту ВПО Павло Фролов / фото Facebook

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України підготувала законопроєкт щодо інвентаризації нерухомості та створення інтерактивної карти доступного житла.

Про це голова ТСК із захисту ВПО, народний депутат України Павло Фролов розповів у інтерв’ю телеканалу Рада.

Інтерактивна мапа доступного житла для ВПО

Павло Фролов зазначив, що новий законопроєкт передбачає аудит та обстеження усіх об’єктів нерухомості, в яких можуть проживати переселенці. 

Ми зараз утворили спеціальну робочу групу в комісії, яка займається саме житловою проблемою. І ми розробили законопроєкт щодо проведення системного аудиту та пооб’єктної інвентаризації, обстеження усіх об’єктів нерухомості та усіх форм власності, які можуть бути використані для тимчасового розміщення ВПО,

Павло Фролов // голова ТСК із захисту ВПО

Нардеп констатував, що держава “дуже мало змогла зробити” для вирішення проблеми житла для переселенців. За його словами, близько 1% ВПО розміщуються у місцях тимчасового проживання, ще близько 1% сімей отримали кошти за програмою єВідновлення. Водночас понад 90% переселенців винаймають житло.

“Є ще декілька програм, фонди тимчасового проживання, проєкт “Прихисток”, але всього це до 5%. Тобто 95% внутрішніх переселенців вимушені десь проживати, винаймати житло. Це дуже дорого, це фактично забирає всі їх можливі доходи. Тому ми приділяємо ключову увагу саме житлу”, — пояснив голова ТСК із захисту ВПО.

Житло для переселенців
Тимчасове житло для ВПО / фото Закарпатська ОВА

Павло Фролов заявив, що спецкомісія обговорить цей законопроєкт з центральними органами виконавчої влади та експертами, аби дуже швидко прийняти його  та запустити обстеження і створити інформаційну базу усіх об’єктів, які можуть бути використані для проживання переселенців.

“Ми бачимо так, що ця база буде з інтерактивною картою. Вона за рахунок інвентаризації, обстеження буде наповнюватись об’єктами з вказівкою: який технічний стан об’єктів, скільки потрібно капіталовкладень на інвестиції, скільки людей можна розмістити в кожному об’єкті.

Тобто для людей буде можливість бачити на карті, де ці об’єкти, який їх стан. Передусім це для того, щоб залучати міжнародників, залучати донорів, для того, щоб реконструювати ці об’єкти і якомога більше людей розселити до того, як вони повернуться вже до звільнених територій або у свої домівки”, — підсумував Павло Фролов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

Валентина Твердохліб 18:00, 18 Листопада 2024
Зруйнований будинок. Часів Яр, ВПО
Знищений будинок у місті Часів Яр / фото 93 ОМБр

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні, яке відбулося сьогодні, 18 листопада.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Законопроєкт №11028, що передбачено для ВПО

Законопроєкт №11028 розроблено Спеціальною комісією з питань захисту ВПО. Його мета — підтримати вразливі категорії переселенців, які втратили власні оселі та потребують першочергової допомоги від держави.

Серед ВПО, яким пропонують надати пріоритетне право на компенсацію за знищене житло, є:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю ІІІ групи;
  • люди, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;
  • одинокі матері або батьки, які самостійно виховують малолітню дитину до 14 років;
  • люди, які мають на утриманні двох дітей;
  • усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини;
  • хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
  • люди, які утримують дитину з тяжкими ураженнями нервової системи, вродженими вадами розвитку, орфанними захворюваннями або іншими тяжкими хворобами.

Окрім цього, комісія із захисту ВПО працює над збільшенням фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Це необхідно, щоб збільшити кількість українців, які отримають кошти на ремонти пошкодженого житла та житлові сертифікати на нові оселі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

“Ми розраховуємо, що в цей день законопроєкт внесуть у порядок денний, а також він буде підтриманий Парламентом вже у другому читанні. Далі важливо, щоб його підписав президент, через 4 місяці механізм компенсації (ред. для жителів житло, яких розташоване на ТОТ) запрацює”, — каже Аркадій Петросян.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зруйнований будинок. Часів Яр

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань […]

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) […]

Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію. Які […]

Руйнування

Скільки коштів заплановано на компенсації за житло в бюджеті 2025 року

У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік, що поданий на друге читання, передбачені 4 мільярди гривень на реалізацію програми “єВідновлення”. Ці кошти підуть на […]

На 491 гривню більше: мешканці Донецької області отримуватимуть вищу компенсацію

Жителі Донецької області отримуватимуть на 491 гривню більше за 1 квадратний метр зруйнованого житла у межах області за програмою єВідновлення. Раніше сума складала 23 315 […]