Як планувати бюджет: ВПО у Чернівцях запрошують на навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 23 Січня 2024
Накопичення грошей / фото ілюстративне

В Чернівцях пройде інтерактивний тренінг, де усі охочі зможуть ознайомитись з фінансовою грамотністю та її аспектами. Участь безкоштовна, а кількість місць обмежена.

Про це повідомили представники гуманітарного хабу “Єднання” Покровської МВА.

Навчання ВПО в Чернівцях

Переселенці у Чернівцях, які хочуть опанувати ази фінансової грамотності, мають шанс опанувати ці знання на безоплатній основі. Досвідчена експертка Юлія Пенюк з платформи трансформації Graham Bell розповість про фінанси та методи їх раціонального використання на практиці. Своєю чергою, ця інформація допоможе потенційним слухачам у:

 • плануванні сімейного бюджету;
 • управлінні витратами;
 • заощадженні, накопиченні капіталу;
 • правильному інвестуванню;
 • управлінню власними ресурсами;
 • створенню джерел пасивного доходу;
 • вибору джерел фінансування, кредитування;
 • грамотному користуванню банківськими послугами.

Коли та де пройде тренінг

Лекція пройде у місті Чернівці, Проспект Незалежності 131, Торговий центр “Проспект”, 3 поверх, 305 кабінет. Дата проведення — 25 січня, початок об 11:00.

Для участі в тренінгу необхідно пройти реєстрацію за посиланням.

Навіщо потрібна фінансова грамотність

Фінансова грамотність — це спеціальний комплекс знань, завдяки яким людина може правильно розпоряджатися власними фінансовими ресурсами та збільшувати їх за допомогою різних інструментів. Засвоєння цього аспекту допоможе на початку допоможе знизити витрати та почати заощаджувати, а далі й збільшити власний гаманець.

За словами менеджера проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області” Павла Казидуба, бути фінансово грамотною людиною особливо важливо для ВПО, адже саме ця категорія вимушена жити у стані невизначеності при великих витратах на їжу, оренду житла тощо

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яка категорія пенсіонерів отримуватиме доплату від ООН

Микола Ситник 14:30, 20 Січня 2024
Гроші в руках
Доплати до пенсії українцям / фото Frank Hammerschmidt

У 2024 році запланований другий етап програми допомоги українським пенсіонерам від Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН. Так, виплати до 3250 гривень зможуть отримати пенсіонери з інвалідністю.

Про це інформує Міністерство соцiальної політики України.

Доплати пенсіонерам від ООН

Під час засідання робочої групи Проєкту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України (PeReHID) стало відомо, що додаткові виплати пенсіонерам від ВПП ООН заплановані і в 2024 році. У Мінсоцполітики зазначили, що друга хвиля проєкту охопить 350 тисяч людей з інвалідністю.​

Щоб отримати виплати від ВПП ООН у 2023 році, пенсіонери мали відповідати наступним критеріям:

 • проживати на території бойових дій або прифронтових територіях;
 • пенсія не повинна була перевищувати 3250 гривень;
 • особи не отримували раніше жодних виплат від ООН та інших міжнародних організацій та не отримували виплат для ВПО.

Минулого року додаткові доплати отримали близько 278 тисяч пенсіонерів, на суму понад 600 мільйонів гривень. Розмір доплати залежав від розміру пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер отримував 2400 гривень, то йому доплачували 850 гривень, а якщо пенсія становила 3000 гривень, то сума доплати від ООН — 250 гривень.

Раніше, аби отримати таку надбавку, не потрібно було писати заяву і звертатися до Пенсійного фонду. Це відбувалося автоматично: доплата нараховувалася на картку пенсіонера разом із пенсією.

Наразі невідомо, як у 2024 році відбуватиметься доплата до пенсії від ВПП ООН. За попередньою інформацією від Мінсоцполітики, такі доплати встановлять пенсіонерам з інвалідністю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як заощаджувати гроші з мінімальним доходом або навіщо потрібна фінансова грамотність

Семаковська Тетяна 18:07, 11 Липня 2023

Через війну багато українців втратили житло та роботу, внаслідок цього забезпечення себе базовими потребами, такими як їжа, оренда квартири й ліки — стало важкою ношею. Втім, зараз вже чимало бахмутян знайшли роботу та почали заробляти, тож саме час подумати про заощадження, бо навіть з мінімальним доходом можна й потрібно відкладати кошти. Бахмутяни, які зараз перебувають у Дніпрі можуть пройти навчання з фінансової грамотності.

Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області” розповів редакції «Бахмут.IN.UA» про те, як фінансова грамотність покращить життя ВПО.

Про курс

Благодійний фонд “Право на захист” за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH запрошує на навчальний курс “Нові можливості на новому місці: важливі навички для працевлаштування та фінансової стабільності ВПО”.

Ця освітня програма триватиме з другої половини липня до кінця листопада 2023 року. Навчання буде офлайн, у місті Дніпро 1 раз на тиждень. Учасники курсу від 18 до 35 років зможуть:

vidbulas zustrich konsultacziya dlya vpo shhodo realizacziï prava na zhytlo scaled 44f4b

Потрапити на курс зможуть 120 осіб, віком від 18 до 35 років. Фото: з відкритих джерел

 • отримати знання, що  допоможуть у працевлаштуванні.
 • напрацювати практичні навички для кар’єрного росту
 • скласти ефективне резюме та впевнено почуватися на співбесідах
 • дізнатися, як розпочати власну справу
 • оволодіти сучасними цифровими інструментами;
 • навчитися ефективно управляти власними фінансами
 • познайомитися з однодумцями і долучитися до спільноти активної молоді

Як записатися на курс?

Щоб стати учасником курсу потрібно заповнити заявку на участь за посиланням до 23 липня: https://forms.gle/LEh9GMoKsAMx5QF76

Зверніть увагу, що БФ “Право на захист” залишає за собою право закрити реєстрацію на курс раніше, адже кількість місць обмежена. Тож, якщо ви плануєте взяти участь у курсі – радимо заповнити заявку якомога швидше.

До кінця липня БФ “Право на захист” опрацює всі заявки та обере 120 учасників, яких запросить на навчання.

Лист-підтвердження про участь у конкурсі прийде з поштової скриньки [email protected] .

Вам буде цікаво:

Навіщо переселенцям фінансова грамотність?

IMG 1355 d0cc7

Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області”. Фото: надане героєм

Предмет “Фінансова грамотність” не викладають в школі, хоча з веденням бюджету стикаються всі. Редакція запитала у експерта навіщо людям потрібна фінансова грамотність.

“Вона допомагає краще зрозуміти свої доходи, витрати, збереження та інвестиції. Дозволяє робити ефективніші фінансові рішення і планувати майбутнє. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб, адже вони перебувають у стані невизначеності, вимушені витрачати кошти на оренду житла та переїзди, а також знаходити роботу на новому місці та інтегруватись у нові громади. Навички фінансової грамотності дають можливість переселенцям бути більш незалежними та впевненими у своїх фінансових рішеннях”, – каже Павло Казидуб.

За словами експерта, учасники, які вирішать взяти учать у курсі зможуть покращити фінансове становище людини, адже людина навчиться правильно розпоряджатися грошима. Окрім цього, слухачі курсу отримають практичні поради щодо заощадження, ефективного управління боргами, пошуку роботи та планування майбутніх фінансових цілей. 

Три поради, які допоможуть заощадити

news 1641812494 61dc120e0ecd6 a1324

Заощадження допомагають почуватися впевненіше. Фото: фотосток

Павло Казидуб поділився з читачами «Бахмут.IN.UA». трьома порадами, які покращать фінансове становище.

1) Створіть бюджет це можна робити в записнику або в спеціальних додатках на телефоні: складіть план, як розподілити свої доходи на різні категорії витрат. Приділіть увагу основним потребам, розподіліть кошти за основними витратами;

2) Визначте пріоритети:  визначте, які витрати є головними, а які другорядними. Зосередьте свої зусилля на досягненні цілей, які допоможуть вам зберегти гроші, 

3) Заощаджуйте автоматично: встановіть автоматичне перерахування частини свого доходу на відкладений рахунок або заощаджувальний рахунок. Це можна зробити у мобільному додатку вашого банку.

“Якщо заощаджувати щомісяця 500 гривень за рік ви будете мати на своєму рахунку 6000 гривень. Це можуть бути гроші, які допоможуть вам забезпечити непередбачені витрати, що спіткають всіх, і вимушено переміщених зокрема.  Незалежно від того, чи ви заощаджуєте 10, 50 або 100 гривень на місяць, ви створюєте фінансову подушку, яка може послужити вам в майбутньому. Заощадження працюють для всіх, незалежно від суми, і можуть відкрити двері до більш впевненого та стабільного фінансового майбутнього”, — пояснює експерт.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, […]

Послуги ЦНАПу: у Вінниці прийматимуть фахівці з Бахмута

У п’ятницю, 1 березня, у Вінниці працюватимуть фахівці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради. Вони прийматимуть бахмутян, які тимчасово проживають у місті та […]

13:45, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть військові з інвалідністю претендувати на грошову допомогу

Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності через поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави. […]

12:16, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Зима та рання весна часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не […]

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 28 лютого, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:00, 25.02.2024 Микола Ситник