Фахівці благодійного фонду “Право на захист” проводять уроки для школярів з обізнаності щодо протидії гендерно зумовленого насильства (ГЗН). Заняття вже відбулися в 70 закладах освіти України. Долучитися до всеукраїнської просвітницької кампанії запрошують й інші школи.
Про це повідомляє БФ “Право на захист”.
Просвітницькі уроки для школярів
У межах акції #16днівпротинасилля психологи та юристи фонду відвідали заклади освіти Київської, Вінницької, Сумської, Харківської, Полтавської, Запорізької, Хмельницької, Львівської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Одеської, Чернігівської, Івано-Франківської, Дніпропетровської та Донецької областей. Учасниками занять стали більше 1500 підлітків.
Метою таких заходів є інформування про проблему ГЗН в Україні й запобігання йому серед молоді. Фахівці фонду надають учням і студентам інформацію, що допоможе ідентифікувати види й ознаки гендерно зумовленого та домашнього насильства, а також знайомлять учасників із законодавчою базою в цій сфері й алгоритмами реагування в таких ситуаціях.
Так, школярі й студенти дізнаються:
- як говорити “ні”, захищати власні кордони;
- про згоду на секс;
- що домашнє насильство — це не лише справа сім’ї;
- інформацію про кризові кімнати;
- про важливість інформації, що є куди звертатись по допомогу і що просити про допомогу — це нормально;
- про те, щоб не засуджувати постраждалих від насильства».
“Уроки мали успіх серед школярів і студентів. Також ми отримали вдячні відгуки від викладацького складу. Темі насильства загалом, та гендерно зумовленого насильства зокрема, на жаль, приділено не багато уваги в навчальній програмі. Але питання, які ставили діти, підсвітили вже сформовані установки у свідомості аудиторії, тому тільки підтвердили необхідність проведення таких заходів”, — адвокатка з ГЗН БФ “Право на захист” Анна Кубанова.
Як долучитися до ініціативи?
Всеукраїнська просвітницька кампанія щодо протидії ГЗН триває. Якщо ви бажаєте, аби фахівці провели урок у вашому закладі освіти — заповніть заявку за посиланням до 14 грудня включно.
Читайте також:
- Як батькам дізнатися чи булять дитину в школі: інструкція психологині
- “Ваша дитина до камінг-ауту й після — це одна й та ж людина”: як батькам правильно реагувати на ЛГБТ-підлітка
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!