Як батькам дізнатися чи булять дитину в школі: інструкція психологині

Семаковська Тетяна 16:10, 4 Серпня 2023

Buling ochyma dytyny shho robyty doroslym yakshho uchniv tskuyut e1621340103576 24eeeШкола – це не тільки навчання та друзі, інколи дитина зіштовхується й із неприємними та травмуючими ситуаціями, як от булінг. Але часто батьки не розуміють, що це таке та не розпізнають його, це може привести не негативних наслідків.

Що робити батькам у такому випадку, як розпізнати, що дитину цькують та найголовніше, як правильно вчинити — розповідає Юлія Макогон ексклюзивно для «Бахмут. IN.UA».

Булінг може перерости у групову злочинність

Психологиня пояснює, що раніше булінг називали цькуванням, йому характерна агресивність та регулярність.

«Що мається на увазі? Якщо мисливською мовою — це просто переслідування жертви. Воно має цілеспрямовану та систематичну агресивну поведінку. В такої поведінки є характерні риси, це цілеспрямованість, регулярність та нерівність сил. Вона може бути як фізичною (биття, плювки) так і мовною (насмішки, залякування, поширення чуток, відмова у спілкуванні, примус до небажаних дій). А ще має інтернетний прояв, назва якому кібербуллінг (залякування та цькування в соціальних мережах). У запущеній формі булінг може перерости у групову злочинність», – пояснює психологиня.

Психологиня пояснює, що опинитися під прицілом може кожен, але найчастіше тролять тих, хто молодший чи слабший, хто не може дати відсіч, не має друзів та підтримки. 

Чому діти починають цькувати?

Юлія Макогон каже, пояснює, що “буллерна” поведінка напряму корелюється з патернами батьків. Діти копіюють агресивні звички та манеру поведінки, вони вибирають слабших однолітків, кривдять, принижують, виявляючи жорстокість.

Як розпізнати прояви цькування у своєї дитини?

Підлітки часто приховують свої проблеми. Найчастіше за все вони тримають все у собі, але все ж є основні ознаки, які допоможуть вам зрозуміти, що дитину булять:

  • Дитина часто повертається зі школи пригнічена;
  • часто плаче;
  • усамітнюється;
  • стає мовчазною;
    у неї порушується апетит чи сон;
  • зі школи може приходити з синцями на тілі;
  • порваний одяг;
  • дитина починає негативно ставитися до школи та відмовляється під різними причинами туди ходити;
  • можуть бути скарги на часті головні болі;
  • проблеми зі сном; загострення хронічних захворювань;
  • психосоматичних, депресивних розладів;
  • тривожність, чи  спроби суїциду;
  • агресивні висловлювання про помсту.

«Якщо ви помітили такі прояви у своєї дитини не залишайте її наодинці з проблемою, не думайте, що вона сама розбереться. Знайдіть підхід, щоб дитина розповіла вам про свій стан. А ви, зі свого боку, станьте гарантом та захисником для нього», — говорить Юлія Макогон.

Нагадаємо, ми писали як підготувати дитину ВПО до навчального року?

Фото: НУШ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]