Українці можуть запропонувати свій варіант відбудови міста та отримати 10 тис. євро

Семаковська Тетяна 11:20, 18 Грудня 2023
Проєкт відбудови / фото ілюстративне

10 тисяч євро (близько 407 тисяч гривень) можуть отримати українці, які створять та продемонструють культурні, мистецькі та креативні проєкти, що сприяють, просувають або стимулюють публічний дискурс про “відбудову”. Участь можуть взяти представники (ці) культурного сектору, а також державні чи приватні особи, що працюють з культурними інституціями.

Про це повідомляє платформа IZOLYATSIA. Platform for cultural initiatives.

Конкурс на 10 тисяч євро

В Україні стартували друга хвиля національних субгрантів ZMINA: Rebuilding, яка передбачає прийом заявок на проєкти, які будуть реалізовані в Україні українськими митцями, мисткинями або культурними організаціями. Сума гранту щонайбільше становитиме 10 тисяч євро, а це понад 400 тисяч гривень.

Примітка. ZMINA: Rebuilding — це проєкт, який співфінансується програмою ЄС “Креативна Європа” в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів. Проєкт є результатом співпраці між фондом ІЗОЛЯЦІЯ (Україна), мережею Trans Europe Halles (Швеція) та організацією Malý Berlín (Словаччина).

Мета — створити проєкти, які сприяють, просувають або стимулюють публічний дискурс про “відбудову”: ідентичності, соціальних норм, спільнот, відносин, інфраструктури тощо.

Заявки на участь братимуть від:

  • індивідуальних заявників та заявниць, які представляють український культурний та креативний сектори;
  • юридичних осіб (державних або приватних), що представляють організації українського культурного та креативного сектору, включаючи управління культури, освітні, муніципальні та державні заклади культури та освіти, що працюють на національному та місцевому рівнях.

Зверніть увагу, що усі культурні та креативні сектори (візуальне мистецтво, перформативні мистецтва, кінематограф, література, міське культурне планування тощо) мають право подати заявку.

Важливий момент: індивідуальні заявники та заявниці повинні мати мінімум два роки професійного досвіду в мистецькому, культурному або креативному секторах. Учасники, які подаються на конкурс, мають перебувати на території України або за її межами. Заявники повинні бути не молодше 18 років на день закінчення терміну подачі заявок та мати громадянство України, статус фізичної особи-підприємця (ФОП) або діяти як індивідуальні творчі працівники без такого статусу.

Однак особи, які перебувають на територіях республіки білорусь, російської федерації, окупованих російською федерацією територіях України або інших країн, грузинських територіях Абхазії та Південної Осетії, які не контролюються грузинським урядом, не мають права подавати заявку.

Як взяти участь у конкурсі?

Подати заявку за посиланням. Кінцевий термін подання: 7 лютого, 2024 року до 23:59 (за київським часом). Оцінювання конкурсних заявок відбуватиметься до лютого 2024 року, а про результати оголосять у квітні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Семаковська Тетяна 10:31, 19 Травня 2025
бахмут
Зруйновані будинки в Бахмуті / фото росджерела

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про наслідки бойових дій”.

Про це повідомив глава псеврепубліки “днр” денис пушилін на форумі “росія – ісламський мир” в Казані”.

Бахмут, росіяни повідомили, що можуть не відбудовувати місто

За словами пушиліна, деякі квартали Авдіївки, Вугледара та Бахмута можуть бути перетворені на туристичні локації, щоб показувати, “з чим стикалися люди на різних етапах”.

Пушилін наголосив, що “можна консервувати цілі квартали”, однак не пояснив, де житимуть мешканці зруйнованих районів, і що буде з тими, хто втратив домівки.

Повідомлення пушиліна про зруйновані росією міста / скриншот

“У багатьох на слуху все, що пов’язано, зокрема і з героїчними населеними пунктами, звісно, це буде викликати й надалі увагу у туристів, щоб подивитися, що таке Авдіївка, що таке Вугледар, що таке Артемівськ, раніше Бахмут, та інші населені пункти. Можна … цілий квартал, просто консервувати, щоб було зрозуміло, з чим стикалися люди на різних етапах”, — цитує пушиліна російське пропагандистське медіа тасс.

Зазначимо, що раніше риторика окупаційної влади відрізнялася. Зокрема, йшлося про повне відновлення Бахмута.

Водночас зараз російська федерація перекладає відповідальність за руйнування на ЗСУ, хоча саме російська армія системно нищила міста артилерією та авіаударами.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Придатні для життя”: рф визнає розвалені будинки житлом — приклади з Авдіївки та Маріуполя

Валентина Твердохліб 11:14, 6 Травня 2025
будинки
Руйнування в Авдіївці / фото Віталій Барабаш

На тимчасово окупованих територіях працюють комісії від “днр”, які обстежують пошкоджене обстрілами житло. Та роботу цих комісій не можна назвати справедливою. Будинки, які зазнали значних руйнувань, окупанти визнають придатними для проживання, щоб їх мешканці не могли отримати раніше обіцяні компенсації.

Як окупанти дурять мешканців ТОТ, розповідає Бахмут IN.UA.

Жителі Авдіївки не можуть отримати компенсацію за зруйновані будинки

Окупаційна влада “днр” активно дає обіцянки про видачу компенсаційного житла і грошових компенсацій за зруйновані оселі. Їх, нібито, гарантовано можуть отримати власники зруйнованого житла на ТОТ. Головною умовою отримання компенсації є акт обстеження комісії.

Однак насправді свої обіцянки окупанти не виконують. Жителі ТОТ скаржаться, що комісії визнають зруйновані будинки придатними для проживання. Через це люди не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло.

Про один з таких випадків повідомила мешканка Авдіївки. Вона розповіла, що її квартира розташована в напів зруйнованій багатоповерхівці. Доступу до самого під’їзду немає, оскільки вхід завалений. Члени комісії залізли у квартиру через вікно і оцінили її стан як задовільний, адже в оселі вціліли стіни і перекриття.

Жінка скаржиться на роботу комісії / скриншот
Окупанти офіційно визнали, що руйнування цього будинку складають 45% / фото росджерела

Та при цьому окупанти розповідають людям про майбутнє відновлення. Перш за все, нібито, будуть відновлювати так звані “важкі будинки”. Обіцяють відновити їх до осені. Але люди цим обіцянкам не вірять.

Люди не вірять у відновлення житла / скриншот

Нагадаємо, що віцепрем’єр рф марат хуснуллін систематично не виконує свої обіцянки. Наприклад, він говорив, що в першу чергу в Авдіївці будуть відновлені комунальні послуги: електро- і водопостачання. Та цього за рік окупації міста так і не сталося. Про це вже в листопаді 2024 року заявив той же марат хуснуллін. Тепер росіяни планують відновлювати комунальні послуги не по всьому місту, а спочатку в одному “невеликому кварталі”. Вже після цього будуть думати за все місто.

Щодо відновлення житла, то і в цьому напрямку немає значних просувань. Судячи із заяв ватажка “днр” дениса пушиліна, відновлення житлового фонду хотіли розпочати одразу після захоплення міста. У березні 2024 року він заявив, що першочергово будуть відновлені 19 багатоповерхівок.

Однак, і ці плани окупанти не реалізували. Станом на листопад 2024 року окупаційна влада відзвітувала про один “відновлений” будинок на 40 квартир.

Компенсації за житло в Маріуполі

Подібні випадки фіксують у Маріуполі. Комісії пишуть у документації все, що їм накаже окупаційна влада, а людей відправляють до забудовників.

Про ситуацію в Маріуполі / скриншот

У деяких будинках окупанти роблять ремонти вже три роки. Комунікації з окупаційною владою в людей немає, чітких строків відновлення не дають.

Люди роками чекають відновлення будинків / скриншот

Нагадаємо, що раніше окупаційна влада Маріуполя заявила про завершення видачі компенсаційного житла місцевим мешканцям. За словами так званого “мера” Маріуполя олега моргуна, процес видачі компенсаційного житла завершився на 94%. Людям, нібито, видали 4,5 тисяч квартир. Однак, наведена окупантами статистика не відповідає дійсності. Кількість житла, яке нібито видали окупанти, — це 5% від загальної кількості знищених квартир. Адже всього за період блокади Маріуполя російські загарбники знищили 52 тисячі осель.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

відбудова Бахмута

У Бахмутській міськраді відповіли, скільки триватиме відбудова міста?

Відбудова Бахмута активно обговорюється містянами, вже відомо, скільки часу займе процес розмінування та якими етапами відбудовуватимуть Бахмут. Втім містян цікавлять терміни відбудови Бахмута. Міська рада […]

Бахмут. Минуле й сьогодення: як бахмутян вчать любити та розрізняти урбаністику 

Зараз Бахмут відомий багатьом у світі. На жаль, передумови такої відомості трагічні не тільки для містян, а й для всієї України. Багато людей бачили страшні […]

Бахмутська міськрада анонсувала першочерговий план відновлення міста

Бахмутська міська військова адміністрація вже працює над питаннями щодо відновлення м. Бахмут та території громади після завершення активних бойових дій. Експерти з урбаністики вже почали […]