Учні-ВПО мають вчитися за місцем проживання: як до цього готуються школи Донеччини

Валентина Твердохліб 16:05, 17 Жовтня 2024
реформа
Навчання у школі / фото Pexels

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО мають ходити у школи за місцем проживання. Дистанційно відвідувати колишні школи можна буде лише в особливих випадках.

Як до цього готуються школи Донеччини, на брифінгу розповіла директорка Департаменту освіти і науки Донецької ОВА Тетяна Сідашева.

Школи Донеччини: як організують дистанційне навчання

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Це має забезпечити дітям якісну освіту та інтеграцію в нову громаду.  

Якщо місць у школах за місцем проживання немає, то дитина може продовжити дистанційне навчання у своїй колишній школі. Однак, дистанційні класи працюватимуть лише за наявності певної кількості дітей.

“Дистанційні класи, дистанційна школа буде працювати, якщо у класі буде більше 20 осіб. Питання про роботу шкіл буде обговорюватися з кожною громадою і кожною школою окремо”, — повідомляє Тетяна Сідашева.

Наразі в Донецькій області тільки розпочали опрацьовувати питання дистанційної роботи шкіл з 1 вересня 2025 року. Поки що сказати точно, яка школа продовжить роботу, а яка призупинить, неможливо.

“Зараз ми разом з громадами опрацьовуємо ці питання. І я думаю, що вже у другій половині цього навчального року, ми будемо мати більш-менш зрозумілу картину: які школи залишаються на дистанційному форматі, а які призупинять свою роботу. Це ми все будемо опрацьовувати і з територіальними громадами, і з колективами шкіл, щоб зрозуміти, яка в нас буде освітня мережа на 1 вересня 2025 року”, — каже очільниця Департаменту освіти і науки.

Разом із цим Тетяна Сідашева наголосила, що школи, в яких не набереться необхідна кількість учнів, не закриватимуться назавжди. Вони призупинять роботу на невизначений час.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

Валентина Твердохліб 18:00, 17 Жовтня 2024
шкіл
Школа №18 у Бахмуті до війни / фото Донецька ОДА

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у школах Донеччини щороку зменшується.

Скільки шкіл зараз працюють і скільки призупинили роботу, на брифінгу розповіла директорка Департаменту освіти і науки Донецької ОВА Тетяна Сідашева.

Скільки шкіл працюють у Донецькій області

На початку 2022 року в Донецькій області працювали 491 школа, в яких навчалися 168 тисяч учнів. З початком повномасштабної війни ці цифри зменшуються.

Вже на 1 вересня 2022 року на Донеччині нараховували 105 тисяч учнів і 293 працюючі школи. У 2023 році кількість учнів склала 92 тисячі, а на сьогодні їх 76,3 тисячі. Кількість учнів постійно зменшується, бо люди переїжджають до інших областей або країн.

Станом на 2024 рік призупинили роботу 19 закладів загальної середньої освіти Донецької області. Більшість із них — ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Орієнтовно 2 тисячі учнів цих шкіл були вимушені перейти в інші навчальні заклади.

Роботу призупинили школи з 11-ти громад області:

  • Бахмутської;
  • Мирноградської;
  • Курахівської;
  • Краматорської;
  • Вугледарської;
  • Дружківської;
  • Костянтинівської;
  • Новогродівської;
  • Сіверської;
  • Торецької;
  • Гродівської.

Також Департамент освіти і науки Донецької ОВА веде статистику щодо пошкоджених і зруйнованих закладів освіти. Через бойові дії, які тривають у регіоні, ці цифри зростають.

На сьогодні в Донецькій області пошкоджені 871 заклад дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, передвищої і вищої освіти. Повністю зруйновані 195 закладів освіти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

Валентина Твердохліб 17:05, 17 Жовтня 2024
Виплати по безробіттю
Допомога по безробіттю / фото з відкритих джерел

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня.

Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю: скільки платять

З 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 3 600 гривень і 1 500 гривень.

3 600 гривень виплачуватимуть:

  • застрахованим та зареєстрованим у службі зайнятості як безробітні, незалежно від кількості місяців страхового стажу за останні 12 місяців, що передували зверненню;
  • ВПО, особам, що проживають на тимчасово окупованій території та території, де ведуться бойові дії, якщо вони не мають усіх необхідних документів та зареєстровані як безробітні за спрощеною процедурою;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія.Сіті.

Виплати в 1 500 гривень передбачені для:

  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому або вищому навчальному закладі, та людей, які звільнилися зі строкової військової служби і потребують сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • звільнених з останнього місця роботи з негативних причин, наприклад, через прогул.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

шкіл

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у […]

Виплати

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня. Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного […]

На Дніпропетровщині проводять безоплатні гуртки для дітей-ВПО: як доєднатися

У селі Великоолександрівка працює кімната дозвілля для дітей-ВПО. Її відкрили за сприяння Торецької МВА. На цій локації працюють безоплатні творчі гуртки для дітей-ВПО з Донеччини. […]

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

чат-бот мобільного

Гарячі лінії Донецької області: куди звертатися за допомогою

У Донецькій області працюють гарячі лінії, куди жителі регіону можуть звернутися за допомогою. Зокрема, звернувшись на гарячі лінії, можна отримати консультацію з питань евакуації, гуманітарної […]